Bir soru

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,370
8,173
Aslında bu durumu önlemek adına, yanılmıyorsam, peşpeşe en fazla 5 paylaşım yapma kuralı vardı -ki @balkan üstadımız zaman zaman bu kural nedeniyle paylaşımlarının devamını bir sonraki güne bırakmak zorunda kaldığını açıklardı sık sık. Belki bu konuda otomatik bir engel getirilmesi uygun olabilir (indirme sitelelerindeki günlük mb sınırlaması benzeri).

TheRealAlpino

Aktif Üye
Yeni Üye
14 May 2016
364
1,654
Kırık ve kullanım dışı kalmış linklerin yenilenmesi sitenin mesaj sınırı kurallarına aykırı olduğunu bilmiyordum. Kıramayacağım bir rica üzerine sevgili Ertuga'nın linklerini yenileme işlemlerini yaptım. Eğer link yenileme site kurallarına aykırı ise rutini neyse ona göre yenileme yapmaya devam ederim.

Ayrıca kategorilerde "Yeni Mesajlar" segmenti yerine "Yeni Konular" veya kategorilere ayrılmış segmentleri kullandığımızda tüm siteyi kaplayan aynı konuya ait seri mesajları görmüyoruz.

Bir de sorum olacak. Diyelim ki ben TV dergileri konusunu yeni keşfettim ve paylaşılmış her bir başlığa ayrı ayrı mesajlar yazdım. Bir gün içerisinde yüzlerce mesaj yazsam aynı görüntü oluşmuş olmaz mı? Her başlığa ayrı ayrı mesajlar da yazmak site kurallarına aykırı mı olur? Sadece merak ettiğimden sordum.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,525
67,874
NeverLand
Bir de sorum olacak. Diyelim ki ben TV dergileri konusunu yeni keşfettim ve paylaşılmış her bir başlığa ayrı ayrı mesajlar yazdım. Bir gün içerisinde yüzlerce mesaj yazsam aynı görüntü oluşmuş olmaz mı? Her başlığa ayrı ayrı mesajlar da yazmak site kurallarına aykırı mı olur? Sadece merak ettiğimden sordum.
Aslında birbirinin benzeri nitelikte flood mesajlar yazmak yasaktır.
Daha öncesinde bu tarz tekrarlayan mesajlar moderatörlerimiz tarafından uyarı yapılarak silinmekteydi.
Belki bu uygulamaya geri dönüş yapmak gerekli olabilir.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,439
4,713
Osmaniye
Arkadaşlar, tüm diyarı kaplayıp aradığımızı bulmayı zorlaştıran "TV'de 7 Gün" gibi çoklu dergileri tek bir dosya altında toplamak mümkün değil midir?
Şimdi benim anlamadığım (afedersiniz biraz kalın kafalıyımdır anlayışım kıttır) anılan dergi zaten bir yerde toplu şekilde değil mi? Bir derginin ismi aramayı nasıl zorlaştırıyor? Ana sayfadaki yeni mesajlar kısmında aynı konunun (derginin/kitabın) ayrı sayılarına ayrı ayrı mesajlar yazarak yeni mesajlar kısmının dolması mı kastediliyor? Site linklerinin yenilenmesi gibi sevabı büyük :) işler neden kurallara aykırı olsun ki?
Kafamda deli sorular. Sanırım güneş geçti,

TheRealAlpino

Aktif Üye
Yeni Üye
14 May 2016
364
1,654
Aslında birbirinin benzeri nitelikte flood mesajlar yazmak yasaktır.
Daha öncesinde bu tarz tekrarlayan mesajlar moderatörlerimiz tarafından uyarı yapılarak silinmekteydi.
Belki bu uygulamaya geri dönüş yapmak gerekli olabilir.
Flood tarzı birbirinin benzeri değil de paylaşılan dergi/kitabın konusuyla bağlantılı ve tamamı ile bilgilendirici cevapları kast etmiştim.

Linklerini yenilediğimiz konulara mesaj yazdıktan sonra ilgili bölüm moderatörleri yeni paylaşılan linki ana mesaja ekledikten sonra yazılan mesajı silebilir. Bu da alternatif bir çözüm olabilir sanırım.