Golden West (Western)

Logic

Çeviri & Balonlama
3 Kas 2021
391
4,420
Evren

Selam arkadaşlar.

Kitabın tanıtımını @karlıova arkadaşımız Burada yapmıştı. Kendisine buradan teşekkürlerimi iletiyorum, bu paylaşım olmasaydı büyük ihtimal haberim olmayacaktı.

Kitabı tesadüfen bir Rus sitesindeki torrent linkinden Fransızca pdf olarak buldum ve indirdim. Sayfalar tam ortalı değildi ve daha da önemlisi çok soluk bir kopya idi. Tek tek tüm sayfaları elden geçirdim ama kontrası arttırınca bazı resimlerde ince detaylar kayboldu. Henüz internete düşmeyen bu kitabın dijital taraması çıkınca yeniden balonlama yapabilirim.

İngilizce dışında diğer yabancı dillerle bir aşinalığım yok. Daha önce yapay zeka yardımıyla Almanca, Fransızca, İspanyolca çeviriler yaptım ama bu kitap beni çok uğraştırdı. Hikayenin içinde Fransızca dışında yerel lehçeler, İspanyolca ve en beteri de bizim tam bizim anlamlandıramayacağımız betimlemeler var. 3 değişik yapay zeka uygulaması yardımı ile konunun anlamını ve bütünlüğünü bozmadan ancak bu kadar "çeviri" yapabildim. Kitabı paylaşıp paylaşmama konusunda çok düşündüm, sonra hiç olmamasından iyidir düşüncesiyle paylaşmaya karar verdim. Hiçbir iddiam yok, medeni kurallar çerçevesi dahilinde tüm eleştirilere açığım. Dilerim beğenirsiniz, sağlıcakla...

zeynelabi

Kıdemli Üye
11 Eki 2009
1,021
3,446
Eline sağlık. Kalite ikinci planda . Önce emeğe, çabaya saygı. Daha indirip bakamadım ama bu paylaşma duygunuz, sabrınız ve azminiz için kutluyorum