Çizgi Diyarı Karargahta!

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,114
76,943
hiçbiryerde :)
Yine bir Ramazan günü,buluştuk.
Bu buluşmanın bir özelliği vardı,
sevgili Caretta üstat ve eşi hanımefendi
ile tanışma imkanımız oldu.Böyle güleryüzlü ve kibar dostlarla
birarada olmak çok keyifliydi.Gel gör ki
yine biraz geç kaldığım için üstatla yeterince sohbet edemedim,
artık bir dahaki sefere diyelim.

Uzung,Savok,Ertuğrul,Caretta ve Eşi,Fındıkfındık
1ydy.jpg

Olmadı bir daha,Fındıkfındık üstat ta bugün karargahta:)
2vfv.jpg

Sonradan yetişti Comedian,bu arada Nilgün hanım Caretta üstadımızın "caretta" adını alma hikayesini
anlattı,çok sevdik bu anlamlı ismi:)
hadi bir poz daha:)
3sys.jpg

Güngör hocam arkada neyle uğraşıyor acaba?
4aia.jpg

Eveeet, uzun yoldan gelen konuklarımızı aldı
Savaş ve Kadıköy'e geçmek üzere ayrıldılar karargahtan.Biz de "işbaşı" yaptık.
Ozan, Zeki ağabeye yakın markajda, tarama-düzenlemenin
inceliklerini öğrenmeye çalışırken,Yusuf son
balonlamalarla ilgili raporunu hazırlıyor:)
11wxw.jpg

İşte Ozan işi kaptı ilk çalışmasını yapıyor
22ifi.jpg

Allahtan Zeki ağabey "iyi niyetliydi" de bugün bizi fazla çalıştırmadı :)
33fsf.jpg

Güngör ve Mustafa hoca (en son Raven geldiği için cezalı) bugün renklendirme üzerinde durdular
44eje.jpg

Yaşasın 10 dakika ara:)
aaprp.jpg

bbsis.jpg

Vee en hararetli tartışmalar çevrilecek,balonlanacak kitaplar için
yapıldı.
Görseydiniz Mustafa ve Ozan illa biz kitap çevirmek istiyoruz diyorlar
ama nasıl masum,nasıl usturuplu kitaplar,
sürpriz olsun önümüzdeki haftalarda harikalar
bizi bekliyor :D
xxxcx.jpg

zzidi.jpg

Eveet,Zeki ağabeyi biraz yorduk bugün ve
akşam iftar programı olanlar için altıdan sonra
dağıldık,tüm müslümanların da Kadir gecesini
kutlayarak akşamımızı ve gecemizi bitirmiş olduk böylece...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,434
12,732
Yine geç kaldım! Caretta abimizi görememiş olmanın burukluğu, son zamanlarda bir türlü bir araya gelememiş olduğum sevgili Savok'u bir kez daha kaçırmanın üzüntüsü içinde olsam da arkadaştan öte abi kardeş olduğumuz karargah üyeleriyle bir arada olmak yine her zamanki gibi çok güzeldi. ''Karargah candır''

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,384
142,651
Toplantılarınıza katılmayı gerçekten çok arzu ederdim, çok hoş resimler, güzel insanlar, kimbilir hele de konu Çizgi Romansa ne güzel muhabbetler de çıkmıştır. Süprizlere açık olacaım. Her toplantı sonrasında zaten süprizler eksik olmuyor.

Her şey gönlünüzce olsun, güzel insanlar, umarım bu toplantılarınız artarak devam eder.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,107
İstanbul-İzmir
Vallahi bende gidemediğime üzüldüm!
Caretta üstadı şahsen tanımak isterdim.
Yine de hoş geldiler sefa getirdiler.
Amaaaa o Fındıkfındık resmen benim taklidim yahu! :D
Aaaa Şerif yok diye taklidimi koymuşlar sanki?
Ben bu işi karıştırırım arkadaş :D
Bizde buralarda durmuyoz gari yetişivecek işler va :)

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,372
3,561
Midgard
caretta hocamızı fotoğraftan da olsa görmek güzeldi gerçekten çok iyi bi insan onunla şahsen tanışmış olmanın da gururu var içimde :) Profesör hocanın ofisi karargah yapıp biz de orda mı takılsak Ankaralılar olarak napsak bilemedim :D

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
O ne güzel karargâhmış öyle yav :d Allah kısmet ederse bende katılmayı düşünüyorum elbet biri denk gelecek.
Aa Mustafa abi harbiden çalışıyor gözlerim yaşardı :d

12 Şub 2010
15,006
545,241
Dün yapılan yorumlardan karargahta bir şeyler döndüğünü ve sürpriz bir konuğun olduğunu anlamıştım.

Sevgili caretta'yı Ankara'da beklerken meğerse Karargah ziyaretiyle bana sürpriz yapmış oldu.

Sevgili zamangezgini kıl payı kaçırmış buluşmayı, Diyarın yakışıklı Mister No'su sevgili raven ise buluşmayı değil ama caretta ve savok'u ıskalamış oldu kıl payı.

Sevgili fındıkfındık nihayet karargah özlemini gidermiş oldu ama sevgili ertuğrul'un dayanılmaz çekim alanına kapılmış oldu böylece. Kıs kıs gülmekteyim şimdi. Artık sevgili ertuğrul'un fırçalarına:D, geceyarısı telefonlarına hazırlansın. Martin Mystere'in editörünü rahmetle arayacaktır. Çeviri bitmedi mi, tarama bitmedi mi, yarım saat içinde karargahta bekliyorum seni v.s. v.s. Ama karşılığında harika dostluklar, çizgi roman paylaşımı üzerine Türkiye'nin bir numaralı akademisine çat kapı girme imtiyazına sahip oldu.

Sevgili caretta şanslı adam vesselam, hanımefendinin yüzü suyu hürmetine hızlandırılmış tarama, düzenleme eğitiminden kıl payı sıyırdı:D Bunun için okkalı bir fitre vermesi lazım.

Akademinin usta öğretmenleri sevgili Güngör ve sevgili Yusuf'u fotoğraftan görmek bile güzel oldu.

Sevgili savok mübarek ramazan günü çok başarılı bir organizasyona daha imza atmış oldu, özlem gidermemize vesile oldu. Kutluyorum.

Kıl payı kaçıranlardan birisi de bendim buluşmayı ama canlı yayınla selamlaştım, bu da teselli ikramiyesi:) yerine geçti.

Sevgili Nihat haftanın şanssızı oldu. Hem İzmir buluşmasına katılamadı, hem de İstanbul buluşmasında tatildeydi. Ona da teselli ikramiyesi olarak sevgi ve selamlarla iyi tatiller diliyorum.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,962
24,144
Kıbrıs
Eşim ve ben böyle güzel insanlarla buluşmaktan çok mutlu olduk. Buluşmadan sonra üç saat da Kadıköyde sahaf turu hanımı illallah dedirttiyse de günü fırça yemeden tamamladık. Bizi arabası ile alıp karargaha ,sonra da ta Kadıköye götüren Savok dostuma, karargahı bizlere açan Ertuğrul dostuma, çizgi roman hediye eden yeryüzüne ve toplantımıza katılan tüm dostlara çok teşekkür ederiz.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,888
140,316
Çok güzel bir gündü.
Dostlarla sohbet etmek yemek üstü tatlı gibiydi ( ramazanda adamın aklına böyle düşünceler geliyor:D) ve keyif aldığım,tanışmaktan onur duyduğum değerli gönül insanlarını görmek mükemmel derecede iyiydi.
Keşke sohbetler daha uzun olsaydı,zaman yeterli olmuyor.
Ozan ilk gün olduğu için fazla yüklenmedik:D:D daha sonra Allah kerim:Ğ
Raven'in her zamanki klasiği geç kaldı:)
Ama dostların hepsi,ateş parçası gibi çalıştı:(
Caretta dostumuz gerçek bir gönül dostu,ziyareti için kendisine teşekkür ederim.
Tüm dostlarımızla birlikte olmak ümidiyle.
Sevgilerimle.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,005
11,993
Ehe, Fındıkfındık'ın avatarı daha bir anlam kazandı gözümde, fotografları görünce... Bu kadar mı isabetli seçim olur, tam isabet valla...

Hepinize selam...