Derin Uzay - Govert Schilling

cagan73

Onursal Üye
17 Kas 2013
510
9,692
Muhteşem bir Uzay Atlası...
İyi Seyirler

lbyro41lcd3axxa5g.jpg

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,906
5,309

Sayın cagan73 ;

Bir psikyatristin bürosunda duvarda bir yazı görmüştüm. Alaine Delon'un duvarda çerçeveletilmiş bir sözleri vardı. Tamı tamına aklımda olmasa da şuna benzer düşünceler yer alıyordu : "
Ne zaman kendimi çok önemsesem , ne zaman kibire kapılsam , ne zaman kendi sorunlarım çok büyük diye çaresizliğe kapılsam ; Evrenin büyüklüğünü göz önüne getiririm."

Dünya merkezli din anlayışının neden bu tür bilimsel doğruların düşmanı olduğunu siz de okuyunca anlayacaksınız...

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim...

cagan73

Onursal Üye
17 Kas 2013
510
9,692
Sayın cagan73 ;

Bir psikyatristin bürosunda duvarda bir yazı görmüştüm. Alaine Delon'un duvarda çerçeveletilmiş bir sözleri vardı. Tamı tamına aklımda olmasa da şuna benzer düşünceler yer alıyordu : "
Ne zaman kendimi çok önemsesem , ne zaman kibire kapılsam , ne zaman kendi sorunlarım çok büyük diye çaresizliğe kapılsam ; Evrenin büyüklüğünü göz önüne getiririm."

Dünya merkezli din anlayışının neden bu tür bilimsel doğruların düşmanı olduğunu siz de okuyunca anlayacaksınız...

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim...
Çok güzel yazmışsınız Sn. @dedo11

İzninizle güzel bir ekleme yapmak istiyorum:

Canlıların varolma hakkı tartışılamaz ve hiçbir canlının varoluşunu haklı göstermesine de ihtiyaç yoktur. "Zararlı türler" ve "zararlı otlar" sözleri, bitkilerin ve hayvanların bize hizmet etmek için varolduğunu ve üzerlerinde hiçbir sınır tanımayan bir hakka sahip olduğumuzu savunan, yüzyıllar öncesinden gelen bir önyargının yansımasıdır. Bu ifadeler benmerkezciliğimizin, (ya da insanmerkezciliğin) cahilliğimizin ve dar görüşlülüğümüzün doğrudan ifadesinden başka bir şey değildir. Gerçekte, başka birçokları arasında bir türüz biz de, o kadar. Bu arada, yok olmalarından bütünüyle sorumlu olduğumuz, sayıları gittikçe artan, yeryüzünden silinmiş türlere bakacak olursak, doğanın dengesine ve yaşam çeşitliliğinin korunmasına zararlı tür nitelemesini, diğer tüm türlerden daha çok hak eden biz oluruz herhalde.
Hubert Reeves