Evrenin Kısa Tarihi - Joseph Silk

cagan73

Onursal Üye
17 Kas 2013
510
9,692
Nihayetinde kitaplığımdaki Joseph Silk'i taramayı başardım. Konu ile ilgili başyapıt sayılabilecek eserlerden biri...
Kozmoloji öğrencileri veya kendilerini öğrenmeye adayanlar için Hawking'ten kesinlikle çok daha doyurucu olduğunu söyleyebilirim.
Kitaptaki bilgiler yabancı geliyorsa fakat uzay hakkında öğrenmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki diğer konulara da göz atınız.

p0byuvkb7f3ajfa7g.jpg

Konu ile ilgili Farklı Paylaşımlar:

Uzay ve O Ünlü Patlama Hikayesi - Glenn Murphy

Derin Uzay - Govert Schilling

Uzay Kaşifinin El Kitabı

Uzay Ansiklopedisi - Tübitak

NK - Uzay Ansiklopedisi Güneş Sistemi ve Ötesinin Bir Turu

Ceviz Kabuğundaki Evren - Stephen Hawking

Son düzenleme:

Firt

Yeni Üye
5 Şub 2023
30
102
anlamadım bişey
evrenin kısa tarihi hawking tarafından yazılmış kitap var
bu paylaştığınız öncemi yazıldı sonramı

cagan73

Onursal Üye
17 Kas 2013
510
9,692
anlamadım bişey
evrenin kısa tarihi hawking tarafından yazılmış kitap var
bu paylaştığınız öncemi yazıldı sonramı
Merhabalar Değerli Diyardaş,
Joseph Silk; 1994 ABD ilk basım, 1997 Tübitak tarafından çevrilmiş
Hawking (Zamanın Kısa Tarihi); 1988 İngiltere İlk basım, 1988 Milliyet yayınları tarafından aynı yıl çevrildi.
Joseph Silk'in biraz daha fazla kapsamlı bilgi içerdiğini düşündüm, elbette bu durum kişiden kişiye değişebilir fakat Hawking sadece çalışmaları ile değil bilimi adeta tüm dünyaya aşıladığı için benim de en sevdiğim bilim insanıdır. Malumunuz Newton'un yanına gömüldü. (Tarihin en hoşgörülü ve neşeli bilim insanlarından birisi ile tam tersi bir bilim insanın yan yana yatması cezamı oldu, taltif mi oldu bilemedim :) )
Hawking'in şimdilik sadece bir kitabını tarayabildim:

Ceviz Kabuğundaki Evren - Stephen Hawking

Taramam gereken iki bin civarı kitap var, belirli bir sıra izleyemeden kitaplığa bakıp bu gün acaba ne tarasam diye hareket ediyorum. Bu konuda malesef plansız, dağınık, düzensiz bir insanım. Fakat Hawking'in tüm eserlerini mutlaka ekleyeceğim.
Esen kalmanız dileğimle...