ETAP 1 - Çizgi Roman Tanışmaları, Dostluk, Büyülü Dükkan 128. Açılışı.. 23.02.2013

savok

Admin
30 Eki 2009
20,011
84,738
Kasımpaşa
ETAP 1 - Çizgi Roman tanışmaları, Dostluk, Büyülü Dükkan 128. Açılışı.. 23.02.2013

026dfd.jpg

Büyük kalabalığı yararak içeri girmeyi başardık, sitemizin ağır ağabeylerinden gulyabani Nadir ve bir diğer ondan da ağır ağabey direnc11 Nihat Beyefendiler de teşrif ettiler, Hüseyin onlara yol yordam gösteriyor..

027hih.jpg

En gülen adam yeryüzü Cemil. Arkada sırtı dönük Haluk Abi, karşısında Talat Güreli..

028dxd.jpg

Tek gülen adam. Cemil, seviyorum ülen..

029xhx.jpg

Zeki en ağır ağabey..

030tft.jpg

Dostlar bir arada..

031bub.jpg

Ben de buradayım..

032pzp.jpg

Haluk Ağabey çekmeyin kardeşim diyor..

033wmw.jpg

Bir çizgi roman sohbeti..

034iji.jpg

Hüseyin, Cemil, Talat Güreli, Haluk

035bsb.jpg

Çeviri İlker GENÇ’e yani kaptanımız bakunin’e ait.. 1001 Roman yayınevinin son çıkardığı Teks almanak, gurur duyuyoruz..

037wsw.jpg

İşte çizgi romanseverlerin dostluğunun ulaşması gerektiği ve olması gereken buluşma. Pırıl pırıl insanlar. Sizler tanıtmaktan ve bu karede olmak benim için bir gururdur. Sizler de bu muhabbete katılın. Soldan sağa (ÇF) machine code Murat, (ÇD)GürcanSarı arkada, ÇF-ÇD)Melih41 Mehmet Dal, profesör Haluk Ağabey, uzung Güngör, direnc11 Nihat, arkada (ÇF) ginobili Emre, önde (ÇF)palio68 Hasan, (ÇF) murats Murat Serezli arkada kolibri Ahmet, oturanlar Tsubasa Hüseyin, Timur Khan Mustafa, savok Savaş ve yeryüzü Cemil.

039eje.jpg

Hüseyin, Haluk ağabey, (ÇF) savataged Oğuz,Nihat, ginobili Emre , ben ve Timur Khan Mustafa

040uhu.jpg

En sağda zamangezgini Bayhun, çok aç olan dostumuz Güngör..

041oeo.jpg

042fcf.jpg

043nnn.jpg

045qvq.jpg

Evet dostlar aramızda bir büyük usta Ersin BURAK, yanında palio68 dostumuz diğer tarafta Mehmet Dal üstad ve bizler..

Bizim için İlyas'ın Büyülü Dükkanı'nın büyüsü sona erdi.. Artık zaman Çizgi Diyarı'nın zamanı..
Devamı var..

Moderatör tarafında düzenlendi:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
303,217
Diyarlısı, forumlusu,
tüm çizgi romanseverler çizgi romanlar arasında ve birarada...
Bundan güzel tablo mu olur?
Gökyüzünde gönüllerince uçan kuşlar gibi,
Derin denizlerde salına salına yüzen balıklar gibi...
Gerçekten çok güzel;
Gıpta ile izliyorum ve izleyeceğim.
Sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,312
4,589
Canım kardeşim sadece muhteşem diyebiliyorum.Harika görüntüler.Paylaşım gönüllülerini biraraya getiren enfes kareler,sağolasın varolasın ve de iyi ki varsın.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,962
24,144
Kıbrıs
Hem Çizgi Diyarına ,hem de Çizgili Foruma üyeyim.Hatta çoğu taramaları her iki foruma da eşzamanlı gönderiyorum.İnanın ki her iki
forumun üyelerini bir resimde görünce çok mutlu oldum.Hepimizin ortak
paydası çizgi roman.Resimleri dikkatle inceledim.Hepsi aşağı yukarı
aynı yaşlarda,çocukluklarını,ilk gençliklerini çizgi roman okuyarak
geçirmiş güzel insanlar.Hala daha sözkonusu çizgi roman olunca işi
gücü bırakıp koşuyoruz.Hiç bitmeyecek bir koşu bu.Biz var oldukça
çizgi roman da olacak.Okumak için gözümüzde fer,almamız için cebimizde para,paylaşmak için hevesimiz oldukça...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,114
76,943
hiçbiryerde :)
Çizgilere hayat veren
Talat Güreli ve Ersin Burak gibi üstatlarla;
çizgi roman severler için yıllardır kitap
"taşıyan" arkadaşlarla;
tabii ki çizgi sahaf ve yayıncılarla tanışmak,
muhabbet etmek yine çok keyifliydi...
özellikle katılımın fazla olması
bizleri birbirimize daha çok yaklaştıracak
ve daha güzel işler çıkacaktır diye düşünüyorum...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,384
142,651
İstanbul'da olmayı çok isterdim. Çok güzel kareler, güleryüzlü insanlar, kaynaşma dostluk ne kadar artarsa bir zamanlar bizler çocukluğumuzda okuduğumuz gibi yarınlarımızada yeni yeni çizgileri kazandıracak ekip ruhu yukardaki örneklerle oluşturulabilir kanısındayım.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,947
76,069
Yaşımın verdiği olgunlukla bugüne kadar bir çok açılışlara katıldım ama hiç bir açılışın bu kadar keyfli,anlamlı olduğuna şahit olmadım.Çizgi diyarı dostlarımızdan ilk gelenlerdi SAVAŞ,sonra ben ve diğer dostlar bir araya gelmeye başladık.Açılışta İLYAS ERKUL olması gereken tüm güzellikleri yerine getiriyordu,bizlerle tek tek ilgilenirken gerçek bir işletmeci olduğuna yıllar sonra tekrar şahit oldum.Yeni iş yerin ve yeni adı tekrar HAYIRLI OLSUN Sevgili İLYAS.

Son düzenleme:

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
662
2,965
Fotolar çok güzel, emeği geçenlere teşekkürler.

Hayatın meşgalesi peşine düşünce çoğumuz bizi biz yapan değerleri unutabiliyor, vakit ayıramayabiliyoruz. Erdemi, onuru, iyiliği, yardımı bize öğreten, çocukluk kahramanlarımız olan ve büyük bir keyifle okuduğumuz çizgi romanlar ortak paydamız. Nice günlerde hep böyle fotolar çektirmek dileğiyle teşekkür ediyorum bu dükkanda emeği geçenlere.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
773
3,007
Çok güzel bir buluşma olmuş.
İki forum kaynaşması ayrı bir güzel olmuş.
Dostları güleryüzlü görmek bizleri de mutlu ediyor.
Ersin abi ve Talat abinin katılımı ayrı bir anlam katmış.
Büyülü Dükkan'a hayırlı olsun dileklerimi ileterek,
hepinize kucak dolusu selam ve sevgilerimi yolluyorum..

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,166
4,654
Sevgili ilyasın açılışı elbet değer taşıyacaktır ama yukarada gördüğüm ,görmeyi çok arzu ettiğim resim varya o beni mest etti.Nihayet küslükler ,kırgınlıklar bitti bir barış ortamı oluştu.Ne güzel olmuş.Çf,Çd elele...Teşekkürler dostlar herbirinize sonsuz teşekkür.Birlikten kuvvet doğacaktır...Orda olma vardı.Gönlümüz sizinle.

Sevgi & saygıyla.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
37,140
İstanbul
Çizgi roman severlere nezih bir ortam yarattıkları için tüm Büyülü Dükkan ekibine teşekkür ederim. Sahiden hoş ve keyifli bir mekan oldu.

Bu etkinlik oldukça renkli geçti:

Vefalı üstadımla ilk karşılaşmamız Büyülü Dükkan'da oldu. Arkasının geleceğini ümit ettiğim ve bildiğim için ilk karşılaşma diyorum. Büyük onur ve keyif aldım. Ha keza fındıkfındık üstadımla da burada karşılaştım. Seçtiği mahlas nedeniyle Karadenizli zannettiğim üstadım meğer bir Tenten hayranıymış :) Her ikisi de benim çok eskiden beri tanıdığım dostlarım, üstadlarım. Abartısız söylüyorum; hissettiğim bu. İlk kez görüyorum ama yıllardır tanışıyormuşuz gibi hssediyorum.

Çizgileriyle dünyamızı renklendiren Talat Güreli ve Ersin Burak üstadlarla aynı havayı solumak etkinliğin bir başka güzelliğiydi. Her ikisine de sağlıklı, huzurlu uzun yıllar dilerim.

ÇF'den dostlarla bir araya gelmek, mahlaslarını bildiğimiz dostlarımızla tanışmak ve aynı fotoğraf karesinde yer almak ta mutlu etti beni. Çizgi romanı var etmeye çalışan dostların beraberliği nasıl mutlu etmez insanı?

Sevgili Kaptanımızın çevirisiyle çıkmış Teks Almanak'ı görmek gurur vericiydi.

Velhasıl çizgi romanlarla, yaratıcılarıyla, okuyan yazanlarıyla birlikte olmak güzeldi.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,476
27,466
Çizgiroman'a gönül vermiş,bir o kadar da sevilip yaygınlaşabilmesi için emek vermiş dostların gülen yüzü her şeyi özetliyor.Çizgilere yön vermiş iki büyük üstadın katılımıyla sohbet çok güzel geçmiş.İleri ki zamanlarda o güzel karelerde olabilmek dileğiyle...

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,454
7,118
resimleri görünce çok mutlu oldum böyle bir ortamda bulunmak isterdim.ayrıca her iki formun ağır taşlarını aynı karede görmek bizi daha çok mutlu etti.gerçi her iki forumda çizgi romanı ayakta tutmak için ugraşıyor.bizde sanaldaki dostlarımızın gerçek yüzlerini görmüş olduk inşallah tanışırız en kısa zamanda.