Galatasaray üst üste 3'ncü kez Türkiye kupasının sahibi oldu!

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,706
35,987
İstanbul
zeB2oF6.jpg

Ve kupa sahibini buldu... Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası finalinde karşılaştığı ezeli rakibi Fenerbahçe'yi 1-0 yenerek üst üste 3. kez mutlu sona ulaştı. Sarı kırmızılılara tarihi zaferi kazandıran golü 30. dakikada Podolski attı. Galatasaray bu şampiyonlukla Avrupa kupalarına gitme hakkını da elde etti ve cezanın 2 yıla çıkma ihtimali ortadan kalktı. Fenerbahçe'de Ba'nın bir kafa şutu direkten dönerken, maç bittikten sonra hakeme itiraz eden Nani, kırmızı kart gördü.

TEBRİKLER GALATASARAY'IM!

TEBRİKLER ÇİZGİ DİYARINDAKİ SEVGİLİ GALATASARAYLILAR!..

TEBRİKLER EZELİ RAKİBİMİZ VE EBEDİ DOSTUMUZ FENERBAHÇE!

Son düzenleme:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
303,210
Galatasaray kötü bir sezondan sonra ezeli rakibini yenerek kupayı aldı.
Tebrikler GS...
Tebrikler GS'li dostlar...

3o9qG2.gif

52308R.gif

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,806
29,021
Galatasaray'a sezon içerisinde mali sebeplerden dolayı (ben öyle hatırlıyorum) bir yıl Avrupa'ya gidememe cezası verildi. Bu yüzden Galatasaray ya ligde 5. olmalı ya da Ziraat Kupasını kazanmalıydı. Yoksa bu men cezası minimum iki yıla uzayacaktı. Ligde 6. olarak oradan Avrupa'ya gitme hakkını (daha doğrusu bir yıllık cezasını çekme hakkını) kaybetti. Geriye tek seçenek kupayı almak kalmıştı. Ne yazık ki Galatasaray bu yıl rakibi Fenerbahçe'ye göre özellikle fizik açısından geride kalmıştı. Çoğu zaman 70. dakikadan sonra fizik olarak oyundan düşüyordu. Maçı bu kaygılarla izledim. İlk yarıda atılan gole rağmen pek umutlu değildim ama maç kazanıldı. Ben kupadan daha çok, Avrupa'ya gidememe cezasının bir yılda halledilecek olacağı için mutluyum. Aksi olsaydı minimum 2 yıl boyunca Galatasaray Avrupa'ya gidemeyecekti. Önümüzdeki yıl ülkemizi Avrupa'da temsil edecek bütün takımlara başarılar diliyorum.

Son düzenleme:

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
8,025
S0n 5 yılda,15 kupanın 9 tanesini alan,Üst üste 3 yıl Türkiye kupasını kaldıran ilk takım olan, Galatasaray son sözü hep o söyler..Ne mutlu Galatasaraylıyım diyene..Sırada süper kupa var..

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,962
24,144
Kıbrıs
Galatasarayımızı ben de yürekten tebrik ederim.Kupa tarihinde de ilginç bir rekora imza atmışız.1966'dan beri son 5o yıldır bu kupayı 3 yıl
üstüste kazanan tek takımız.2016-2017 kupasını da alırsak 1962-1966 arası 4 yıl üstüste şampiyonluğu da egale etmiş olacağız.Ha
bir de ağustos ayında refikimiz Beşiktaş ile oynayacağımız Süper Kupa
finali var.Onu da alırsak bu yıl ligde üzüldüğümüz günlere teselli bulacağız.

"penGO"

Süper Üye
12 Ara 2012
572
2,558
11 Ağustos Perşembe günü Süper Kupa'da Beşiktaş'ı da yenip DUBLE yapacağız!
İyi gider ağustos sıcağında.... :)