Grafik Kanon -Kitap 1- (2012)

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,304
Grafik Kanon -Kitap 1- (2012)

Uygarlığımızın dinsel metin olarak ikinci,
yazılı anlatı - destanı olarak ise ilk eseri olarak kabul edilen 41 asırlık Gılgamış'dan
başlayıp günümüze dek uzanan,
"dünyanın en önemli edebiyat eserlerinin çizgilerle buluşması"
temalı bir antoloji.

1920*2470 pxs 96 dpi 491 sayfa 219 MB (CBR)

Grafik Kanon1:

Kitap taraması bana ait değildir.
Beş - on kadar sayfayı ters dijitalleştirse de;
usanmadan, bıkmadan üç cilt kitap
-yaklaşık 1600 sayfa- tarayan isimsiz scanner'ı kutluyor, teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

*

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,369
8,178
Değerli agartan üstat,
3 ciltten oluşan bu hazineyi yıllardır aramadığım yer kalmamıştı, hatta burada bile arayıp bulamamıştım. Şimdi paylaşmış olduğunuzu görünce sevincimi tarif etmeye kelimeler yetmez. umarım elinizde diğer ciltleri de vardır. Değerli balkan'ın geçenlerde dediği gibi, son derece nitelikli paylaşımlar yapıyorsunuz. Çok teşekkür ederim...

gunduz aydın

Yeni Üye
18 Şub 2023
44
293
Ankara
Değerli agartan üstat,
3 ciltten oluşan bu hazineyi yıllardır aramadığım yer kalmamıştı, hatta burada bile arayıp bulamamıştım. Şimdi paylaşmış olduğunuzu görünce sevincimi tarif etmeye kelimeler yetmez. umarım elinizde diğer ciltleri de vardır. Değerli balkan'ın geçenlerde dediği gibi, son derece nitelikli paylaşımlar yapıyorsunuz. Çok teşekkür ederim...

aynı düşüncedeyim. sahip olmayı çok istediğim birkaç kitaptan biri buydu. diğer ciltleri de merak ve heyecanla bekliyorum. bu mükemmel paylaşım için ben de çok teşekkür ediyorum.

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,253
7,213
‘’Kanon’’ niteliğindeki eserler , son zamanlarda bu adla olmasa bile çoğaldı. ‘’ Ölmeden önce görmeniz gereken……. ‘’ veya ‘’ En iyi 100 … ‘’ benzeri isimli olarak , seçilen ortak tema eksenindeki eserler Türkçe olarak da yayınlanıyor ülkemizde artık. Agartan’ın bizlerle buluşturduğu ‘’ Grafik Kanon’’ u ülkemize ilk geldiği zaman İngilizce olarak , daha sonra da Türkçe olarak yayınlandığında tesadüfen rastladığımda ,dikkat çekmemeye çalışarak , uzak bir kitapçı köşesinde , uzun süre incelediğimi , hatta neredeyse sayfa sayfa okuduğumu hatırlıyorum !!! Öncelikle Russ Kick’in yaptığı bu derlemenin , arkadaşların da belirttiği gibi , çizim sevdalıları açısından çok ama çok önemli bir derleme olduğuna inanıyorum. ( Yine ‘’ tesadüfen ‘’ Türkçe olarak , yıllar önce 3 cildini net ortamında indirilebilir olarak gördüğümü belirtmeliyim. ) Şimdilerde görüyorum ki , Russ Kick , edebiyat eserleri dışında da önemli derleme eserleri yayınlamış. ( Suç ve Gizem Eserleri ya da Çocuk Edebiyatı Eserlerine ait Grafik Kanonlar gibi ) Bu , yaklaşık 1700 sayfalık 3 cilt halinde yayınlanan önemli eseri , forum alanımıza kazandırdığı için ( diğer 2 cildi de çok yakında yine bu ortamda bulacağımı tahmin ediyorum ) çok teşekkür ediyorum. Umarım , Russ Kick’in yukarıda belirttiğim diğer serilerini yabancı dilde olsa bile , forum alanımızda görme imkanını ediniriz.