İzmir toplantımız ve esintileri..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,746
44,736
denize sıfır
Henüz ak düşmemiş saçlarımla, sabah kargalar kahvaltısına başlamadan kızları fazla bekletmemek için yollara düştü(k)m. Hava bize çok torpil yapmıştı ve bizimde havamız yerindeydi.:) Derken kendimde bir eksiklik hissediyordum, ne olduğunu anladığımda kargalar kahvaltılarını çoktan bitirmiş, volta atmaya çıkmışlardı. Evet, ben fotoğraf makinamı masamda unutmuştum. Bu güzellikleri cillop gibi aktaramamak tamamen benim suçumdu. Ne yapalım bizde cepten çekeriz, izleyiciden özür dieriz diye düşünürken çoktan Rio Grande üzerinden Meksika'ya girmiştik bile.:) Kahramanlarımızı kısaca tanıyalım,

fotoraf0100zpz.jpg

Soldan, Oktay_izm, büyük beyaz, MehmetAli, lotoloto,(Hemen köşeyi dönünce) Bakunin, Profesör ve Darkwood..

Bu arada masada iki tane büyük beyaz olunca birinin hemen yokedilmesi kaçınılmaz olmuştu.

87ncn.jpg

Ve kahramanlarımız el birliğiyle sayıyı bire indirdik, bendeniz de ohhhladım.:)
89sns.jpg

Profesör barış çubuğunu çubuksuz içti. İçer.:) Derken efendim laf lafı açtı muhabbetin dibine vuruldu. Biz vururuz.:)
88mom.jpg

96dxd.jpg

Dindar tam üst çizgiye kadar diyor. Doldur kardeşim.:)
85sps.jpg

Konu derin.. Çok derin çok.:)

fotoraf0097.jpg

Yazılı var yakında, dersi dikkatle dinliyoruz. Dinleriz.:)
fotoraf0099.jpg

Bu kadar güzel insan biraraya toplanınca bir kasa bir masa yeter. İlk kez gittiğimiz mekan sahibi hizmet ve kalite olarak bizden ne not aldı dersiniz? Otur, sıfır.:(

87lml.jpg

Günü geceye bağladık ama muhabbet bitmemişti ki.:) Biz doyamadık dostlarımıza, ilk fırsatta yine birarada olacağız.:) Daha resimlerim var, sonra yine ekleyeceğim.:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,126
Kastamonu
Sevgili Ali, masadaki Büyükbeyazlar'ın karışma olasılığı yokmuş; biri içbükey, diğeri dışbükey göbekli! :) Ama gene de ötekini yok ettiğiniz iyi olmuş...

Sevgili Hocam yine, defiledeki görevini bitirir bitirmez aranıza koşmuş gibi, şık ve yakışıklı... Zaten onun şık sayılamayacağı tek resim benim arşivimde; mayolu. :)

Mehmet Ali dostumun resimlerini her gördüğümde şaşırıyorum. İmza olarak kullandığı "Köy Enstitülüler" resmi yüzünden onu kafama sevimli, pinpon bir ihtiyar olarak yazmışım; oysa ki o sevimli ve göbeklice bir gençmiş. :)

Sevgili Darkwood, Büyükbeyaz'a: "Debian DVD'leri ile benim işim bitince, sen kullanabilirsin," dedin mi? :)

Tüm değerli dostlarla; keyifli bir toplantı olmuş. Hiç kıskanmadım, mutlu oldum... İnşallah bir gün, Bornova'dan Hatay'a kadar uzanan upuzun bir masada, hep birlikte muhabbet etme şansı buluruz.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,312
4,589
Büyükbeyazların biri içbükey biri dışbükey teşhisi çok hoş...
Hadon kardeşim belli ki iyi bir gözlemci...
Sevgili Büyük beyaz kardeşim diğer resimleri de görmek isterdim mümkünse.Sevgi ve saygılar hepinize.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,888
140,317
Güzel muhabbet olduğuna eminim.
Bu güzel sohbetler devamlı olsun,göremediğimiz dostları fotoğrafta dahi olsa görmüş olalım.
Bizde telefonla sohbet ederiz:D
Sevgiyle kalın değerli dostlar.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,631
39,230
izmir
Her anı saniye saniye hafızalarda kalacak bir muhabbet oldu. Belki de şu ana kadar yaptığımız buluşmaların en güzeliydi. Yeni dostlar tanımak kadar güzel birşey yok. Düşünsenize, çizgiroman muhabbeti ve bir kahraman kişiliği kadar güzel insanlar. İnşallah daha güzel buluşmalar olacak. Ülkemizin her yerinden konuklarımızı bekliyoruz. Saygılar.

Son düzenleme:

birmehmet

Süper Üye
4 Eki 2009
554
423
Bakunin ve Profesör zaten " Türkiye yollarında" programı yapıyorlar ...
eh, fotodan da olsa tanıyalım ÇD ailesini :)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,384
142,652
fotoraf0100zpz6565656569896565.jpg

Muhabbet çok güzelmiş dersler konusunda tabiki Haluk abimiz ne yapacağını bilir.

Haluk abimiz Trabzona ve hatta ki Batuma kadar gittiler biliyorum yeri değil ama çok yoğundum işim gereği Artvine davet edemedim onun ezikliği daha hala içimde sayın Haluk bey Trabzon dayken. Çok ama çok özür diliyorum misavirferverliğimizi yapamadığımdan dolayı, inanın çok yoğundum, normalde Trabzona kadar inmem lazım dı yapamadım. Sadece seyrettim nette. Yazım yorum bile yapamadım. Her iki kardeşimizden özür dilerim.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,565
28,959
İzmir
Mecburen başka bir yerde olmam gerektiğinden buluşmanın meyhane kısmında olamadım.
Ben muhabbetin yarısında kaldım. Ama bir dahaki sefere tamamında olurum.
Muzaffer Ceyhan'ın yanından da çok hızlı gitmişiz adam grup fotografı çektirseydik deyip durdu.
Artık bir sonrakine.

Uzaklardan ziyaretimize gelen sevgili Kaptan'ımız İlker ve Profesör Haluk Ağabeylerimize teşekkürler.

Not: Ali Abi Kahve Diyarı'ndaki foto'ları da koysaydın ya. :D

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
303,217
İzmir toplantısına gelemedim...

Sevgili dostlar,
hem anne baba ve kardeşlerimi ziyaret, hem de toplantıya katılmak düşüncesiyle bayramın 2. günü İzmir'e gittim. İki gün bayramlaşmayla geçtikten sonra Cuma akşamı Mustafa enişte, özel bir çabayla bir tekne ayarladığını ve sabaha karşı balığa çıkacağımızı söyleyince onu kıramadım ve herhalde erken döneriz diye düşündüm. Gecenin köründe çıktık yola... Yol Urla. Vardık Urla'ya, bindik tekneye, git Allah git, git Allah git, yol bitmedi. Neymiş, daha önce gidip güzel balık yakaladıkları yeri navigasyonda işarletledikleri yere gidiyormuşuz. Neredeyse Yunan adalarına vardık. Beni aldı bir düşünce... Ulan şuradan Yunan Sahil Güvenlik çıkarsa ne yaparız, tekne alabora olur mu, can yeleği de yok...
Neyse durdular bir yerde ve attılar çapayı... Başladık oltaları dört bir koldan suya atmaya, balıklar da vurmaya; çupra, lidaki, mercan, mırmır, gopes, izmarit, isparoz... Epeyi de yakaladık ve keyif de aldık. Saat akıp geçmiş. Oturmaya yarıyan kaslarımız da bayağı ağrımış. 3 patlak mamun, sülünes ve biraz da sardalya bitmese dönmeyi falan hiç düşünmeyecekler. Allahtan bitti de mecburen geri dönüş yolunu tuttuk ve ancak akşam üstü hoşafımız çıkmış bir halde geri dönebildik. (Allah'a şükür). Evet epey balık yakaladık ama dostlarla buluşma düşüncesi de maalesef bu arada yatmış oldu tabii...
Neyse sağlık olsun; inşallah daha sonraya...

rgjp.jpg

1j2c.jpg

ylkp.jpg

wzmt.jpg

Sevgili dostlarım,
toplantıya gelemediğim için hem özür diliyor,
hem de gerçekten üzgün olduğumu belirtmek istiyorum.
Sevgi ve saygılarımla...

savok

Admin
30 Eki 2009
20,011
84,738
Kasımpaşa
İşin doğrusu Zafer Hocam, ben de o teknede olmak isterdim..
bir yanım bahar bahçe bir yanım deniz..
Heyt be derya kuzusu bunlar..