Dylan Dog Lal Kitap Aylık Seri 80 - Cehennemden Mektuplar

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,669
76,805
Karagümrük
Paylaşım Tarihi : 14 Haziran 2024 Cuma

Biz bitti demeden bitmez...
Paylaşmaya devam...

Not : İlgilinin dikkatine : Aylık serinin liste güncellemesi yapılırsa iyi olur,
arayanlar kolayca ulaşabilirler.
52-80 arası yapılan cbr formatındaki 29
sayı serinin listesinde yok.

Şekilden de görüldüğü gibi bayram öncesi keyfimiz yerinde :)
Tüm arkadaşlarımın Kurban bayramını şimdiden kutluyorum.
Bayramdan sonra görüşmek üzere...

Son düzenleme:

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,669
76,805
Karagümrük
Üstat @ihtiyardost gençleşmiş, enerji dolu, 9 günlük tatilde evde oturacaklara güzellikler yaşatmaya devam ediyor. Nazar değmesin Üstat. Çok teşekkürler
Neşeli gençleriz biz, yaşamayı severiz. Değişmeyen tek şey değişimdir...
9 günlük bayram tatilinde sarayburnu sahillerinde
halkımızla beraberim :)

Son düzenleme:

gorgon

Kıdemli Üye
1 Ağu 2019
871
16,114
İstanbul
ÇİZGİ DİYARINA ÜYE OLDUKTAN SONRA UYULMASI GEREKEN KURALLAR
MADDE 3 -
Forumda siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen ifadeler, hakaret ve benzeri yazılar yazılamaz, imzaya ve avatara (kullanıcı resmine) eklenemez. Bu tür içeriklerde gerek görülürse mesajınız, avatarınız veya imzanız uyarısız silinecektir. İmza ve avatarlar Türkçe olmayan, herkesin anlayamayacağı dilde ifadeler ve semboller içeremez.

altan

Yönetici
23 Eyl 2011
3,049
115,578
Sevgili ihtiyardost, burası bir çizgi roman forumu, platformu, bizim burada siyaset ve siyasetçilerle işimiz olmaz. Herkesin nasıl sporda tuttuğu bir takım varsa, siyasette de parti ve lider vardır, ama burası bunun yeri değildir. sizden ricam avatarınızı değiştirmeniz.Teşekkürler.

DryKleon

Süper Üye
18 Eki 2020
2,611
6,570
Sevgili ihtiyardost, burası bir çizgi roman forumu, platformu, bizim burada siyaset ve siyasetçilerle işimiz olmaz. Herkesin nasıl sporda tuttuğu bir takım varsa, siyasette de parti ve lider vardır, ama burası bunun yeri değildir. sizden ricam avatarınızı değiştirmeniz.Teşekkürler.
Değerli hocama katılıyorum sokakta herhangi biriyle sohbet ederken bile siyaset konusu açıldı mı bir kutuplaşma oluyor ki araplara destek veren ve Türkleri yani bizleri hiçe sayan bir zat'a destek olduğunuzu belli etmeseydiniz daha iyi olurdu. YAZIK.
Desteklediğiniz o zat olduğu sürece geleceğe umutla bakması gereken gençlerin artık ne umutu ne de gelecekleri umrunda. ''Onlara cazip gelen tek şey uçurumlar"

Son düzenleme:

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,669
76,805
Karagümrük
Beni takip edenler, gayet iyi bilirler ki bir çok kez "Siyasi partiler menfaat çeteleridir" ifadesini kullanmışımdır. Herhangi bir siyasi görüşün temsilcisi değilim. Mevcut partilerin hiç birini desteklemiyorum. Seçim zamanı sokakta karşılaştığım siyasetçiletin yüzlerine bile bakmıyorum, elimi sıkmak isteyenlerle karşılaştığımda durmadan geçiyorum. Amacım diyardaki dinamizmi ve coşkuyu korumaktır, kullandığım avatarlar bu nedenle değişmektedir. Yeri geldiğinde bu avatar da değişecektir. Ben bütün siyasi partileri reddeden Türkiye sevdalısı, kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal olarak kabul eden bir vatanseverim. Ülkemde istilacıları istemeyen ve bunu en yüksek perdeden dile getiren bir insanım. Bir bayram günü öncesi bile insanları kırabilen ön yargılı yaklaşımları kınıyorum.

Son düzenleme:

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,669
76,805
Karagümrük
Değerli hocama katılıyorum sokakta herhangi biriyle sohbet ederken bile siyaset konusu açıldı mı bir kutuplaşma oluyor ki araplara destek veren ve Türkleri yani bizleri hiçe sayan bir zat'a destek olduğunuzu belli etmeseydiniz daha iyi olurdu. YAZIK.
Desteklediğiniz o zat olduğu sürece geleceğe umutla bakması gereken gençlerin artık ne umutu ne de gelecekleri umrunda. ''Onlara cazip gelen tek şey uçurumlar"
Ben siyasetle ilgili herhangi bir konuyu açmadım. Amacım paylaşımlarımı neşeli bir şekilde sunmak. Benim malum zatı desteklediğimi nereden biliyorsunuz ? TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR diyorum ve sonuna kadar bu görüşümün arkasındayım.

DryKleon

Süper Üye
18 Eki 2020
2,611
6,570
Avatarınızdan öyle bir çıkarım yaptım bende TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR diyorum. Konuyu daha fazla uzatmamıza gerek yok altan hocam sizden bir ricada bulundu umarım geri çevirmezsiniz. Bende neşeli olmaya çalışıyorum ama herhangi bir yerde malum zat'ın gülen suratını görmek hayattan nefret etmeme neden oluyor.

Son düzenleme:

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,669
76,805
Karagümrük
Benim siyaset ve siyasetçilerle işim yok. Değil bir partiyi futbol takımı bile tutmam. Futbol takımları bana göre sapık mezheplerdir. Avatarımı belli bir süre sonra değiştireceğim, durum zannettiğiniz gibi değil. Olayı espri olarak görün, namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum ki mesele bundan ibarettir. Anlayışla karşılayacağınızı umut ederek bayramınızı kutluyorum.

Son düzenleme:

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,669
76,805
Karagümrük
Avatarınızdan öyle bir çıkarım yaptım bende TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR diyorum. Konuyu daha fazla uzatmamıza gerek yok altan hocam sizden bir ricada bulundu umarım geri çevirmezsiniz.
Problem yok, aynı taraftayız. Yanlış anlamaya sebep olan avatarım için kızmayın lütfen. Bir süre sonra değiştireceğim. Söz.

Son düzenleme:

DryKleon

Süper Üye
18 Eki 2020
2,611
6,570
Sorun değil hocam asıl siz kusura bakmayın. İyi bayramlar. Huzurlu mutlu günler dilerim. Paylaştığınız dylan dog fasikülleri içinde çok teşekkür ederim. Ellerinize emeğinize sağlık.

Son düzenleme:

cagan73

Onursal Üye
17 Kas 2013
510
9,688
Değerli @ihtiyardost ,

Konuyu içtenlikle ve tatlılıkla bağladığınız için çok teşekkürler.

Takıntı haline gelen bilim merakı sebebiyle, uzun zamandır kurgu kitapları okuyamıyor olsam da bu site için verdiğiniz emeğin karşılığının ödenemeyeceğini çok açıkça görebiliyorum.

Sunduğunuz seriler ile siteyi son derece zenginleştirmenizin de karşılığı kuşkusuz hiç bir zaman ödenemeyecektir. Lütfen var olmaya devam ediniz...

Bu yazıyı yazmamdaki asıl sebep ise “Atatürk olmasaydı” nın net karşılığının, bugün Ankara- Erzincan arasında ortaçağ seviyesinde yaşayan, 3-5 milyonluk yok olmaya yüz tutacak bir Ulus olacağını göremeyecek insanların "Gazi Mustafa Kemal" tabirini kullanıyor olmasıdır. Siz bu insanlara selam bile vermeye değmeyeceğini son derece açık bir şekilde ifade etmişsiniz zaten. (Atatürk olmasaydı ile ilgili ufak bir analiz burada yapmıştım)

Konya’da medrese öğrenimi gören Naim Hazım bey, Türkçe ve Edebiyat öğretmeniydi.
Milli Mücadele döneminde Konya Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti Merkez heyetinde yer aldı
TBMM’de Konya Milletvekili olarak görev yaptı.
Türk Dil Kurumu Derleme Kolu Başkanlığı görevinde bulundu.
Arap dili ve edebiyatı alanında kendi zamanının en önemli uzmanlarından biri sayılıyordu.
Sayısız şiiri yayımlanmıştır.
Türkçe-Arapça Karşılaştırmalar ve Arapça’nın Türk Diliyle Kuruluşu adlı iki yapıtı vardır.
Harf devrimi öncesi ve sonrasında Türkçe’nin Arapça’dan arındırılmış bir hale gelmesinde en çok emeği geçen isimlerden biridir.
Dil Tarih Coğrafya Fakültesinde Profesör olarak görev yapmıştır.

Bilindiği üzere 1934 yılında çıkartılan Soyadı kanunu olarak anılan 2525 sayılı kanunla, her Türk’ün bir soyadı taşıması mecburi hale getiriliyordu. Bu aşamada Cumhuriyetimizin kurucusuna "Türkata" , "Türkatası" “Atabey” gibi soyadlar öngörülüyordu. Konya Milletvekili Naim Hazım bey ise bu isimlerin önceden kullanıldığını ve hiçbirinin Türklüğü kurtarmış, istiklaline kavuşturmuş anlamına gelmeyeceğini söyler ve "ATATÜRK’ soyadı verilmesinin daha uygun olacağını ifade eder.

Son düzenleme:

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,669
76,805
Karagümrük
Değerli @ihtiyardost ,

Konuyu içtenlikle ve tatlılıkla bağladığınız için çok teşekkürler.

Takıntı haline gelen bilim merakı sebebiyle, uzun zamandır kurgu kitapları okuyamıyor olsam da bu site için verdiğiniz emeğin karşılığının ödenemeyeceğini çok açıkça görebiliyorum.

Sunduğunuz seriler ile siteyi son derece zenginleştirmenizin de karşılığı kuşkusuz hiç bir zaman ödenemeyecektir. Lütfen var olmaya devam ediniz...

Bu yazıyı yazmamdaki asıl sebep ise “Atatürk olmasaydı” nın net karşılığının, bugün Ankara- Erzincan arasında ortaçağ seviyesinde yaşayan, 3-5 milyonluk yok olmaya yüz tutacak bir Ulus olacağını göremeyecek insanların "Gazi Mustafa Kemal" tabirini kullanıyor olmasıdır. Siz bu insanlara selam bile verilmeyeceğini son derece açık bir şekilde ifade etmişsiniz zaten. (Atatürk olmasaydı ile ilgili ufak bir analiz burada yapmıştım)

Konya’da medrese öğrenimi gören Naim Hazım bey, Türkçe ve Edebiyat öğretmeniydi.
Milli Mücadele döneminde Konya Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti Merkez heyetinde yer aldı
TBMM’de Konya Milletvekili olarak görev yaptı.
Türk Dil Kurumu Derleme Kolu Başkanlığı görevinde bulundu.
Arap dili ve edebiyatı alanında kendi zamanının en önemli uzmanlarından biri sayılıyordu.
Sayısız şiiri yayımlanmıştır.
Türkçe-Arapça Karşılaştırmalar ve Arapça’nın Türk Diliyle Kuruluşu adlı iki yapıtı vardır.
Harf devrimi öncesi ve sonrasında Türkçe’nin Arapça’dan arındırılmış bir hale gelmesinde en çok emeği geçen isimlerden biridir.
Dil Tarih Coğrafya Fakültesinde Profesör olarak görev yapmıştır.

Bilindiği üzere 1934 yılında çıkartılan Soyadı kanunu olarak anılan 2525 sayılı kanunla, her Türk’ün bir soyadı taşıması mecburi hale getiriliyordu. Bu aşamada Cumhuriyetimizin kurucusuna "Türkata" , "Türkatası" “Atabey” gibi soyadlar öngörülüyordu. Konya Milletvekili Naim Hazım bey ise bu isimlerin önceden kullanıldığını ve hiçbirinin Türklüğü kurtarmış, istiklaline kavuşturmuş anlamına gelmeyeceğini söyler ve "ATATÜRK’ soyadı verilmesinin daha uygun olacağını ifade eder.
Ömrüm oldukça buralardayım. Bilgilendirici yazınız için teşekkür ederim. "Gazi Mustafa Kemal" derken kendisine vermiş olduğum yüksek değeri ifade etmek istedim. Siz yazınca aklıma geldi, canan kaftancıoğlu da inatla bu şekilde kullanmıştı. Ama ben bu kadından da nefret ediyorum, çünkü seçim öncesi oy uğruna yapmadığı takiyye kalmamıştı. İftarlara katılmış, ellerini açıp dua etme şovu bile yapmıştı. İşte bunun için tüm siyasetçilerden iğreniyorum. Özü sözü bir, duruşuyla vuruşu aynı olan siyasetçi yok. Neyse bu kadar yeter sanırım. Sonuçta kurucu liderimiz ve Türkiye Cumhuriyeti kırmızı çizgimizdir. Paylaştığınız bilim kitapları için gönülden teşekkürler. Uygulamalı matematik uzmanlık alanım olduğu için matematik ve fizikle ilgili kitaplarınızı keyifle inceledim.

Son düzenleme: