Berat Kandili Kutlu Olsun.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,888
140,310
78779_resimli_berat_kandili_mesajlari_1.jpg

BERAT KANDİLİNİN ÖNEMİ

Her sene, Şaban ayının on beşinci Berat gecesinde,
o senede olacak şeyler, ameller, ömürler, ölüm sebepleri,
yükselmeler, alçalmalar, yani her şey Levh-i mahfuzda yazılır.
Resulullah efendimiz, bu gece, çok ibadet, çok dua ederdi.

Berat Gecesi İslam alemi için en hayırlı gecelerden biridir.
Zira bu gece amel defteri yazılır.
Peygamberimiz Hazreti Muhammed (S.A.V)
Berat Gecesinin önemini şöyle anlatmıştır;

-Bu yıl içinde doğacak her çocuk, bu gece deftere geçirilir.
-Bu yıl içinde öleceklerin isimleri, bu gece özel deftere yazılır.
-Bu gece herkesin rızkı tertip olunur.
-Bu gece herkesin amelleri Allahu teâlâya arz olunur.

Tüm dostların ve islam aleminin kandilini kutlarım.
Allah (CC) huzur,mutluluk,sağlık ve sıhhat nasip etsin.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
20,011
84,733
Kasımpaşa
Bu gece kendiniz için iyi şeyler dileyin, sonra sevdikleriniz için, akrabalar için, komşular için güzel dileklerde bulunun, Yaratan Rabbimden isteyin.. Sonra benim için de güzel dileklerde bulunup, isteyin.. Ben sizler için iyi dileklerde bulunacağım... Bir daha ki kandilde de bu dileklerde bulunabilirim inşallah!.. Hayırlı Kandiller..

s.b

Kıdemli Üye
25 Ağu 2009
104
406
Berat kandilimiz mübarek olsun. İnşaallah bu geceyi namaz ile geçiririz ve sabaha affedilmiş olarak ulaşırız.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,706
35,987
İstanbul
Ramazan ayının müjdecisi olan Berat kandilinizi en içten dileklerimle kutlar, bu kandilin; insanların günah, suç ve yanlışlardan kaçınmasına, aralarındaki dargınlıklarıni giderilmesine, yıkılan gönüllerin, kırılan kalpleri onarılmasına, sevgi, barış ve kardeşlik duygularıyla dolu bir dünyada yaşanmasına vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim..

GIAOTC7.jpg

Son düzenleme:

özgür yürek

Kıdemli Üye
15 Eyl 2009
133
260
Musulda rehin alınan vatandaşlarımız bu gecenin hayrına kurtulurlar ve memleketlerine sagsalim dönerler inşaallah.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
26,114
ordu-turkey
Bu gece kendiniz için iyi şeyler dileyin, sonra sevdikleriniz için, akrabalar için, komşular için güzel dileklerde bulunun, Yaratan Rabbimden isteyin.. Sonra benim için de güzel dileklerde bulunup, isteyin.. Ben sizler için iyi dileklerde bulunacağım... Bir daha ki kandilde de bu dileklerde bulunabilirim inşallah!.. Hayırlı Kandiller..

Ne kadar nefesimiz kaldı belirsiz ama önemli olan o nefesleri faydalı kullanmak bir insana sahip çıkmak bir insana destek olmak hatta bir canlıyı dertlerinden kurturmak işte dünyaya geliş amacımız eğer bu şuurla yaşanırsa hayat anlamlıdır.Yoksa gerisi boştur.Allah herkese bu şuuru versin hayırlı bir beraat kandili diliyorum.

{kırlangıç}

Yeni Üye
23 Tem 2012
88
317
Mübarek bu gecede; Yüce {ALLAHcc} berat kandilı vasilesi ile tüm günahlarımızı affeder ve muratlarımızı nasip eder inşallah amin.

tuzcu

Aktif Üye
15 Tem 2013
335
849
Dostun dosta duası kabul olur, herkes eşine, dostuna, yakınına dua ederse, kendisi içinde dua edenler muhakkak olacaktır. Herkes için hayırlar, güzellikler, iyilikler dilerim. Hayır dualarınızın kabul olmasını diler, kandilinizi kutlarım.

pereventi

Süper Üye
27 May 2010
1,150
1,456
güney
Tüm İSLAM ALEMİNİN, ülkemizin ve forumda bulunan bütün müslüman dostların geçmiş BERAT KANDİLİ mübarek olsun.