Aytunç Altındal'ı da kaybetmişiz maalesef!..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,708
36,007
İstanbul
sSXspmv.jpg

Yeri zor doldurulacak çok değerli bir aydın'ımızı daha kaybettik.

Aytunç Altındal, eserleriyle hep aramızda olacak, yaşayacak, karanlığa ışık tutacak.

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun..

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
545,291
Ufuk açıcı, araştırmacı, çok değerli bir yazarımızdı. Kitaplarından çok yararlandık. Yerinin doldurulması çok zor.

Allah rahmet etsin.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,791
Yazdığı kitaplara göz atılırsa neden ölmüş olabileceğini kestirmek zor değil.
Türkiye için büyük kayıp.

altndalkitaplar.jpg

"Türkiye'nin Dan Brown'u", "komplo teorisyeni", "karakutu" olarak da tanınan araştırmacı yazarın ölümü gazetelerin ilk sayfalarına nasıl yansımış diye şöyle bir baktım. Oldukça şaşırdım. Yazarı son beş yıldır televizyonlardaki konuşmalarından tanıyordum ve hemen hayranlık duymuştum. Ne zaman TV'de bir sohbet programına çıksa can kulağıyla dinledim. Bugün gazetelerin ilk sayfalarına bakınca çok şaşırdım. Ölüm haberini manşet yapacaklarını sandığım, 'muhalif' diye tabir edilen gazetelerin hemen hiçbiri haberi vermemişler bile. Ana akım ya da 'yandaş' diye tabir edilen gazetelerden çoğu da haberi ya hiç görmemişler, ya da çok küçük/fotoğrafsız/en dipte vermişler ve ölümündeki kuşkuya bazıları hiç değinmemiş. Sadece Güneş ve Milli Gazete başta olmak üzere bir avuç gazetede haber daha ön plânda verilmiş. Düşündürücü.

Son düzenleme:

tabure

Guest
14 Eki 2011
621
2,021
Bastiani Kalesi
Verimli bir araştırmacı ve yazar olduğu kesin, hayat hikâyesine baktığımızda yurt dışında da çeşitli çevrelerde değer verilen ve bazı görevlerde bulunmuş bir insan olduğunu görüyoruz. Tapınak Şövalyeleri, Hristiyan örgütler vs kadar islami cemaat ve vakıfların gizli faaliyetleri üzerine de cesaretle gitti mi o konuda çok fazla kitabını okumadığımdan yorum yapamıyorum. Ama çalışmalarında gerçek araştırmalar kadar bazen spekülatif bilgileri de kullandığını düşünmekteyim.

Son düzenleme:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,888
140,372
Çok ilginç araştırmaları olan bir komplo teorisyeni, değerli bir yazarı kaybettik.
Okumuş olduğum kitapları bana göre çok ilginç ve sürekliyici,merakla takip edilecek yazı dili vardı.
Allah'tan rahmet dilerim,mekanı cennet olsun.

nokya

Kıdemli Üye
10 May 2009
100
58
Allah rahmet eylesin. Vatansever aydin bir insandi. Topragi bol olsun.

Ben öldürüldügünü düsünüyorum

haşim ünvan

Kıdemli Üye
15 Haz 2012
233
291
istanbul
Çok saygı duyduğum, takdir ettiğim, çok çok sevdiğim ve zekasına hayran olduğum bir büyüğümdü. Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın.