Gallieno Ferri vefat etmiş.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,962
24,147
Kıbrıs
Zagor'un efsane çizeri artık anılarımızda.Çizdiği maceralar ve kapaklar ile
Zagor'u Zagor yapan çizer.Toprağı bol olsun...

12 Şub 2010
15,006
545,268
İtalyanlar da her devirde büyük adamlar yetiştiriyorlar

Sezar, Leonardo Da Vinci, Mikelanj

...

Bonelli, Ferri, Milazzo, Essegesse üçlüsü ve daha bir çoğu ise gönüllerimizde taht kurdular; çocukluk arkadaşlarımızın babaları bunlar

Yaşayanlarına ömür, aramızdan ayrılanlara huzur diliyorum, saygıyla anıyorum ...

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,631
39,230
izmir
Keşke girmeseydim bugün diyara... Keşke okumasaydım bu mesajı... Keşke, görmediğimiz halde içimizdeki sevgi ağacı hiç sararmayan dostumuzun ölüm haberini almasaydım. Tarif edilemez şekilde sarsıldım. İtalyan sitelerinden takipteyim. Tüm diyarın ve Zagorseverlerin başı sağolsun.

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,493
13,575
iskenderun-Hatay
Zagor'u Zagor yapan çizer Ferri gibisi gelmez bir daha maalesef.Benim gibi Zagor tutkunu için çok üzüntülü bir gün, eserleri ile; Zagor'u, Çiko'su, Trampy'si, Hellingen'i, Doc'u, Rochas'ı ve diğerleriyle unutulmayacaktır, toprağı bol olsun..

sebo22

Onursal Üye
14 Tem 2009
2,099
5,538
Fuat abinin yıllar önce tüyapta düzenlediği imza gününde tanışma fırsatı bulduğum büyük ustaya Allah'tan rahmet diliyorum...İlerlemiş yaşına rahmen o gün okuyucularla olan diyaloğunu, ilgilenmesini hala unutamam...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,119
76,975
hiçbiryerde :)
Her son bir başlangıçtır da aynı zamanda diye bir çocuk kitabından bahsediliyordu bu sabah dinlediğim radyo programında. Hayata böyle bakmaya çalışalım ama çoğumuzun o kadar sevdiği, kalbimizde yer etmiş bir kahraman olan Zagor'un yaratıcısını kaybetmenin acısını ben de yüreğimde hissettim. Sevenlerine, yakınlarına sabır dilerim, huzur içinde yatsın.

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
678
Tüm çizgi roman severin başı sağolsun.. :(

Büyük üstat Ferri ne yazık ki öldü, ancak zagor'u, bizim gibi çizgi roman severler, her daim yaşatacak.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,478
8,807
İzmir
Çizim konusundaki ustalığıyla biz çizgi roman severleri adeta kendine aşık eden ustanın aramızdan ayrıldığına çok üzüldüm. Bir efsane daha aramızdan ayrıldı.

Oktay'ın çok üzüldüğüne eminim gerçekten. Çünkü çok sıkı bir Zagorcu olduğunu biliyorum. Değerli Kandaks'ın da öyle.

Tüm fumetticilerin başı sağ olsun.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,708
36,006
İstanbul
Bizler gibi bir çok kuşak için çok şey anlam ifade ediyordu.

Darkwood ormanı mezar sakinlerine bir efsane daha eklendi.

Toprağı bol olsun..

tBWIcCu.jpg

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
26,115
ordu-turkey
Bu habere ne yazılır.Zagor okumuş biri için çok üzücü.Çizimleriyle milyonlarca insanı bir anlığına da olsa dert ve sıkıntılarından uzaklaştırmış.Toprağı bol olsun.Çoğu yararsız insandan daha çok yararlı olmuş bu insanın ölümüne üzüldüm.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
8,025
Zagor'un babası ölmüş..Toprağı bol mekanı Cennet olsun..
Bu günlerde hemen hemen hergün Türkiye'de 20 / 3o çocuğun babası olan, Asker,Polis ölüyor forumda hiç konu açılmıyor..Nasıl bu kadar duyarsız olduk anlamıyorum..Onların bir Ferri kadar değeri yokmu?..

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,312
4,591
Bir devin ölümü.
Allah rahmet eylesin.Tüm Zagorseverlerin,tüm çizgiromanseverlerin başı sağ olsun.

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,037
3,349
Çizdiği her kareyi büyük heyecan ve merakla okurdum...
Zagor ve Çiko gibi ben de çok üzüldüm...
Huzur içinde yatsın...

GokhanCervatoglu

Yeni Üye
3 Nis 2016
10
55
Altunizade, İstanbul
Toprağın bol olsun usta! Ciao! Hala bizimlesin.
Çocukluğumuzda Chico Lopez Martinez Cayetano Gonzales... diye başlayarak oyun arkadaşlarımıza takıldık.

Ve dahi bayramlarda kız arkadaşlarımıza doğru kız kovalayan atmamız haricinde arkadan sessizce yaklaşıp "Ahyaaak!" diye bağırıp korkutmamızda bile esinlendiğimiz Zagor'umuz vardı sahiden...

Ama yaşama dair pek çok iyi şeyi de öğrendik resimli romanlardan. "Allah taksiratını affetsin!" cümlesi hep aklımdaydı. Bir akrabamızın vefatının ardından babam sarf ettiğim bu cümleyi duyunca beni takdir etmiş ve kimden öğrendiğimi sormuştu. Babamın bu söylemimden sonra gırgırı benimle birlikte okumaya başladığına şahit olmuştum. Çünkü o cümleyi coğrafya ders kitabımın arasında gizlice okuduğum Çelik Bilek teki bir maceradan öğrenmiştim :)

Son düzenleme:

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,145
20,801
Ferri nin Zagor'u, ile ilkokulda tanıştım. o yıllardan bu yıllara çok sevildi. Hayallerimizi süslüyor. Yaratıcısı ile ölümsüzleşti. Toprağın bol olsun Ferri.

ALIENRIPLEY

Süper Üye
29 Ocak 2016
1,218
2,156
Bir tarih göçmüş, gitmiş aramızdan... Ama gönüllerde her daim hatırlanacak, hiç unutulmayacak... Huzur İçinde Yatsın...