Ben H. Winters - Son Polis Serisi 03 Bir Dünya Dert

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
822
12,761
Ben H. Winters - Son Polis Serisi 03 Bir Dünya Dert
ZYyuZT.jpg

“Bunun bir rüya olduğunu, gözlerimi sıkıca kapatıp açarsam her şeyin eskisi gibi olacağını düşünmeye çalışıyorum.”

Kıyamete on dört gün kaldı. Uzaydaki küçük mavi noktaya, yeryüzüne, dünyamıza, 2011GV1 isimli bir asteroit çarpacak, yaşam sona erecek. Amerika’ya tam bir kaos hâkim. İnsanlar bodrum katlarına, sığınaklara kapatmış kendini, marketler yağmalanmış. Paranın hiçbir anlamı yok artık; içme suyu paha biçilemeyecek kadar değerli.

Fakat Dedektif Hank Palace’ın çözmesi gereken son bir gizem daha var. Kız kardeşi Nico, göktaşını durdurabileceklerini düşünen bir grubun arasındaydı en son. Kıyameti engellemenin mümkün olmadığına inanan Hank ise bu dünyadaki tek yakını olan kardeşiyle beraber karşılamak istiyor her şeyin sonunu. Fakat zaman azalıyor ve kardeşini arayan Hank terk edilmiş hayvanat bahçelerinden, fast food restoranlarından geçiyor, en sonunda ulaştığı ıssız karakoldaysa korkunç bir suç mahalliyle karşılaşıyor.

Kıyamet Polisi üçlemesinin son romanı Bir Dünya Dert her şeyin aniden nasıl bitebileceğiyle yüzleşiyor ve Hank “katil kim” sorusunun ötesinde bir gizemle son defa karşı karşıya kalıyor: Sevdiklerinizi korumak için neleri göze alırsınız? Ve Dünya’daki son günlerinizi nasıl geçirmeyi tercih edersiniz?

“Sürükleyici ve merhametli bir kitap; aceleci değil, gergin ve bunaltıcı değil, dokunaklı.” –Tor.com

“Winters, Cormac McCarthy’den sonra yok oluşun eşiğindeki bir dünyanın en gerçekçi tasvirini sunuyor bize.” –Sci Fi Magazine

“Winters’ın kıyamet polisiyesinde öyle sarsıcı bir bilimkurgu niteliği var ki klasik bir dedektif hikâyesi olmaktan çıkarıyor onu.” –New York Times Book Revie

Mediafire

PdfRcs:
PdfCs:
Epub:

Yandex
PdfRcs:
PdfCs:
Epub:

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,906
5,309

Sayın Otacı ;

Polisiye okurken veya izlerken ( sinema ) sürekli merakı canlı tutan bir tür...

Senin sunduğun polisiye yetmiyor bir de bilimkurgu polisiye ....
Daha ne olsun ...?

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim ...

*Not :
Doğum gününü en içten duygularımla kutlar , esenlikler dilerim ...

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,260
7,246
Yıllar önce , diyarımızda roman paylaşımlarını gördüğümde , çizim eserleri bekleyen biri olarak bu tür paylaşımları garip karşıladığımı hatırlıyorum . Ama zamanla , beğeniyle okuduğum romanların çoğunu yine diyarımızdan elde edince , aynı çizim eserlerini arşivlediğim gibi , romanları da bekleyip arşivleyen biri oldum !! Örneğin '' Bilim Kurgu '' alanında adeta Çin'in '' bilim kurgu alanında ben de varım ! '' diye haykırdığı , bütün dünyada ses getiren , yazar Liu Cixin'in romanları veya bu yıl gördüğü aşırı ilgi sonucu 896 sayfalık özel baskı halinde yeniden basılan , yazar Frank Schatzing'in '' Sürü '' romanı gibi kitaplar, geçtiğimiz yıllarda Sn. @Otacı'nın paylaşımlarıyla edindiğim '' önemli '' romanlar arasındadır. Sevdiğim her iki alanın , yani bilim kurgu ve polisiye alanlarının kesişme noktası olarak gördüğüm , '' Kıyamet Polisi '' üçlemesi , tanımadığım bir yazara ait olmasına rağmen , ödüllü eserler olmasının yanı sıra, gerek hakkında yapılan açıklamalar , gerekse de Sn. @Otacı seçimi oldukları için yine beğeniyle okuyacağımı tahmin ediyorum. Ayrıca , kitaplar hakkında yapılan eleştirilerin ikiye ayrılması merakımı daha artırıyor ! '' Bu polisiyeler Agatha Christie seviyesinde değil '' diyenler olduğu gibi , '' karakterler çok gerçekçi '' diyenler de var ! Önemli paylaşımlarınız için çok teşekkürler @Otacı