Bir çizgi roman yazıyoruz...

WhatWasLeft

Yeni Üye
31 Ocak 2013
2
2
Arkadaşlar foruma bir arkadaşın tavsiyesiyle girdim. Yeni girdiğimden dolayıda pek bir şey bilmiyorum. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

Ben ve çizer bir arkadaşım "What Was Left(Geriye Ne Kaldı)" adlı bir çizgi roman-manga yapıyoruz. Konusu bir salgın yüzünden bir çok kişinin ruhsuz ve sadece hayvansal dürtülerle yaşayan varlıklar olması. Birinci bölümü yazmayı bitirdim, çizimini de arkadaş bu 15 tatilde bitirecek.

Şimdi bu çizgi roman benim ilk deneyimim, arkadaşım bundan önce birkaç tane yapmış ama kendi çapında. Ama ben bu çizgi romanın gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Bu çizgi romanı yayınlamak için ne yapmalıyız? Sizce böyle bir konu tutar mı? Yardımcı olursanız seviniriz.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,107
İstanbul-İzmir
Her ne kadar manga bildiğim tür olmasada sitemizde yayınlarsanız okuyu kitlesinden gelecek doğru tepkiyi almış olursunuz.
Devam edip etmemeyede karar verirsiniz.
Umarım ve ümit ederim ki tutar ve günümüzde zaten az olan Türk çizer ve yazar tayfasına iyi bir destek olarak ortaya çıkarsınız...

WhatWasLeft

Yeni Üye
31 Ocak 2013
2
2
Her ne kadar manga bildiğim tür olmasada sitemizde yayınlarsanız okuyu kitlesinden gelecek doğru tepkiyi almış olursunuz.
Devam edip etmemeyede karar verirsiniz.
Umarım ve ümit ederim ki tutar ve günümüzde zaten az olan Türk çizer ve yazar tayfasına iyi bir destek olarak ortaya çıkarsınız...

Peki arkadaş çizimi bitirdiğinde sitenizde nasıl yayınlayabiliriz kimle irtibata geçmemiz gerekli?

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,237
Merhaba; bir yükleme sitesine (örneğin mediafire) yükleyip bana özel mesajla gönderin.Ben sizin adınıza konuyu açar paylaşmanızı sağlarım.İyi günler ve esenlikler dilerim.

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Öncelikle hoş geldin ve iyi ki arkadaşın sana burayı önermiş.Şimdiden merak ettim konusu çok hoşuma gitti hiç değilse okuduğum mangalardan farklı bir açıda o yüzden merakla bekliyorum. Forumun mangacı başı olarak elimden gelen her türlü desteği sağlayabilirim. İstediğin zaman özelden bana ulaşabilirsin ;) Yoğun bir iş tempom olsa da her gün çok şükür foruma girecek vaktim oluyor seve seve yardım da bulunmak isterim.
Türkiye de çok yeni bir kavram olan manga doğru temeller atıldığında çizgi roman kadar yaygınlaşabileceğini umuyorum.