Çizgi Diyarı Bu Kez Beşiktaş'da Buluşuyor

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
37,140
İstanbul
Sevgili dostlar,

Yarın bir kez daha buluşuyoruz. Bu kez bir değişiklik yaparak Beşiktaş'da bir araya geliyoruz.

Yarın (22 Haziran 2013) saat 14.00'da Beşiktaş ana meydandaki kartal heykelinin önünde toplanacağız. Fındıkfındık üstadımız bizi oradan alacak ve sürpriz bir yere götürecek. Kendisine güveniyoruz... :)

Buluşma yerinin altını çiziyorum: Ana meydandaki kartal heykeli. Tiyatronun önündeki heykel değil, karışıklık olmasın. (Sevgili fındıkfındık özellikle vurguladığı için ben de tekrarlıyorum bu vurguyu.)

Öğle saatlerinde başlayıp çay, kahve, nargile eşliğinde gerçekleşecek buluşmamız akşam saatlerine kalabilen dostlarla rakı - balık eşliğinde devam edecek gibi gözüküyor.

Çarşı'nın kalbine gideceğiz. Hayattan ve çizgi romandan bahsedeceğiz.

Sevgiyi, dostluğu ve çizgi romanı paylaşmak isteyen her üyemizin katılımı mutluluk verecektir.

Görüşmek dileğiyle...

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,384
142,651
Var ya kıskandım şimdi, kuş olup 1400 km'yi aşmak isterdim. İyi eglenceler, güzel muhabbetler diliyorum tüm çizgi dostlarına.

kparker

Süper Üye
5 May 2012
157
843
umarım bir gün, rakı içen bir çizgi roman kahramanımız da olur.

çünkü kahramanlar rakı da içer.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,166
4,654
Var ya kıskandım şimdi, kuş olup 1400 km'yi aşmak isterdim. İyi eglenceler, güzel muhabbetler diliyorum tüm çizgi dostlarına.
Dostum 1400 km derken doğu mu batı mı?Batı ise gel memleketi görmüş olursun diyeceğim yok doğu ise gene gel istanbulu,dostları,kitapçıları görmüş olursun.Kısacası gel ne olursan ol ,nerde olursan ol gene gel.
sevgi & sygıyla

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
303,217
Her zaman olduğu gibi gönlüm siz dostlarımla birlikte...
Çarşı'ya da selamlar, sevgiler...
Sohpetiniz bol,
gönül birlikteliğiniz daim,
neşeniz çokça olsun.
Saygılarla...

bayrakzaf.gif

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,478
8,807
İzmir
Niye bu toplantıları hep İstanbul grubu düzenler? İZMİR'den ses seda yok hiç. Sayın büyük beyaz, konuya bi el atsak artık, ne dersiniz? Adamlar bizi kıskandırıyo ya hep.

savok

Admin
30 Eki 2009
20,011
84,738
Kasımpaşa
Şimdi Beşiktaş'da olmak vardı..
Belki atlar gelirim, gelirler
Bir şenlik bir düğün havası
gelmeyen bir pişman
gelin dostlar..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
37,140
İstanbul
Okulum kapandı, İstanbul'a döndüm ama maalesef çok geç haberim oldu. Herkese iyi eğlenceler.

Hala geç degil. Su anda Besiktas carsida Kartal restauranttayiz. Carsi icinde herkes tarafindan biliniyor. Bir diger adi "canim cigerim". Gece ilerleyen saatlere kadar kalacagiz. Keyfimiz yerinde. Bekleriz..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
37,140
İstanbul
Saat 14.00'da başlayan buluşmamız gece 23.30'a kadar devam etti. Fındıkfındık (Ozan) dostumuz bizi Çarşı'nın kalbine Kartal Restaurant'a (Nam-ı diğer Canım Ciğerim) götürdü. Dediğimiz gibi hayattan ve çizgi romandan bahsettik. Her buluşmamızda olduğu gibi zamanın nasıl akıp gittiğini fark edemedik. Tadı damağımızda kaldı. Aramızda bulunmayan pek çok dostumuz telefonla katıldılar masamıza. Kısa bir süre sonra, bir hafta önceden duyurusunu yaparak geniş katılımlı bir buluşma organize etmeye karar verdik.

Ben çektiğim resimleri ekleyeyim, dostlarımız kendi çektikleri resimleri altına ilave ederler. Savok geç saatlerde gelebildiği için resimleri çekmek başkalarına kaldı. Bu nedenle maalesef onun mizahi anlatımından yoksun kalacaksınız :)

dsc00006ywy.jpg

Forumumuzun neşeli yüzleri: fındıkfındık(Ozan) ve yeryüzü(Cemil)

dsc00007tct.jpg

Yine Cemil ve Yusuf

dsc00008.jpg

Ağır abimiz ertuğrul (Zeki)

dsc00009.jpg

Gülmenin çok yakıştığı iki insan: gurcansarı (Gürcan) ve uzung (Güngör)

dsc00013.jpg

Zeki Abi konuşurken pür dikkat dinleyen raven (Mustafa) ve fındıkfındık

dsc00014.jpg

Yine Zeki Abi konuşuyor. Çok ciddi meselelerden bahsediyor. Yusuf, cngz1 (Cengiz), Gürcan ve Güngör dinliyormuş gibi yapıyor​

İlerleyen saatlerde sevgili Cemil'in kuzeni ve sevgili Savok da aramıza katıldı. Topluca çekilmiş resimlerimizi diğer dostlar ekleyecektir.

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
545,241
" Canım ciğerim " çok ferah ve sevimli bir mekanmış. Ozan kardeşimizi tebrik ediyorum.

Şu sıralarda seyahatlerim hep İstanbul'a uzak yerlere oldu. Önümüzdeki iki hafta da öyle olacak. Öyle ki İstanbul'da askerlik görevini yapmakta olan oğlumun ziyaretine bile gidemedim. Beşiktaş'a çok yakın bir yerde üstelik.

Tüm dostlar da burnumda tütüyor. Şu bir kaç fotoğraf bile hasreti alevlendirdi.

Sevgili Nihat burada sadece paparazzilik:) yapmışsın. Garsondan rica edip de karelere sen de dahil olsaydın ya.

Son fotoğrafta herkesi biraz düşünceli gördüm. Anlaşılan Zeki'nin konuşması çok acıklı:)

Sevgiler, selamlar dostlar...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,888
140,316
Abi yerin eksikti:D:D
Milletin dinlediğine bakma,acıklıda konuşsam bir an evvel bitsin dediler:D
Mekan Kartal Resturant,diğer namı canım ciğerim ama oradaki dostların hepsi gerçekten candan,riyasız tam gönül dostlarıydı.
Ozan Beşiktaş'ın gerçek kartalı:D,gerçek bir dost,bugün için teşekkür ederim.
İnşaallah tüm dostlarımızla birlikte olma dileğiyle.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
37,140
İstanbul
Haluk Abi, biz de seni çok özledik. Bir sonraki buluşmada muhakkak olmalısın. Mümkün olsa da herkes gelebilse. Ama bir sonrakini en az bir hafta önceden haber verelim ki herkes programını yapabilsin...

Gürcan ve Cemil'in çektiği fotoğraflarda ben ve Savaş da olmalıyız. Yüklerler diye bekliyorum. :)

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,962
24,144
Kıbrıs
Bu gibi toplantı ve buluşmaların olmazsa olmazı,"kamberi" Savok nerede?Toplantıya
isbat-ı vücut etmiş ama resimlerini göremedik???

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
593
3,761
istanbul
arkadaşlar resimler bende. yazacağım hesap numarasına 5000 tl göndermezseniz bi daha göremezsiniz :4:
şaka bi yana ben pazar günleri çalışıyorum o sebepten resimler makinada bekledi. bu gece atayım dedim benim gariban netbook abi bu iş beni aşar dedi. ( dondu meret )
kısmet olursa salı günü işyerindeki bilgisayardan göndericem.
özür.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,114
76,943
hiçbiryerde :)
Her zamanki gibi zamanın nasıl geçtiğini
anlamadık,dostlarla felekten bir gün çaldık!...
Zeki abi bize anlattığı gibi Savaş'a da anlatıyor
Taksim'e nasıl gittiğini,nasıl köşe kapmaca oynadığını(sene 1960'ta);Güngör hoca da evsahibi Ozan'ı
tutmaya çalışıyor,sen dur gitme diye:
15tdt.jpg

Savaş neden geç kaldığını anlatırken,
buluştuğumuzdan beri projeler üreten Nihat ve Ozan dinleme moduna geçtiler.
Cengiz üstat ise köşesinde sessiz sedasız keyif yapıyor sanki.
Bu arada Fotoğraf ve halkla ilişkiler sorumlusu Gürcan ve kuzen Larry efkarlandı mı ne?...
12chc.jpg

Yusuf hep uslu çocuktu zaten.Mustafa ise bir geldi bir anlattı,pir anlattı ve gitti.
Daha konuşacak çok şeyimiz var ama...
11kxk.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,492
13,567
iskenderun-Hatay
Güzel bir gün geçirmişsiniz..Toplantılara katılamayan Anadoludaki veya İstanbul'daki üyeler birer fotoğraflarını paylaşsalar iyi olur bence, mesajlarını okuduğumuz veya paylaşımlarını indirdiğimiz üyeleri resimleri ile tanımış oluruz..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
37,140
İstanbul
Güzel bir gün geçirmişsiniz..Toplantılara katılamayan Anadoludaki veya İstanbul'daki üyeler birer fotoğraflarını paylaşsalar iyi olur bence, mesajlarını okuduğumuz veya paylaşımlarını indirdiğimiz üyeleri resimleri ile tanımış oluruz..

Güzel bir öneri. İsteyen dostlarımız birer resimlerini paylaşırlarsa bu bizi biraz daha yakınlaştırır birbirimize. Önerinin sahibi olarak ilk adımı atarsın artık, sevgili iskenderunlu :)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,384
142,651
Artvin, Selahattin KEŞOĞLU

303224010593246358364682n.jpg

Bu güzel bir fikir oldu, bizde arkadaşlarla burdan kadeh tokuştururuz, olurya bir gün gerçekten tüm çizgi diyarındaki arkadaşlarımızla sohbet etmek isterdim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,384
142,651
Abi teşekkürler ne demek her zaman bekler ve misafir edebilirim.

Oturduğum yer Artvinin tam karşısı yaklaşık 800 rakım daki saçinka mezrası, manzarasına doyum olmaz, hesapta alkol yoktu, bardaklarda gitmemişti, su bardakları ile devam demişiz. Patates yaz günü formalı sobadan, egenin börülcesine benzeyen bizim meşhur çaçurumuz, cacık vs.vs. ama en önemlisi sohbet, o günde baya güzel sohbet olmuştu.Ben genelde fotograf çekerim bir başka hobimdir o, nadir fotom vardır. Hanım çekmiş herhalde bunu.

Saygılar.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,114
76,943
hiçbiryerde :)
Sevgili Gandor08,son mesajını okumadan
önce masadaki doğal sebzeler dikkatimi çekmişti,
yazmışsın neler olduğunu...Biz biraz hasret
kaldık ta Anadolu'nun o özel bitkilerine...
Selam ve saygılarımla efendim,afiyet olsun...

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
387
9,754
İstanbul
dscf7788.jpg

Yoklamada bende varım Tüm diyar dostlarımı selamlarım. İyiki varsınız

Diğer dostlarımızı da tanıyalım. Hani nerdeler lütfen

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,278
8,517
Bundan sonra yapılacak toplantılarınızdan haberim olursa katılmak sizler tanışmak isterdim.
Selam,sevgi ve saygılarımla.
Ahmet ERDEN

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
37,140
İstanbul
Bundan sonra yapılacak toplantılarınızdan haberim olursa katılmak sizler tanışmak isterdim.
Selam,sevgi ve saygılarımla.
Ahmet ERDEN

Sevgili Ahmet Erden,

Yapacağımız ilk toplantıya davet edilmek üzere sizi kaydediyorum. :)

Yeni dostlarımızla tanışmak, çizgi romanı ve yaşamı konuşmak çok büyük keyif. Keşke çok sayıda dostumuz aynı istekliliği gösterse.