Artık Yokum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emresem

Çeviri & Balonlama
15 Ocak 2018
364
8,065
Evet artık yokum. O kadar hevesle yaptığım bu çeviri işini bugün aldığım bir mesajdan dolayı sadece burası için bırakıyorum. Artık kendim için yapmaya devam edeceğim. Bir kaç kez farklı şekilde garip uyarılar aldım çoğunu da elimden geldiğince yapmaya çalıştım. Çünkü gerçekten mantıklıydılar. Ama eleştiri ile hakaretin arasında ince bir çizgi var. Beni eleştirebilirsiniz bu çok doğal hakkınız. Font değiştir dediniz, çok mantıklıydı değiştirdim. Çeviri isteklerinde bulundunuz bunları da inceledim mantıklı geldi çevirdim. Ayrıca aklıma gelmeyen çok şey. Ama bugün özelden gelen bir mesajda balonlamalarımın vasat olduğu söylendi. Bakın biliyorum kötü balonlama yaptığımı bunu inkar edemem. Gerçekten çok kötü. Maalesef ki bunu düzeltemem çünkü çalıştığım yerde photoshop kullanamıyorum. Bunun sebebi de bilgisayarlarda sadece orjinal ürün kullanmamız. Bunun için de Gimp kullanıyorum. Fakat o da çok kısıtlı. İstediğim gibi olmuyor ve photoshop gibi eğitimleri bulamıyorum. Ben istemez miyim çok iyi işler yapayım. Olmayınca olmuyor. Bakın ben farkındayım. Ama sen vasat yapıyorsun dediğinizde bu eleştiri olmaktan çıkar hakarete girer. Bir kaç olay daha olmuştu zaten. Artık sadece kendim için yapmaya devam edeceğim. Yapacak bir şey yok.

Ben çizgi roman işine çok eskiden başladım. Ta wtforum zamanında Bakunin ile o zaman tanışmıştım zaten. Çok güzel bir ekip kurmuştuk. Daha sonra orası kapanınca da çizgiliforumu kurduk. O zamanlar 500'e yakın çizgi roman taradım. Sadece bir manganın tek sayısını çevirmiştim ve bir de Conan'ın ilk sayısını balonlamıştım. O zamanlar yaptığım en büyük hata Bakunin'in çizgiliforumdan ayrılıp (ki çok doğru bir karardı) beni çizgidiyarına davet etmesi ve kabul etmememdi. Buradaki çoğu admin aslında beni hatırlayacaktır. Çoğuyla beraberdik. Ben 2010da çizgi romanı bıraktım. 14 sene sonra geri dönmek istedim. Ve farklı bir şekilde dönmeye karar verdim. Bunun sebebi de artık bir tane bile çizgi romanım olmadığı için çeviri ve balonlama yaparak dönmekti. Çeviriye yeni başladım demektir bu. Benim psikolojim bozuk. Bunu da devamlı bir şeylerle uğraşarak giderebiliyorum. Kafam boş kalınca hiç iyi şeyler olmuyor çünkü. Bu yaptığım bir tedavi aslında. Eleştirileri hep olumlu yönden aldım ve yaptım ama hakareti maalesef kabullenemem. Bunu bir veda olarak algılayın. Kimsenin beni hatırlamaması bir yana (Melih41 hariç) ki bu da beni çok üzmüştür artık forumlarda bir işimin olmadığının farkına vardım. Herkese bol çizgi romanlı ve bol okumlaı keyifli günler dilerim. Sağlıcakla kalın.

Utkuhan

Yeni Üye
2 Şub 2019
90
239
Arkadaşım bilmiyorum sana kal demem senin için ne ifade eder, şunun şurasında tanışmıyoruz bile ama kal, herşeye rağmen kal kim ne derse desin. Bana kalırsa seni eleştirenlerin bu sitede zerre kadar katkısı olduğunu sanmıyorum. Kal ve bizi mutlu et. Saygılarımla.

sahin1

Aktif Üye
23 Eyl 2011
267
946
Çok üzüldüm. İnşallah kararınızı gözden geçirirsiniz. Bizler burada bedavadan kitap, roman bulmuşken öncelikle bunlara teşekkür etmek gerek. Hal böyleyken üstüne eleştiri yapmak anlaşılır şey değil. Beğenmeyenler okumazlar, olur biter. Moral bozmaya, kırıcı olmaya hiç gerek yok.

Logic

Çeviri & Balonlama
3 Kas 2021
390
4,408
Evren
Önce uyarıp sonra engelleseydiniz. Neden sevdiğiniz bir hobiden birkaç haddini bilmezin yüzünden ayrılıyorsunuz anlamadım? Kimse burada para karşılığı paylaşım yapmıyor, eminim tüm arkadaşlar iş çıkarırken özeniyorlardır ama hepimizin şartları aynı değil. Ben Corel paint kullanıyorum çünkü bana fazlasıyla yetiyor ki belki yüzde 5 kapasiteyle kullanıyorumdur. Kimi arkadaşlar gerçekten sanat sergiliyor, gıpta ile bakıyorum ama sonuçta kimse aferin desin diye yapmıyoruz, kimse de bizi zorlamıyor tamamen gönül işi. Bu yüzden anlık karar vermemenizi, herkese hak ettiği ölçüde değer vermenizi ve aramızda kalmanızı diliyorum. Sağlıcakla kalın.

fb1907

Kıdemli Üye
3 May 2018
147
971
Bu her şeyi bilenleri daha doğrusu öyle sananları, hadsizleri kaale aldığınız için size de hayret ediyorum acaba bunlar ne katkıda bulunmuş diye düşünüyorum. Neticede yazdığınızdan anladığım kadarıyla yaşınızı başınızı almış bir insansınız dolayısıyla tabii ki verdiğiniz karara saygı duyuyorum ancak tekrardan gözden geçirip değerlendirmenizi rica edeceğim. Bu size yazılanlar, kesinlikle çekememelerinden kaynaklanıyor. Bu ne şuursuzluktur ki bu mecraya katkıda bulunan bir kişiyi eleştirme haddini buluyorlar kendilerinde. Kardeşim, beğenmiyorsan indirip okumazsın ama beğenen okuyan , takip eden kişilerin mahrum bırakılmasına sebebiyet vermek, ne haddinize.
Bugüne kadar yaptığınız ve bizlere sunduğunuz tüm çeviriler için sonsuz teşekkürler ediyorum.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,311
5,451
Emre kusura bakma da, kararın tamamen yanlış.
Bunu senin tüm balonlamalarını indirmiş ve mesajlarını okumuş birisi olarak haddimi biraz aşmayı göz önüne alarak tüm çıplaklığıyla söylemek istiyorum.
Şu anda duygusal davranıyor olabilirsin, çünkü aldığın karar hem sen hem de buradakiler adına yan-lış.

Balonlamalarında 60-70 bazen daha da fazla beğeni var. Biliyoruz ki bazıları 'beğen' tuşuna basmaktan imtina da ediyor dersek, daha da fazla kişi paylaşımlarını beğeniyle takip ediyor, 100+ kişiden bahsediyoruz.
Ve sen, sana dm atmış olan bir şuursuz, klasik Internet toksiği bi'karakterin davranışı yüzünden, duygusallaşıp, o 100+ kişiyi etkileyen bir karar veriyorsun ve kendini tecrit ediyorsun. (O toksik kişinin bu 100+ kişiyi cezalandırmasına fırsat veriyorsun.)

Kendin açından bakarsak da, kararın yanlış. Çünkü psikolojime iyi geliyor bu hobi diyorsun. Senin için de bu uğraş, bu sonuç, bu ilgi faydalı bir terapi.

Bak! Evet; bazen inciniriz. Ufak bi'şey bizi yaralar. Bir damla çamur, bir bardak suyu kirli hale getirir. Ama güçlü kimlikler, olgun karakterler yeri geldiğinde hayattaki toksik ya da densiz insanları yok sayabildikleri için de güçlüdürler.

Ben kendi adıma,
değil Gimp, değil Windows Paint, evdeki tost makinesi ile bile balonlama yapıyor olsan bile, yaptığın çalışmaları, bu yadsınamaz emeğini, sebatını, bu kadar çok seriyi aynı anda çevirmeni, başladığın işi bitirmeni, bu kadar çalışkan olmanı (ayda kaç tane çeviri/balonlama yayınladığını biliyoruz; kimse senin kadar çok adette çeviriyi bu kadar kısa zamanda yapmadı. Ki ÇD'de balonlama topluluğunun süperstarları bulunuyor, en çalışkanları yer alıyor, buna rağmen.) bu kadar emektar ve hızlı olmanı, her paylaşımını gördüğümde takdir ediyordum, ve topluluğumuzu şanslı sayıyordum.
Çok iyi İngilizce biliyorum, hiçbir çizgi-romanı ya da ağır kitabı okumak için Türkçe versiyonuna ihtiyacım yok. Ama buna rağmen, yaptığın Ç&B çizgi-romanları, ve bu koca dost topluluğa yaptığın katkının kıymetini çok çok yüksek görüyorum.

Uzun mesajımın sonu:
Tekrar düşün..
Devam etmen, hem senin, hem bizim için iyi.
Toksikler ise hiç yok olmayacaklar, onları sen yok sayacaksın.. Yol bu..
Yol bu..

Son düzenleme:

gülgün

Yeni Üye
26 Eyl 2014
27
84
Evet artık yokum. O kadar hevesle yaptığım bu çeviri işini bugün aldığım bir mesajdan dolayı sadece burası için bırakıyorum. Artık kendim için yapmaya devam edeceğim. Bir kaç kez farklı şekilde garip uyarılar aldım çoğunu da elimden geldiğince yapmaya çalıştım. Çünkü gerçekten mantıklıydılar. Ama eleştiri ile hakaretin arasında ince bir çizgi var. Beni eleştirebilirsiniz bu çok doğal hakkınız. Font değiştir dediniz, çok mantıklıydı değiştirdim. Çeviri isteklerinde bulundunuz bunları da inceledim mantıklı geldi çevirdim. Ayrıca aklıma gelmeyen çok şey. Ama bugün özelden gelen bir mesajda balonlamalarımın vasat olduğu söylendi. Bakın biliyorum kötü balonlama yaptığımı bunu inkar edemem. Gerçekten çok kötü. Maalesef ki bunu düzeltemem çünkü çalıştığım yerde photoshop kullanamıyorum. Bunun sebebi de bilgisayarlarda sadece orjinal ürün kullanmamız. Bunun için de Gimp kullanıyorum. Fakat o da çok kısıtlı. İstediğim gibi olmuyor ve photoshop gibi eğitimleri bulamıyorum. Ben istemez miyim çok iyi işler yapayım. Olmayınca olmuyor. Bakın ben farkındayım. Ama sen vasat yapıyorsun dediğinizde bu eleştiri olmaktan çıkar hakarete girer. Bir kaç olay daha olmuştu zaten. Artık sadece kendim için yapmaya devam edeceğim. Yapacak bir şey yok.

Ben çizgi roman işine çok eskiden başladım. Ta wtforum zamanında Bakunin ile o zaman tanışmıştım zaten. Çok güzel bir ekip kurmuştuk. Daha sonra orası kapanınca da çizgiliforumu kurduk. O zamanlar 500'e yakın çizgi roman taradım. Sadece bir manganın tek sayısını çevirmiştim ve bir de Conan'ın ilk sayısını balonlamıştım. O zamanlar yaptığım en büyük hata Bakunin'in çizgiliforumdan ayrılıp (ki çok doğru bir karardı) beni çizgidiyarına davet etmesi ve kabul etmememdi. Buradaki çoğu admin aslında beni hatırlayacaktır. Çoğuyla beraberdik. Ben 2010da çizgi romanı bıraktım. 14 sene sonra geri dönmek istedim. Ve farklı bir şekilde dönmeye karar verdim. Bunun sebebi de artık bir tane bile çizgi romanım olmadığı için çeviri ve balonlama yaparak dönmekti. Çeviriye yeni başladım demektir bu. Benim psikolojim bozuk. Bunu da devamlı bir şeylerle uğraşarak giderebiliyorum. Kafam boş kalınca hiç iyi şeyler olmuyor çünkü. Bu yaptığım bir tedavi aslında. Eleştirileri hep olumlu yönden aldım ve yaptım ama hakareti maalesef kabullenemem. Bunu bir veda olarak algılayın. Kimsenin beni hatırlamaması bir yana (Melih41 hariç) ki bu da beni çok üzmüştür artık forumlarda bir işimin olmadığının farkına vardım. Herkese bol çizgi romanlı ve bol okumlaı keyifli günler dilerim. Sağlıcakla kalın.
Beğenmediğimiz bir karar olmuş...

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,669
76,736
Karagümrük
Yıllar önce Renkli Zagor serisine başladığımızda bana da az yapmadılar, alay ettiler, dalga geçtiler, ağızlarının payını verince de - sınırları çok fazla zorladığımı da itiraf edeyim - beni hiç bir haber vermeden forumdan attılar. 10 arlı 20 şerli renkli Zagor paylaşımlarıma tavır aldılar, oysa kendileri gibi düşünen yandaşları 10 ar 10 ar çizgi roman değil de tarih, siyasi içerikli vb. dergiler paylaşınca gıkları bile çıkmıyordu. Onların paylaşımları yeni paylaşımların gözden kaçmasına sebep olmazken, benim paylaşımlarım oluyordu her ne hikmetse ! Tek amacım Huge ve Homeboy arkadaşlar ile 500 küsür Zagor'u orijinal sıralamaya göre renkli olarak -büyük bir çoğunluğunu YAŞLIKURT paylaşımlarını kullanarak oluşturuyorduk - bir an önce paylaşmaktı. Paylaşımlarımdan tiksinen(ler)in günümüzde - paylaşım anlamında- artık esame(s/ler)i bile okunmazken, ihtiyardost aslanlar gibi paylaşmaya devam ediyor ve edecek Allah'ın izniyle. Bu konuyu - herhangi bir saldırı olmadığı takdirde -burada bir daha açmamak üzere noktalıyorum. Çünkü söylemem gereken her şeyi söyledim ve artık çok rahatım. Mesajımla rahatsızlık verdiğim herkesten - beni 5 sene önce forumdan atanlar hariç - özür diliyorum.

Demem o ki : Meyveli ağacı taşlarlar, siz meyve vermeye devam edin. Bırakırsanız ; kendine bile hayrı olmayan eser miktardaki mikrobu sevindirirsiniz, devam ederseniz; paylaşımlarınızla mutlu olan çok sayıda ÇD üyesinin gönüllerinin sultanı olursunuz. Uzun lafın kısası ihtiyardost der ki : ARTIK HEP BURADA OLUN.

Son düzenleme:

ctugrul

Yeni Üye
30 Tem 2023
39
154
Bunu senin tüm balonlamalarını indirmiş ve mesajlarını okumuş birisi olarak haddimi biraz çiğnemeyi göz önüne alarak tüm çıplaklığıyla söylemek istiyorum.
Şu anda duygusal davranıyor olabilirsin, çünkü aldığın karar hem sen hem de buradakiler adına yan-lış.

Balonlamalarında 60-70 bazen daha da fazla beğeni var. Biliyoruz ki bazıları 'beğen' tuşuna basmaktan imtina da ediyor dersek, daha da fazla kişi paylaşımlarını beğeniyle takip ediyor, 100+ kişiden bahsediyoruz.
Ve sen, sana dm atmış olan bir şuursuz, klasik Internet toksiği bi'karakterin davranışı yüzünden, duygusallaşıp, o 100+ kişiyi etkileyen bir karar veriyorsun ve kendini tecrit ediyorsun. (O toksik kişinin bu 100+ kişiyi cezalandırmasına meydan veriyorsun.)

Kendin açından bakarsak da, kararın yanlış. Çünkü psikolojime iyi geliyor bu hobi diyorsun. Senin için de bu uğraş, bu sonuç, bu ilgi faydalı bir terapi.

Bak! Evet; bazen inciniriz. Ufak bi'şey bizi yaralar. Bir damla çamur, bir bardak suyu kirli hale getirir. Ama güçlü kimlikler, olgun karakterler yeri geldiğinde hayattaki toksik ya da densiz insanları yok sayabildikleri için de güçlüdürler.

Ben kendi adıma,
değil Gimp, değil Windows Paint, evdeki tost makinesi ile bile balonlama yapıyor olsan bile, yaptığın çalışmaları, bu yadsınamaz emeğini, sebatını, bu kadar çok seriyi aynı anda çevirmeni, başladığın işi bitirmeni, bu kadar çalışkan olmanı (ayda kaç tane çeviri/balonlama yayınladığını biliyoruz; kimse senin kadar çok adette çeviriyi bu kadar kısa zamanda yapmadı. Ki ÇD'de balonlama topluluğunun süperstarları bulunuyor, en çalışkanları yer alıyor, buna rağmen.) bu kadar emektar ve hızlı olmanı, her paylaşımını gördüğümde takdir ediyordum, ve topluluğumuzu şanslı sayıyordum.
Çok iyi İngilizce biliyorum, hiçbir çizgi-romanı ya da ağır kitabı okumak için Türkçesine ihtiyacım yok. Ama buna rağmen, yaptığın Ç&B çizgi-romanların ve bu koca dost topluluğa yaptığın katıkının kıymetini çok çok yüksek görüyorum.

Uzun mesajımın sonu:
Tekrar düşün..
Yol bu..
Ağzınıza sağlık

cesoaxl

Yeni Üye
22 Şub 2021
75
408
Böyle bir karar verdiğinizde size hakaret eden o hadsizi sevindirmiş olacaksınız. Bence onu sevindirmeyin. Zafer kazandığını düşünecek. Heryerde bu tip insanlar olur. İşyerinde olur.okulda olur. .Binada olur.askerde vs vs.Ama bunlar azınlıktadır. Siz azınlığı bırakın çoğunluğa bakın. Buradaki ezici çoğunluk iyi insanlardan oluşuyor.

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,710
48,863
Sevgili Emresem çok eski çizgi dostluğuma güvenerek bu kararını tekrar düşünmeni
rica ediyorum. Pek çok arkadaşımız da aynı fikirde ve inan çok kişi senin yaşadıklarının
benzerini yaşadı. Hala devam ediyorlar. Kadıköye yolun düşerse mutlaka haberim olsun
görüşelim, konuşacak ve yapacak çok şey var.

atsinaa

Onursal Üye
27 Tem 2011
366
3,124
Tokat -Niksar
Sevgili emresem meyve veren ağaç taşlanır. Elbette olumlu ve yapıcı eleştirilere hepimizin kapısı açık. Fakat kırıcı ve amaçsız eleştirilere prim vermeyin lütfen. İt ürür kervan yürür düsturunca hareket edin. Sizi seviyor ve forumda görmek istiyoruz. Emekleriniz için teşekkür ederiz.

batterton

Aktif Üye
23 Kas 2014
241
1,262
Belki de sakin düşündüğünüzde yazılana karşı aşırı tepki verdiğinizi farkedeceksiniz. Diğer taraftan, eleştirinin çok ağır olduğunda kararlıysanız bu sefer de başkalarının tepki ve engellemelerine aldırmayıp, sevdiğiniz ve yaparken mutlu olduğunuz işi bildiğiniz gibi yapmaya devam edin. Unutmayın "Atlar, köpekler istedi diye ölmez !!! "

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
3,743
10,722
@emresem üstadım, veda yazınızı üzüntü ile ilk yazdığınız saatlerde telefonda ÇD giriş yaparken okudum. Bu saatte yeni eve geldim aklımda hep yazdıkların ve sonrada sizin için yazılan yorumları okudum.
Klavyede ellerim titreyerek sinirden yazıyorum. Yazımda hata ve mantıksız şeyler yazıldıysa lütfen herkes iyi niyetimi düşünerek yorumlamasını istiyorum.
Densizin biri size özelde yazdığından ve size bu kararı aldırmanıza sebep olduysa onu kınıyor Allaha havale ediyorum.
O yüreksiz kişi eğer paylaşımlarınızın altına sizi incitecek sözleri yazmış olsaydı emin olun burada sizi savunacak sizin safınızda olacak çok Çizgi Roman Dostları kendini bilmezi madara edecekti.
Sizi bezdirmek veya başka bir nedenle tahrik etmek için özelinize yazdığına göre emeline kavuşmuş bir provakasyon gerizekalısından başka bir şey değil, bu densizi almış olduğunuz karar nedeniyle sevindirdiniz.
Ama ya diğer sizi seven sizinle tanışık olmamasına rağmen canı gönülden teşekkür eden bunca okuru üzdüğünüzü unutmayın
Size ve kendinizi iyi hissetmenize neden olan kendinize terapi olarak gördüğünüz bu uğraştan vazgeçmeyin, Öncelikle siz ve sizin sağlığınızdır.
Kısa bir süre içinde ayrı ayrı koldan yüzden fazla çeviriye imza atmış biri olarak sizi sevdik ve herkesin beğenisini kazandınız. "Kendini bilmezi. bu kararınız ile de sevindirmiş olduğunuzu unutmayın"
Kimin söyleyeceği bir sıkıntısı varsa herkesin göreceği bu platformda yazsın. Yazsın ki nasıl mahçup olduğunu siz cevap vermeden sizleri savunan takipçilerinizi görecek veya bu haksızlığa tahammül etmeyenler cevap verecektir.
O yüreksizi burada ifşa edin edin ki yöneticiler daha öncede olduğu gibi bunları engeller
Siz ve Sizin gibi nice güzel üstadlar burada paylaşımlar yapıyor 20.000 binden fazla üyeyi sevindiriyor Emek ve katkılarınız çok büyük. Bizler arka sıralarda oturan zamane tembel öğrenciler gibi paylaşımlarınızı alıp okuyor ve arşivliyoruz. Elimizden gelen bazen bir teşekkür bazen bir LİKE' yi bile çok görüyorsak asıl bizler sizlere karşı mahcup birer Çizgi Roman Okurlarıyız.
Lütfen biraz dinlenin. ve aklı selim bir şekilde sizi buradan küstüreni sevindiren bu kararınızı gözden geçirin. Bir kişinin terbiyesizliği için bu kadar üyeyi paylaşımlarınızdan mahrum bırakmayın
Sevgi ve Saygılarımla her daim paylaşımda bulunan ÇB, tarama yapan yorumları ile foruma renk katan bütün üstad ve üyelere teşekkür ederim.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
3,016
13,724
Büyük bir hayretle bir şeyler vermeye çalıştığınızı görüyordum. Üretmenin en güzel terapi olduğunu zaten siz de belirtmişsiniz. Ne yazıktır ki her ortamda gerçekten haddini aşan, bütün çöpünü gelip sizin üzerinize kusan insanlar var. Eleştiri her zaman yapılabilir, ama emek veren insanları küstürme maksatlı karakter yoksunlarının sadece zarar vermek ki bu bazen doğrudan kişiliğimizi hedef alacak şekilde de olan yorumları ve gönderi altı yorumları olabiliyor. Bunları herkes yaşayabilir ve yaşıyor da. Kararınıza sonsuz bir saygı duyuyor olsam bile ben olsam o zararlı yaratıklara pirim vermemek için sizin gibi yapmaz devam ederdim.
Şimdiye kadar karşılık beklemeden verdikleriniz için size çok teşekkür ederim. Umarım kararınızı gözden geçirirsiniz.

emresem

Çeviri & Balonlama
15 Ocak 2018
364
8,065
Bunu senin tüm balonlamalarını indirmiş ve mesajlarını okumuş birisi olarak haddimi biraz aşmayı göz önüne alarak tüm çıplaklığıyla söylemek istiyorum.

Ve sen, sana dm atmış olan bir şuursuz, klasik Internet toksiği bi'karakterin davranışı yüzünden, duygusallaşıp, o 100+ kişiyi etkileyen bir karar veriyorsun ve kendini tecrit ediyorsun. (O toksik kişinin bu 100+ kişiyi cezalandırmasına fırsat veriyorsun.)

Ben kendi adıma,
Çok iyi İngilizce biliyorum, hiçbir çizgi-romanı ya da ağır kitabı okumak için Türkçe versiyonuna ihtiyacım yok. Ama buna rağmen, yaptığın Ç&B çizgi-romanları, ve bu koca dost topluluğa yaptığın katkının kıymetini çok çok yüksek görüyorum.

Uzun mesajımın sonu:
Tekrar düşün..
Yol bu..
Öncelikle yorum ve eleştiri için çok teşekkür ederim. Herkesin tüm yorumlarını okudum. Ama dün herhangi bir şey yazamadım. Çünkü evde çocuğumla ilgileniyordum. Zaten haftasonları paylaşım yapmamamın sebebi de çocuğum. Onunla zaman geçirmek hem güzel hem de çok yorucu :) O yüzden işe gelince herkese topluca cevap vermek istedim.

Yorumlardan yola çıkarak vardığım sonuç bir hata yaptığım oldu. Dediğim gibi ben eleştiriye açığım ve eleştirileri çok iyi bir şekilde değerlendirmeye çalışırım. Çünkü bu beni daha da öteye götürüyor farkındayım. Bu yüzden herkesten verdiğim karardan dolayı ayrı ayrı özür dilerim. @murats ın da dediği gibi bir anda çevirilerimi ve balonlamalarımı okuyan 200e yakın kişiyi bir kişi yüzünden geri tepmiş oldum. Sağlıklı düşününce verdiğim karar gerçekten de çok ağır.

@ihtiyardost başına gelenleri hayretle okudum. ve şuna karar verdim ki bu alanda seni örnek almam en iyisi olacak.

@Melih41 abi seni de çok severim sayarım bilirsin. Sen de çok haklısın. Kadıköy'e bu aralar yolum düşmez maalesef. Artık Ankara'da yaşıyorum. İstanbul'a yılda bir kez ancak geliyorum. Ama gelirsem yanına mutlaka uğrayacağımdan emin olabilirsin. Gerçekten de yapılacak çok şey var.

Şu anda bunları yazarken bile utana sıkıla yazıyorum. Yaptıklarımın bu kadar değer görmesi ve bu kadar destek beni sizlere karşı hem mahcup ediyor hem de kararımdan dolayı utandırıyor.

@ekenciz sana da değerli yorumundan dolayı çok teşekkür ederim. Dediklerinizi uygulayacağım buna emin olabilirsiniz.

Herkese tek tek cevap vermek isterim ama vaktinizi de çok almak istemiyorum. Şimdilik tüm yarım kalan serileri tamamlamaya karar verdim. Zaten kafam iyice yerine geldiğinde de başka serilere başlarım diye düşünüyorum. Dediğim gibi kafam çok iyi değil maalesef.

Kendinize iyi bakın Allah'a emanet olun. Çevirilerim devam edecek şimdilik. Bugün özür mahiyetinde bol bol paylaşım yapmaya çalışacağım.

İyi günler dilerim.

Yakup Erdem

Yeni Üye
15 Eyl 2023
75
266
İhtiyardost'un dediği gibi meyve veren ağaç taşlanır. Eminim eleştiriyi yapanların çoğu, üretmek yerine benim gibi sadece okuyucudur. Emeğin karşılığını bilmeyen bu boş konuşan insanlar her yer de vardır. Kalmak veya gitmek size kalmış, ama bu işi gerçekten severek ve isteyerek yapıyorsanız, işinize devam edip, iyi eleştirilerle kendinizi geliştirirken, kötü eleştirilere kulağınızı tıkayıp yolunuza devam edin. Unutmayın bu tiplerde her yer de bolca miktarda vardır. Nereye giderseniz gidin. Bu tiplerle karşılaşacaksınız.

zeynelabi

Kıdemli Üye
11 Eki 2009
1,015
3,430
Öncelikle yorum ve eleştiri için çok teşekkür ederim. Herkesin tüm yorumlarını okudum. Ama dün herhangi bir şey yazamadım. Çünkü evde çocuğumla ilgileniyordum. Zaten haftasonları paylaşım yapmamamın sebebi de çocuğum. Onunla zaman geçirmek hem güzel hem de çok yorucu :) O yüzden işe gelince herkese topluca cevap vermek istedim.

Yorumlardan yola çıkarak vardığım sonuç bir hata yaptığım oldu. Dediğim gibi ben eleştiriye açığım ve eleştirileri çok iyi bir şekilde değerlendirmeye çalışırım. Çünkü bu beni daha da öteye götürüyor farkındayım. Bu yüzden herkesten verdiğim karardan dolayı ayrı ayrı özür dilerim. @murats ın da dediği gibi bir anda çevirilerimi ve balonlamalarımı okuyan 200e yakın kişiyi bir kişi yüzünden geri tepmiş oldum. Sağlıklı düşününce verdiğim karar gerçekten de çok ağır.

@ihtiyardost başına gelenleri hayretle okudum. ve şuna karar verdim ki bu alanda seni örnek almam en iyisi olacak.

@Melih41 abi seni de çok severim sayarım bilirsin. Sen de çok haklısın. Kadıköy'e bu aralar yolum düşmez maalesef. Artık Ankara'da yaşıyorum. İstanbul'a yılda bir kez ancak geliyorum. Ama gelirsem yanına mutlaka uğrayacağımdan emin olabilirsin. Gerçekten de yapılacak çok şey var.

Şu anda bunları yazarken bile utana sıkıla yazıyorum. Yaptıklarımın bu kadar değer görmesi ve bu kadar destek beni sizlere karşı hem mahcup ediyor hem de kararımdan dolayı utandırıyor.

@ekenciz sana da değerli yorumundan dolayı çok teşekkür ederim. Dediklerinizi uygulayacağım buna emin olabilirsiniz.

Herkese tek tek cevap vermek isterim ama vaktinizi de çok almak istemiyorum. Şimdilik tüm yarım kalan serileri tamamlamaya karar verdim. Zaten kafam iyice yerine geldiğinde de başka serilere başlarım diye düşünüyorum. Dediğim gibi kafam çok iyi değil maalesef.

Kendinize iyi bakın Allah'a emanet olun. Çevirilerim devam edecek şimdilik. Bugün özür mahiyetinde bol bol paylaşım yapmaya çalışacağım.

İyi günler dilerim.
Çok sevindim. Her şey gönlüne göre olsun

isakar

Yeni Üye
3 Ağu 2023
19
95
Arkadaşım yaşadıklarına üzüldüm ama şaşırmadım.ihtiyardost yazmış ama tekrarı ayıp olursa şimdiden özür.Gerçekten meyveli ağacı taşlarlar.Bana gelince uzun süredir burada bir çok şey indirdim ve sadece okuyucuyum.keşke bir yeteneğim olsada bende katkıda bulunsam ama yok.bir çok başlığa baktım konu ilgimi çekmiyor indirme yapmadım ama emeğe saygı olarak ilk önce beğendim.yapabilecek tek katkım bu olduğu için tekrar herkesten özür.Burası hayal olsun şöyle yüzyüze oturup bir çay eşliğinde sohbet etsek belkide iyi vakit geçirmiş bile olabiliriz.bütün yorumları okudum kalmana sevindim ama yinede yazayım dedim.bir kaç gündür Ankarada işim vardı foruma girmedim.Çok uzadı yine özür selamlar saygılar.

isakar

Yeni Üye
3 Ağu 2023
19
95
Arkadaşım çok uzattım korkusu ile esas diyeceğimi unuttum.ne yaparsan yap etrafındaki herkesi memnun edemezsin.herkese yetemezsin.ben altmışa yaklaştım ama senin yaşını bilmiyorum.o yüzden sana tavsiye vermekle ukalalık yapıyorsam özür.Ben uzun süredir yaptığım işten kendim memnunsam başkaları ne derse desin dinlemem bile.Kolay gelsin.selamlar saygılar.

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
3,743
10,722

İyi günler dilerim.
Geri dönüş ve kaldığınız yerden devam kararınıza çok sevindim. Her adımınız sağlıklı olsun.

I'mystery

Yeni Üye
13 Kas 2009
77
132
Emresem, şöyle bir yaptığınız çevirilere baktım, henüz okuyamasam da hepsini indirmişim. Ve hepsi birbirinden değerli paylaşımlar. Haklısınız, insan nankörlüğe tahammül edemiyor. Karşılıksız paylaşımların yapıldığı böyle bir platformda, ancak olumlu bir eleştiri yapılabilir. Daha ötesi yaptırıma dayalı bir nankörlük olur ancak. Ama bu gibi durumlarda daha sağlıklı bir karar vermek için, sorunu biraz zamana bırakmak gerekiyor. Neyseki, burada yazan arkadaşlar, sizi ikna edebilmişler ve en doğru kararı vermişsiniz. Şahsen buna çok sevindim ve yeni paylaşımlarınızı görmek beni çok memnun edecek.

bookmaster

Yeni Üye
20 Tem 2024
51
113
Emresem usta, burada yaptıklarınızı görüyoruz ve hayran kalıyoruz, duruma hâkim farklı ve yıllanmış üstadlardan yapıcı amaçlı tavsiye ve mentorluk işlevli noktalara değinmek dışında ki negatif temasları siz değil temas sahipleri üzerine alınmalı ki, maviye kırmızı diyen olursa burada onu da biz görürüz ve doğru yere "ha ha ha" yaparız. Yeni olsam da gördüğüm kadarı ile burası üst düzey zekâ kabiliyet ve kültür donanımlı saygın ve kıymetli insanların bulunduğu elit klas bir kültür-kitap kulübü ve siz bu kulübün göze çarpan kalibresi yüksek simalarındansınız.

emresem

Çeviri & Balonlama
15 Ocak 2018
364
8,065
Tekrar teşekkürler her şey için. Bugünkü paylaşımlarım biraz gecikecek. Bu yüzden kusura bakmayın. Değerli @isakar benim de yaşım 45. Tavsiye etmekle elbette ukalalık yapmıyorsunuz estağfirullah. Zaten tavsiyenin bir yaşı olduğuna inanmıyorum. Ben büyüklerimden de küçüklerimden de ve yaşıtlarımdan da çok değerli tavsiye ve eleştiriler aldım. Kimden ne öğrenebileceğimizi kimse bilemez. Ben bunun derdindeyim. Bugün de yine bir şeyler öğrenmek için uğraştım sabah sabah. Dediğim gibi tüm tavsiyelere ve eleştirilere açığım. Hepsini değerlendiriyorum. Amacım ölmeden bu dünyaya çok ama çok fazla eser bırakmak. Ayrıca burada belirtmedim ama amatör bir de yazarım. Dijital ortamda kitaplarım var. Basılı kitap işini 3. kitaptan sonra bıraktım. Çünkü yayınevi olayı bambaşka bir muamma. Yani sırf burada değil işimde olsun yazarlıkta olsun hep eserler bırakıyorum ve bırakmaya da devam edeceğim. En önemlisi ise oğlumun ben öldükten sonra bile benimle gurur duyması.

haziran

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,618
4,893
Merhaba Emresem, dün cep telefonumdan forumda yeni neler var diye bakarken bu başlığı gördüm ve başımdan kaynar sular döküldü hele ki sebebini okuyunca çok öfkelendim. Gerçekten kendini bilmez hadsizler var bu dünyada. Ancak bugün foruma girebildim ve bu satırları yazabiliyorum. Eleştiriye, iletişime, etkileşime, özel isteklerimize açık olduğunuzu ve paylaşım yaparken nasıl da mutlu olduğunuzu en başından beri bizlere hissettirdiniz. Kararınızı değiştirmeniz beni çok mutlu etti ve forumun bir parçası olmaktan dolayı tekrar gurur duydum. İnsanlar şunu unutuyor sizler bizlerle paylaştıkça bu forum var. Ben kendi adıma geçmiş ve gelecekteki tüm paylaşımlarınız için size ve diğer tarayan, yazan, çeviren abi ve kardeşlerime çok teşekkür ederim.

emresem

Çeviri & Balonlama
15 Ocak 2018
364
8,065
Merhaba Emresem, dün cep telefonumdan forumda yeni neler var diye bakarken bu başlığı gördüm ve başımdan kaynar sular döküldü hele ki sebebini okuyunca çok öfkelendim. Gerçekten kendini bilmez hadsizler var bu dünyada. Ancak bugün foruma girebildim ve bu satırları yazabiliyorum. Eleştiriye, iletişime, etkileşime, özel isteklerimize açık olduğunuzu ve paylaşım yaparken nasıl da mutlu olduğunuzu en başından beri bizlere hissettirdiniz. Kararınızı değiştirmeniz beni çok mutlu etti ve forumun bir parçası olmaktan dolayı tekrar gurur duydum. İnsanlar şunu unutuyor sizler bizlerle paylaştıkça bu forum var. Ben kendi adıma geçmiş ve gelecekteki tüm paylaşımlarınız için size ve diğer tarayan, yazan, çeviren abi ve kardeşlerime çok teşekkür ederim.
İlginizden ve desteğinizden dolayı çok teşekkür ederim. Gerçekten böyle bir destek beklemiyordum. Kendimi artık buranın bir parçası olarak hissediyorum. Çok sağolun.

raydemer

Yeni Üye
3 Kas 2010
46
176
Ya üstad bırakın şu densizleri inanın şurda cin ali yi balonlayıp paylaşan biri bile olsa sonsuz müteşekkir olurum.Sizin ve sizin gibilerin şurda varlığı yeter ne güzel bir uğraşınız var elinizden geldiği kadar yapmaya çalışıyorsunuz bin kere bravo;İyi ki varsınız.Bizlere de inanın göz aydınlığı oluyorsunuz.İyi ve kötü şurda 2 satır emeği olana saygım sonsuz.Lütfen devam edin bizi mutlu edersiniz.Sizler Bu platformu parlatan ve ayakta tutansınız.Bize bakmayın biz beleşciyiz,haşa birde üretenlere laf mı edeceğiz.Bu düpedüz haddi aşmak olur.Haddi aşanlarda hadsizlerin ta kensidir...

bilobeto

Yeni Üye
3 Tem 2019
22
21
Bu sitenin emekçilerinden birisisiniz; bizler, sizler sayesinde birçok kitap ve dergiye ulaşabiliyoruz. Eleştiren arkadaşlar saygıyı elden bırakmaz ve sizler kadar üretken olursa sorun yok. Saygısızlara benim diyeceğim yok. Sadece bu diyarda kalın bizimle kalın, üretmeseniz de gitmeyin. Saygılarımla...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...