Barry Sonnenfield's Dinosaurs vs. Aliens (2012) One Shot (Çeviri)

emresem

Çeviri & Balonlama
15 Ocak 2018
310
7,106
Herkese iyi günler dilerim. Sizlere çok farklı bir çizgi roman daha sunuyorum. Men In Black ve Addam's Family filmlerinin yönetmeninden bu sefer bir çizgi romanla karşınızdayım. Barry çizgi romanın hikayesini yazmış. Çizgi roman senaryosu ise Grant Morrison'a ait. Bunu çevirmemdeki en büyük etmen çizimleriydi. Çizimlere bayıldığım için çevirdim. Hikaye olarak da uzaylıların dünyada dinozorlar varken dünyayı işgal etme girişimleri ve bunun pişmanlığını yaşayan uzaylının anlattıkları. Aslında bu film yapmak için hazırlanan projelerden biri. Maalesef sadece proje olarak kaldı ve bu şekilde bitti. Bu şekilde bitti diyorum çünkü bu kitap ta birinci kitabın sonu diyor ama gerisi yok. Zaten merak etmeyin. Yarım kalan pek bir şey yok. Hikaye olduğu gibi anlatılıyor. Aslında hikaye üzerinde daha yoğunlaşılsaydı gerek çizgi roman olarak gerekse de film olarak çok tutardı ama hikaye de zorlamalar olunca bana göre tıkanıp kalmış. Ama çizimler hatrına çevirdim. Hiç de pişman değilim.

Keyifli okumalar dilerim.

w5Tk

Son düzenleme:

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
3,710
10,632
Her paylaşım değerli bir hazinedir. Yapmış olduğunuz tüm paylaşımlar için tekrar teşekkür ederim. Eline yüreğine sağlık.