Bedri Koraman hayatını kaybetti..

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,145
20,801
Bir büyük gazeteci, bir efsane çizgi ustası daha aramızdan ayrıldı.Allah rahmet eylesin.Ailesi ve sevenlerinin başı sağolsun.

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,710
49,136
Büyük ustanın çizmemesi için yıllarca her gazeteye baskı yaptılar,
sayelerinde gazetelerde çizgi namına birşey kalmadı. Aranmakla
bulunamayacak değerleri çok rahat harcar sonrada hiç utanmadan
üzgün olurlar. Yerin doldurulamayacak Bedri Koraman, ışıklar içinde
uyu inşallah basınımız son yılların bu çizgisiz ruhsuz halinden kurtulur.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,005
11,993
"bir yıldız daha kaydı" derler ünlü birisi vefat ettiğinde, ama gökyüzü yıldız doluyken, çoğu durumda kaybedilen değerin önemini ifade etmek için yetersiz kalır bu cümle. Gökyüzü yıldız dolu, halbuki şu çorak iklimde Bedri Koraman gibi kaç değerimiz var ki... Işıklar içinde yatsın, çizdiği hurilerden bin kat güzellerini cennette bulsun...

pereventi

Süper Üye
27 May 2010
1,150
1,456
güney
''her nefis ölümü tadacaktır'' ALLAH rahmet eylesin, günahlarını af eylesin, ailesinin,sevenlerinin ve tüm sanat camiasının başı sağolsun

12 Şub 2010
15,006
545,274
Koca bir çınar göçtü
Çocukluk ve gençlik yaşlarımın en önde giden ustalarındandı
Çocukluğumdan önce de ustalardan olduğunu ben doğmadan yayınlandığı halde paylaşımı bana düşen 1948-1952 1001 Roman serisindeki çizgi romanlardan ve çok başka yayınlardaki kapak ve illüstrasyonlarından gördüm, izledim
Koca bir çınar göçtü
Güle güle Bedri usta
Adın kaldı, eserlerin kaldı
Emek verdiğin gazete, dergiler seni iki gün sonra unutur
Biz okuyucular unutmayız

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,565
28,962
İzmir
Allah rahmet eylesin.
Çizdiklerini çok beğenerek takip ederdim.
Bir ulu çınar daha ebediyete intikal etti.
Sevenlerinin başı sağ olsun.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
26,115
ordu-turkey
Bizler yani yaşı 50 ve üstü olanlar çok şanslı bir kuşağız gerçi ben 48 yaşındayım ama bedri koramanın çizgilerini tanımış bir insanım gazetenin gazete olduğu yıllarda onun çizgilerini bugünkü katılıkta değil hoşgörüyle izleyenler onu bilirler siyasetçileri bile hicvederken ki ustalığı unutulmaz eminim bizim kültürümüzde ki bir güzellik ölenin arkasından güzel konuşmaktır.Allah rahmet ustaya.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,790

bedri_koraman_vefat.jpg

Ben onu 70'li yıllarda Milliyet gazetesindeki çizgilerinden tanımıştım (eski Milliyet). O yıllarda basında renk kullanımı yeni sayılırdı. Bedri Koraman'ın renkleri kullanışına hayran olurdum. Suluboya ile çalıştığını sanıyordum. O tarihe kadar onun tarzındaki kaliteli renklendirmelere ben sadece Playboy karikatür albümlerinde rastlamıştım .
Yakınlarının ve çizgi dünyasının başı sağ olsun.

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,064
2,807
Çizgide gerçekten bir ustaydı...-Bir değerimizi daha kaybettik ailesinin ve sevenlerinin başı sağolsun.

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
21,213
Oyuncuları filimleri, müzisyenleri şarkıları, çizerleri de çizdikleriyle anıyoruz. Sevgili Melih41 ağbimiz, taramaları sayesinde Bedri Koraman'ın bizi güldüren hikayelerini hiç olmazsa dijital dünyada yaşatacak. Mizah Dünyamızın başı sağ olsun.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,384
142,686
Çok önemli bir çizerimiz daha aramızdan ayrıldı, Rabbim gani gani rahmet eylesin Mekanı Cennet olsun.

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
514
3,756
Çizgi roman dünyası, güncel karikatür ve mizah geleneğinin en önemli temsilcilerinden, Bedri ağabeyi'ni kaybetti. Mekanın cennet olsun nur içinde yat usta.
Selamlar
Lami Tiryaki