Black - Wonderful life (1986)

mkurt

Süper Üye
26 May 2010
1,829
470
Bizleri 80lere götüren harika bir parça sizlerle..

E5_Uvou_F.jpg

www.youtube.com/watch?v=u1ZoHfJZACA

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,708
36,006
İstanbul
İngiliz şarkıcı ve şarkı yazarı Colin Vearncombe, nam-ı diğer Black''in, albümüyle aynı adı taşıyan ve en bilinen parçasıdır. Bana göre tüm zamanların en iyi slow parçalarından biridir.. Bu arada klip 1987 yılına aittir.. Paylaşım için teşekkürler..

Son düzenleme:

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,375
Wonderful Life... Harika bir şarkıdır.. Paylaşım için teşekkürler..

Motion

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
611
3,367
Black bu parçayı o dönem eşinden boşandıktan sonra bestelediğini ve artık kuşlar gibi özgür olduğunu belirtmişti. Parçanın sözleri zaten her şeyi anlatıyor. Bu arada eşine yüklü bir boşanma bedeli ödediği de dönemin müzik dergilerinde yazmıştı...

1962 doğumlu Black Joy FM'in davetlisi olarak İstanbul'daydı... Ayrıca Esma Sultan Yalısı'da bir
lansmanında da sahne almıştı.

arsivimage.aspx

"Wonderful life" elbette ki müzik dünyasının klasikleri arasına girmiş bir parçadır (boşanırsanız daha bir anlam kazanıyor! :) sözleri gereği...)

Here on my own again (işte yine kendi başıma kaldım...)
Up straight in the sunshine (güneşışığının içinden yukarıya doğru...)
No need to run and hide (koşmaya ve saklanmaya gerek yok...)
It's a wonderful, wonderful life (bu muhteşem bir yaşam, muhteşem yaşam...)
No need to laugh and cry (gülmeye ve ağlamaya gerek yok...)
It's a wonderful, wonderful life (bu muhteşem bir yaşam,muhteşem yaşam...)
---------------------------------------

Black'i benim hafızama kazıyan parçası "Everything's Coming Up Roses" olmuştur. Bu parça "Wonderful Life" adlı 33'lüğünün 2. parçasıdır. Sağlam bir parçadır...
www.youtube.com/watch?v=PtfGSIpdAlA
vjRdaz.jpg

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,708
36,006
İstanbul
Black'i benim hafızama kazıyan parçası "Everything's Coming Up Roses" olmuştur. Bu parça "Wonderful Life" adlı 33'lüğünün 2. parçasıdır. Sağlam bir parçadır...

"Everything's Coming Up Roses" da nostalji kanallarının en çok çalan parçalarındandır.

Black hala kariyerine devam etse de pek adından söz ettiremiyor maalesef..

Bu güzel paylaşımlar için teşekkürler sevgili Motion..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,708
36,006
İstanbul
Black grubunun solisti Colin Vearncombe hayatını kaybetti..

Black grubunun solisti Colin Vearncombe hayatını kaybetti

Wonderful Life şarkısı ile tanınan ünlü şarkıcı Colin Vearncombe 53 yaşında hayatını kaybetti.

g_GJS4_O1.jpg

Dünyaca ünlü Black grubunun solisti İngiliz Colin Vearncombe, 53 yaşından hayatını kaybetti. Ünlü şarkıcının ölümü Facebook sayfasından kısa bir açıklama ile duyuruldu.

Colin Vearncombe ya da sahne ismiyle Black, özellikle Sweetest Smile ve Wonderful Life şarkıları ile tanınıyordu.

COLIN VEARCOMBE KİMDİR?

26 Mayıs 1962 doğumlu olan Colin Vearncombe sahne adı Black ismi ile tanınıyordu. İngiliz şarkıcı ve şarkı yazarının ilk çalışması "Human Features" single olarak 1981'de çıktı. Bu parçanın ardından da bağımsız olarak 1982'de “More than the Sun” parçasını yayımladı. Ardından 1984'te WEA Records ile anlaştı.

Colin Vearncombe, Black olarak WEA’dan “Hey Presto” şarkısını çıkardı ve İngiltere’de dikkat çekti. Bu parça ayrıca Avustralya’da da yayımlandı. Black “More than the Sun” şarkısınıda çıkarttıktan sonra WEA’dan ayrıldı.

1985 yılında “Wonderful Life” şarkısını yayımladı. Bu parça ile kariyerini uluslararası müzik piyasasına taşındı. Yeni plak şirketinden çıkarttığı “Everything’s Coming Up Rose” parçası başarısız olurken ardından çıkarttığı “Sweetest Smile” İngiltere'de ilk 10'a girdi. Üçüncü single olarak yayımlanan “Wonderful Life” şarkısı ise dünya çağında bir hit oldu. Aynı adlı albümü 1987'de yayımlandı ve büyük başarı yakaladı.

Wonderful Life albümünden sonra gelen Comedy ve Black albümleri 2 milyondan fazla sattı. Bu arada Black İsveçli şarkıcı Camilla Griehsel ile evlendi, kendi bağımsız plak şirketini kurdu (Nero Schwarz) ve 1993'te Are We Having Fun Yet? albümünü çıkardı.

Uzun süre müziğe ara veren Colin Vearncombe 1999'da kendi adı altında bir dizi kayıtlar yayımladı. Kasım 2005'te çıkarttığı Between Two Churches adlı kaydı için Black adına geri döndü. Bu albümde “Wonderful Life” şarkısının başarısı ile dalga geçen “Are you having a wonderful life?” adlı ironik bir şarkı yer alıyordu.

2009'da The Given ve Water on Stone adlı iki albüm çıkartan Colin Vearncombe 2014 yılında yeni bir albüm için kampanya başlatarak hayranlarından albüm için para yardımı aldı. Böylece 13 Nisan 2015'te Blind Faith albümünü yayımladı.

Kaynak: Hürriyet

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,708
36,006
İstanbul
black1005.jpg

Çocukluğumuzdan yani 80'lerden bir yıldız daha kaydı. "Wonderful life" parçasını daha geçen hafta arabamda giderken dinlemiştim; hem de kendisinin 2 hafta önce trafik kazası geçirdiğini bilmeden... Yerli haber sitelerinde ölüm şekline hiç değinilmemiş; dış kaynaklarda yazılanlara göre bundan 2 hafta önce ciddi bir trafik kazası geçirmiş ve kafa travmasına bağlı olarak sürekli yoğun bakımdaymış. Ne yazık ki evvelsi gün komadan çıkamayarak hayata gözlerini yummuş.

Ne diyelim, bir müziksever olarak çok üzgünüm. Toprağı bol olsun..

Son düzenleme:

Lichtenberg

Aktif Üye
16 Tem 2011
471
1,696
Huzur içinde yatsın.
Üzüldüm doğrusu. Benim de özellikle bu parça ile ilgili ne çocukluk anılarım var. Bu, bir de Patrick Swayze'nin iki parçası ile ki, o da bir kaç yıldır hayatta değil artık.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,631
39,230
izmir
Huzur içinde yatsın.
Üzüldüm doğrusu. Benim de özellikle bu parça ile ilgili ne çocukluk anılarım var. Bu, bir de Patrick Swayze'nin iki parçası ile ki, o da bir kaç yıldır hayatta değil artık.

Patrick Swayze'ın da öldüğünü bilmiyordum. İki üzüntüyü birden yaşadım. "wonderful life" favori parçalarımdan biridir.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,119
76,975
hiçbiryerde :)
Hayatımızda iz bırakan isimlerdendi.
Şarkıyı sevenlerden biri olarak üzüldüm,
artık daha sık duyuyoruz kuşağımızdan
ölüm haberlerini, artık böyle haberlere
alışmamız gerekecek...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,708
36,006
İstanbul
Hayatımızda iz bırakan isimlerdendi.
Şarkıyı sevenlerden biri olarak üzüldüm,
artık daha sık duyuyoruz kuşağımızdan
ölüm haberlerini, artık böyle haberlere
alışmamız gerekecek...

Haklısın sevgili yeryüzü.. Zaman farkında olmadan su gibi akıp gidiyor; Azrail sevdiklerimizi bazen genç yaşta, bazen de yaşlılığında alıyor.. Bu işin doğasında var zira; ama esas mühim olan; onlar geride bıraktıkları eserleriyle hem bizleri mutlu etmeye devam ediyor, hem de unutulmuyorlar.. Örneğin; benim çocukluğuma imza atmış; genç ya da ilerleyen yaşta hayatını kaybeden bazı müzik yıldızlarına örnek vermek gerekirse; plaklarını dinleyerek büyüdüğüm ve öldüğünde 5 yaşında olduğum halde o günü dün gibi hatırladığım "Rock'n Roll Kralı" Elvis Presley(42), 80’lerin adeta milli marşı haline gelen “Self Control” ile gönüllerimizi fetheden Laura Branigan(52), "Pop’un Kralı" Michael Jackson(50), "Bodyguard" filminden sonra çıkardığı albümüyle rekorları alt üst eden Whitney Houston(48), “Jeanny” ile hafızalarımıza kazınan Avusturya'nın gözbebeği yıldızı Falco(41), "Unchain my heart" performansına hayran kaldığım Blues ve Rock müziğin efsanevi ismi Joe Cocker(70), 80’ler klasiği olan “Tarzan boy” ile özdeşleşmiş Baltimora grubunun solisti Jimmy McShane (37); Nirvana'nın beyni Kurt Cobain(27); Unutulmaz Bad Boys Blue grubun solisti Trevor Taylor(51) ve klavyecisi Andrew Thomas(63); Boney M’in dans figürleriyle bizleri mest eden solisti Bobby Farrell(61), Queen grubunun fenomen vokali Freddie Mercury(45) ilk aklıma gelen isimlerdir.. Eminim ki bu listeye eklenecek daha çok isim vardır; ben sadece ilk aklıma gelenleri yazıverdim.. Hepsini saygı ve sevgiyle anıyorum. Toprakları bol olsun..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,708
36,006
İstanbul
İngiliz şarkıcı Black'in harika parçası 80'lerde; Almanya, İtalya, Avusturya, Fransa, İngiltere ve İsviçre'de TOP TEN'e girmeyi başarmıştır. Ne yazık ki günümüzde insanın ruhuna derinden tesir eden bu tarz parçalara pek rastlanmıyor..
Black-Wonderful-Life.png