DMZ - 12 "New York Zamanları" (Yalnızca Bilgi)

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,660
139,910
DMZ - 12 "New York Zamanları"

Çözünürlük : 1920 x 2951 x 72 dpi

Sayfa Adedi: 23

Çeviri, balonlama ve sayfa düzenlemeleri tamamen bana aittir.

Önceki Yayın Durumu:

Manhattan Adasının Mattew Roth gözüyle anlatılan çok kabaca bir "şehir rehberi"
denilebilecek bir bölüm. Çok aşırı detay ve argo tasvirler mevcut. Çok farklı dizayn ve fontların
kullanılması gerekiyor. İlk üç beş sayfayı yaptım ama ben de hemen bir bezginlik belirtileri başladı.
Olduğu gibi bıraktım. Hiçbir "Action-hareket" yok, sıkıcı bir anlatım. Bu nedenle fırsat buldukça
sayfa sayfa çalışıp tamamlamaya çalışacağım. Tamamlanınca yayınlarım. Gereksiz
demek istemem ama... tuhaf bir sayı.

Sözlerim yalnızca bu sayı için geçerli. Yarından itibaren yeni kanlı canlı maceralar...

LİNK YOK!

Son düzenleme:

wolverine

Yeni Üye
27 Mar 2009
85
271
Herkese merhaba;
Daltas'ın yazdıklarını okuduktan sonra elimde bulunan orjinal metne baktım meraklanıp, valla şöyle söyleyeyim sayıyı Daltas bitirdiğinde (ki bence hiç bulaşmayın derim ama şahsi fikrim) bugüne kadar gerçekleştirdiği en kapsamlı çeviri, fontlama ve ayarlama yapması gerekecek.
Büyük olasılıkla şöyle bir sebepten dolayı bu 12. sayıyı hazırlamış yayınlayıcılar, karakterler kim ve ne özellikleri var, şehirdeki savaşı kontrol veya yaşam alanları, gruplar kısaca Daltas'ın dediği gibi bir nevi rehber özelliği var. Bunu normalde comiclerde ayrı bir sayı olarak çıkartırlar çünkü düz yazılar mevcuttur bir nevi okuma yapılır oysa bu sayıda biraz daha farklı bir yol çizmişler ancak ne diyim ciddi uğraş gerektiriyor. Gerçekten sayfaları geçtikçe her bir kare de (tamam bilgim öyle çok yok) detaylar v.b. bakınca bir ay sürse kimse sormamalı dedim.

Daltas eğer bitirir ve yayınlarsa bugüne kadar benim okuduğum sitemizde türkçeleştirilmiş ve düzenlenmiş olan en kapsamlı eseri siteye kazandıracak diyeyim. Görünce hak vereceksiniz.

Şimdiden teşekkür ederim.