ETAP 2 - Yeni Dostlar, Çay ve Keyifli Bir Sohbet, Buyrun! 23.02.2013 16:00 Kadıköy

savok

Admin
30 Eki 2009
20,011
84,738
Kasımpaşa
ETAP 2 - Yeni Dostlar, Çay ve Keyifli Bir Sohbet, Buyrun! 23.02.2013 16:00 Kadıköy Teras Kafe

Dostluk, sevgi, saygı, muhabbet gibi soyut kavramların somut hale geldiği, meslek, yaş gibi farklılıkların anlamını yitirdiği, saygılı bir sohbetin eşlik ettiği masamıza hoş geldiniz…

046qpq.jpg

Evet aramıza yeni katılanlar var, soldan başlıyoruz doğallıkla, Bay_x Recep, raven Mustafa, Ertuğrul Zeki, zamangezgini Bayhun, Tsubasa Hüseyin, vefalı Hüseyin, profesör Haluk, Nihal Yusuf’un Eşi, Yusuf, Nihat

047vhv.jpg

Kaldığım yerden devam ediyorum, dünya tatlısı iki adam cngz1 Cengiz ve fındıkfındık Ozan.

048kok.jpg

Güngör ve Bay_x, Mustafa ve diğerleri

049yjy.jpg

Cemil, Güngör, Recep ve arkada hain çaycı.

050ntn.jpg

Gürcan da geldi, neden uzun zamandır görünmediğini hesabını veriyor..
Saygılı çocuk..

051hmh.jpg

Toplantıyı açıyorum, oturabilirsiniz gençler!.

052frf.jpg

Muhabbet hızlanıyor..

053tzt.jpg

Dünya tatlısı çiftimiz..

054afa.jpg

Bu yanda Fındıkfındık konuşurken karşıdan gelen ismi ile müsamma "tarantula" dostumuz da bize katıldı..

056iii.jpg

Masa gittikçe kalabalıklaşıyor.. Bu başta tarantula diğer başta kalantorxxl dostumuz yeni katılanlardan..

058gjg.jpg

Güzel bir fotoğraf, insanlar güzel..

059ouo.jpg

Sağolun dostlar yeni ve güzel dostlar tanıdım bu akşam..

060lfl.jpg

062fff.jpg

063rur.jpg

Biz başladığımız işi yarıda bırakmayız, çay, çay bunun sonu olmaz deyip zengin kalkışı yaptık ve .. Devamı var!..

Moderatör tarafında düzenlendi:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
303,217
Fotoğraflar çok güzel; çekenlerin ellerine sağlık!
Gerçi fotoğrafların güzel çıkmasında en az çekenlerin ustalığı kadar,
kareye giren insanların güzelliklerinin de önemli olduğunu düşünüyorum.
Bu organizasyonları düzenleyenleri tebrik ediyor,
katılan ya da bir nedenle katılamayan tüm dostlara saygılarımı iletiyorum.
En kötü gününüz böyle olsun; sağlıcakla kalınız.

bayrakzaf.gif

kalantorxxl

Yeni Üye
16 Ara 2012
33
69
Yeni tanıştığım dostlar sayesinde çok keyifli birgün geçirdim. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Düşününce ortaokul yıllarından beri bu kadar çizgiroman okuyucusunu birarada görmediğimi fark ettim, çölde vaha bulmak gibiydi benim için.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,962
24,144
Kıbrıs
Çizgi Diyarı'nın güzel insanlarını birarada görmek ne kadar güzel.Hele
katılan yeni yüzleri de görmek çok sevindirici.Bu arkadaşlardan şimdilik sadece profesör Haluk Bey'le şahsen tanışma mutluluğuna
eriştim.Artık yaza bir İstanbul gezisi ayarlayıp bu ekibe katılmayı ciddi
ciddi düşünmek lazım.
Bay_x Recep Bey!Savok allem etti kallem etti sizi İstanbul'a
getirtti.Daha önce de kendisi Gölcük'e keşif gezisine gelmişti.Aman
arşivinize mukayyet olun;bu geliş gidişler çok hayra alamet değil!

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,947
76,069
Teras Cafe'ye giderken 25-30 kişi kadar hep birlikte yola çıktık çevredeki insanların dikkatini çektiğimizi fark ettim,meraklı gözlerle bizleri izliyorlardı.
Yeni dostlar çoğalırken cafedeki güzellik dahada arttı,eminim hemen hemen hepimizin sohbeti çizgi üzerineydi.

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
662
2,965
İş çıkışı biraz geç de olsa Büyülü Dükkanın açılışına katılma imkanım oldu. Önce Büyülü Dükkan'a giderek dolaştım. Emeği geçenlere tekrar teşekkür ederim, başarılar dilerim. ÇF ve ÇD 'nin kıymet bilir üyeleri kesin ordaydılar ama sadece nik olarak tanıyınca garip oluyor tabi :). Daha sonra Teras kafeye İlyas Bey'in tarifiyle geçtim. Kalabalık bir orta yaşlı çocuk grubu (ve bir hanımefendi) Teras kafeyi kapatmışlardı resmen, çocuklar gibi şendiler :) dedim kesin bunlardır :) Herkesle birebir görüşmem mümkün olmadı ama en azından kendimi az da olsa tanıtmış oldum, üyeleri tanımış oldum. Ben gelmeden önce topluca bir foto çekimi olmuş, ona yetişemedim. Olsun. Demin fotolara baktım da ÇF ve ÇD nin güzel insanlarını her ortamda hep bir arada görmek çok güzel oluyormuş. Bu buluşmayı düzenleyen herkese teşekkür ediyorum.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
387
9,754
İstanbul
Toplantımız verimli geçti. Yine koyu sohbetler tabiki konumuz çizgi romandı.Yeni dostlarımızı tanıdık. Vefalı,Bayx ,Fındıkfındık,Tarantula,Kalantorxxl....çok keyifliydi..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
37,140
İstanbul
Büyülü Dükkan'dan sonra artık sıra Çizgi Diyarı buluşmasına gelmişti. Her şey çok güzeldi; servis yapan garson arkadaşımızın tutumu hariç: Sigara içen dostlarımızı düşünerek açık havada oturunca ısıtıcı istedik arkadaşımızdan. Zaman zaman tekrarlanan bu isteğimiz her seferinde (sözde) olumlu karşılandı ama ısıtıcıya kavuşmak bir türlü nasip olmadı. Bereket versin dostlarımızın sıcaklığı üşümemizi engelledi.

Teras Cafe'de bay_x üstadımla buluştuk. Onun zengin arşivinden ve çizgi romanla ilgili geniş bilgi birikiminden istifade ettik. Dostluğuyla, varlığıyla keyif ve onur duyduk. Vefalı üstadımla, bay_x üstadım arasındaki ilginç tanışıklığın öyküsünü dinlemek, yine vefalı üstadımın anlattığı anektodlara kulak vermek çok keyifliydi.

Bir de büyük bir ödül, büyük bir hediye aldım. Vefalı üstadım bizim için bir frankofon çevirecek.

Sevgili kalantorxxl gelişiyle masamızı renklendirdi. Onun Zeki Abi'yle yaşadığı küçük anıyı ilgiyle dinledik ve Zeki Abi'ye verdiği hediyeyle cömertliğine tanık olduk. Kıskandık... :)

İlerleyen saatlerde sevgili tarantula katıldı bize. Güler yüzlü, çizgi romanı bilen ve bizim gibi çok seven dostumuzla tanışmak keyifli oldu.

Çizgi romandan ve hayattan konuştuk. Aramızda bulunamayan dostlarımızı andık. "Keşke" dedik "bir gün tüm dostlarımızı toplayabilsek." Bir gün başaracağız bunu muhakkak.

Artık günün bu etabına da son vermenin ve bir sonrakine geçmenin zamanı gelmişti. Sevgili adminim Savaş, sonraki etabın öyküsünü anlatacaktır. Orada devam ederiz.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,888
140,316
Çok güzel bir gündü.
Çizgi roman adına hareketli ve şendi.
Yeni tanıştığımız,eski tanıdığımız, değerli arkadaşlarla mutlu bir gün geçirdik.
Aslında tanımamış olsakta,ilk defa görüşsekte, sanki uzun yıllar birbirini tanıyan dostlardan farkımız yoktu.
Gelen,gelemiyen dostlarla tekrar bir arada olmak dileğiyle.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
97
184
denizci
Bugüne kadar sessiz sakin kalmış ben gibi ilk kez Diyar toplantılarına gelecekte yeni katılacaklara; birinci ağızdan çok ciddi öneriler:
Her şeyden önce hiç hazırlıklı gitmeye çalışmayın, çünkü klasiğinden büyük albümüne fasükülüden cep fasükülüne kadar; aynı maceraların her cildinin/boyutunun, hatta inamayacaksınız ama çifter çifterleri koleksiyonlarında olan üstadlar göreceksiniz ki ağzınız açık kalacak ve kem küm bile demekte zorlanacak kadar dumura uğrayacaksınız, oluruna bırakın.
Konuşmayın zaten ağır ağabeylerin yanında yok gibisinizdir, ama sakın alınmayın onlar sizin farkınızdadır, konuşmasanız da olur az konuşun, dinleyin.
Şunu bunu ben bilmiyorum dediğinizde; anında üçü beşi size öğretme yarışına girecektir, öğrenin.
Adminlerin forumda olduğu kadar disiplinli olmadığını; bir kaç iyi adam olduklarını göreceksiniz ve bir rehavet çökecek oh be rahatladım diyeceksiniz, ama toplantı bittiğinde tekrar bilgisayarın başına oturduğunuzda bunu aklınızdan hemen çıkarmalısınız, çıkarın.
Zaten hep bildiğinizi sandığınız çizgi romanın kardeşliğinin gerçek olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz ve müthiş değerli insanlar tanıyacaksınız, örnek alın, siz de olun.
Ortamdan müthiş gaz alıp bana ne oluyor diyerek hayatınızın ilk çeviri balonlamasını yapmaya başlayacaksınız, başlayın.
Çizgi roman adına konuşmaları takip edemez hale geleceksiniz ve daha önceden neden katılmadım diye pişman olacaksınız, olun.
Hatta bir ara ne yöne baksanız Mister No’ yu Zagor’ u Teks’ i konuşuyor görmeye başlayacaksınız, görün.
Çok çok önceden detaylı izinlerinizi mutlaka alın, aksi taktirde evden patron arar ve 3. etaplara katılamamanızın hüznünü yaşarsınız, yaşamayın.
Son olarak inadı bırakın ve katılın.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
37,140
İstanbul
Çok beğendim üstadım bu mesajı. Toplantılara yeni katılacak dostlar için bir çeşit manifesto olarak kullanılabilir :)

Ama mesajın aşağıdaki kısmına takıldım...

...
Çok çok önceden detaylı izinlerinizi mutlaka alın, aksi taktirde evden patron arar ve 3. etaplara katılamamanızın hüznünü yaşarsınız, yaşamayın.
...

Evdeki pozisyonunu hemen deşifre ettin. Biz hiç çaktırıyor muyuz? Çaktırmayız tabi... Ben bir hafta, Savok 15 gün önce başlıyor ilgili merciden izinlerin alınması sürecine. Hiç sorun yaşamıyoruz. Ama sen de dersini almışın belli :)

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,454
7,118
çok güzel bir buluşma olmuş emin olun ileride sayı hergeçen gün dahada artacak.gece yarısı hevesle fotoğrafları inceliyorum.işte çizgi roman kardeşliğiiiii.

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,399
Çok güzel bir gündü. Bir tek amaç uğruna, aynı gemiye binmiş güzel insanlarla, çizgi dünyasına yelken açmak çok hoş bir duyguydu…

Haklısınız Sayın carreta üstadım… Gerçi tarama yaptığım müddetçe kitaplarıma dokunulmayacağı garantisini aldım velakin aksi takdirde…