Beraat kandiliniz mübarek olsun...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,706
35,987
İstanbul
HTBSmqy.jpg

Kandiller berekettir, umuttur, gözyaşıdır, yakarıştır, özlemdir.
Dualarınız kabul, Beraat kandiliniz mübarek olsun.

Son düzenleme:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,888
140,310

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi,
adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez.
Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmesine
vesile olan bu mübarek kandil gecesinde
dualarda buluşmak ümidiyle,
Tüm dostların Kandilini kutlarım.
Allah(CC) tekrarını nasip etsin inşaallah.

Moderatör tarafında düzenlendi:

pereventi

Süper Üye
27 May 2010
1,150
1,456
güney
Ülkemizin ve tüm İslam aleminin mübarek Berat gecesi kutlu olsun.

Allah (c.c) bu gecenin hürmetine tüm ibadet ve dualarımızı kabul eylesin inşaallah..

Moderatör tarafında düzenlendi:

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,064
2,807
Affımı diliyorum...' benim gibi hatalarından hicap duyan tüm kardeşlerimin de affını diliyorum.Herşeyi bilen gören fakat gizli tutan rabbim bizi affet muhakkak ki sen affetmeyi seversin.

s.b

Kıdemli Üye
25 Ağu 2009
104
406
Her sene, Şaban ayının on beşinci Berat gecesinde, o senede olacak şeyler, ameller, ömürler, ölüm sebepleri, yükselmeler, alçalmalar, yani her şey Levh-i mahfuzda yazılır. Resulullah efendimiz, bu gece, çok ibadet, çok dua ederdi.

(Apaçık olan Kitab'a andolsun ki, biz onu [Kur'anı] mübarek bir gecede indirdik. Elbette biz insanları uyarmaktayız.) [Duhan 2,3]

(Şaban ayının 15. gecesi, rahmet-i ilahi dünyayı kaplar, herkes affolur. Ancak haksız yere müslümanlara düşmanlık besleyen ve Allahü teâlâya ortak koşan mağfiret olunmaz.) [Beyheki]

(Salih akrabayı terk eden, ana babaya asi olan Berat gecesi affa kavuşamaz.) [Beyheki]

(Cebrail aleyhisselam gelip, “Kalk, namaz kıl ve dua et! Bu gece Şaban ayının 15. gecesidir" dedi. Bu geceyi ihya edenleri Allahü teâlâ affeder. Yalnız, müşrik, büyücü, falcı, cimri, kinci, müşahin, içkici, faizci ve zaniyi affetmez.) [Taberani] (Müşahin, bid'at ehli demektir.)

Allah(cc) bu gece hürmetine günahlarımızı affetsin.