Arctica (Pecqueur & Kovacevic) [FR ve iNG]

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
1,006
Acıbadem - İstanbul
Bir diğer Avrupa işi gizem hikâyesi;

ARCTICA
Senaryo : Daniel Pecqueur
Çizim : Bojan Kovacevic
Boyama : Pierre Schelle
Kapak :Manchu

01. Dix mille ans sous les glaces Delcourt 12/2007
02. Mystère sous la mer Delcourt 09/2008
03. Le Passager de la Préhistoire Delcourt 11/2009
04. Révélations Delcourt 12/2010

Arctica_FR_8alb_m.jpg

00210ffa_medium.jpeg
0021d331_medium.jpeg

"2070. Avrupa Deniz Kuvvetlerinin görevlendirmesiyle kahramanımız Dakota, en önemli deniz hattı üzerinde ilerleyen dev buzdağını yoketmeye gider. Operasyon sırasında Dakota buz içerisinde gizemli bir silindirik muhafazanın varlığını keşfeder. Muhafaza o denli olağanüstü ve şaşırtıcıdır ki, bulgu Başkomutanlık tarafından devlet sırrı olarak deklare edilir..."

İngilizce;
Arctica 01 - 10000 Years under the Ice;
Arctica 02 - The Secret of the Deep;
Arctica 03 - The Passenger from Prehistory;
Mirror;
Arctica 01-02;
Arctica 03;

Fransızca;
Arctica T01. Dix mille ans sous les glaces; (.pdf)
Arctica T02. Mystère sous la mer; (.pdf)
Arctica T03. Le Passager de la Préhistoire; (.cbr)
Mirror;
Arctica T01;
Arctica T02;

* Son kitabı merakla beklemedeyim.
** İngilizcesi, Dragonz, Darthscanner, Alice çalışmasıdır. Yine çok muhteşemler.

Alternatif Mediafire Linkleri (İngilizce)
(Daha Önce ilk 3 sayıyı indirenler için)
(4 sayı toplu halde)

Arctica_28112007_232709.jpg

G8CY50l.jpg

8 bölüm mega linkleri

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
37,141
İstanbul
Frankofon seven dostlarımız için serinin ilk 4 sayısını, tek bir link olarak ana mesaja ekledim. Daha önce ilk üç sayıyı indirmiş olabilecek dostlar için de sadece 4. sayıyı içeren linki de yine ana mesaja taşıdım. Bu 4 sayının tamamı İngilizce'dir. Çevirecek frankofon arayan dostlarımıza iyi bir alternatif olduğunu düşünüyorum. Kötü haber ise serinin tamamlanmamış olması.

İyi okumalar.

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,844
Frankofon seven dostlarımız için serinin ilk 4 sayısını, tek bir link olarak ana mesaja ekledim. Daha önce ilk üç sayıyı indirmiş olabilecek dostlar için de sadece 4. sayıyı içeren linki de yine ana mesaja taşıdım. Bu 4 sayının tamamı İngilizce'dir. Çevirecek frankofon arayan dostlarımıza iyi bir alternatif olduğunu düşünüyorum. Kötü haber ise serinin tamamlanmamış olması.

İyi okumalar.

Sevgili Nihat, yaptığın açıklama için çok teşekkürler ama bana da bir "offfffffffffff" çektirdin yani. hay dil bilmeyen kafamın ben :(. Mecbur bir hayırsever çevirsin diye dua edicem :).

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
37,141
İstanbul
kankanın özel isteği ile ARCTICA kimse cevirmiyorsa tarafımdan cevrilecektir.

Başta frankofon severler olmak üzere tüm dostlarımız bundan büyük mutluluk duyacaktır. Serinin tamamlanmamış olmasının kötü haber olduğunu söylemiştim. "Kötü haber" dememin sebebi, sevgili dostlarımızın seri bitmeden üzerinde çalışmaya başlamakta tereddüt etmeleriydi. Serinin 5. sayısı ne zaman yayımlanır, ne zaman İngilizce'ye çevrilir, seri kaç sayı sürecek bilmiyorum. Ama bu senin için bir engel değilse mevcut sayıları Türkçe okuyabilmek benim için de harika bir haber olur.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,005
11,993
Merak ettiğm bir seriydi, geçenlerde İngilizce'ye çevrilmiş versiyonunu bulup ilk sayısını okudum. Beni hemen "yakaladı" diyemesem de türün meraklılarına güzel şeyler vaad ediyor.

Oldukça sade bir İngilizce, okuması da Türkçe'ye aktarılması da kolay olacaktır sanırım.

Buyrun İngilizceleri:

Çeviri Balonlama çalışması için şimdiden teşekkür edelim. :)

Not: Linkler yabancı bir forumdan alınmıştır.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
37,141
İstanbul
Merak ettiğm bir seriydi, geçenlerde İngilizce'ye çevrilmiş versiyonunu bulup ilk sayısını okudum. Beni hemen "yakaladı" diyemesem de türün meraklılarına güzel şeyler vaad ediyor.

Oldukça sade bir İngilizce, okuması da Türkçe'ye aktarılması da kolay olacaktır sanırım.

Buyrun İngilizceleri:

Çeviri Balonlama çalışması için şimdiden teşekkür edelim. :)

Not: Linkler yabancı bir forumdan alınmıştır.

Sevgili abartman,

Kendi yüklediğimiz İngilizce linkleri ana mesaja eklediğimi belirtmiştim ama olsun fazla mal göz çıkarmaz. Sağolun. Daha önce stoktan'ın da paylaştığı linklerle birlikte bol alternatifli oldu. Darısı diğer paylaşımların başına.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,005
11,993
Ben de sonradan fark ettim ingilizce linkleri. Muhabbetin İngilizce versiyonlarının beklendiği yönünde gelişmesi ve çeviri vaadi heyecanlandırmış olsa gerek beni. :)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
37,141
İstanbul
Ben de sonradan fark ettim ingilizce linkleri. Muhabbetin İngilizce versiyonlarının beklendiği yönünde gelişmesi ve çeviri vaadi heyecanlandırmış olsa gerek beni. :)

Heyecanın, heyecanımız hiç eksik olmasın sevgili abartman. Keşke ilgi duyduğun, beğendiğin serileri eklesen foruma... Bak bu konuya link ekledin, borçlu çıktın. :)

Sevgiler...

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,005
11,993
Elim alışsın, eklemeye başlarım. :) Lakin forumda eksik olanlarla benim ilgi alınımı kesistirmeyi becermeli ki, bi işe yarasın. Eksik az, ilgi alanıma girenlerin çoğunluğu da zaten forumda. Ama arayınca bulunur katkı yapılacak yerler, elbet.

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,316
Bu akşam itibari ile çevirisine başladım. ama balonlamasını yapacak birine ihtiyac olacak. Bahadııııırrrr nerdesin kardeş.

mimar777

Süper Üye
1 Tem 2013
586
3,463
Arctıca- destınatıon earth

DELCOURT'TAN BIR KISMI TURKIYE'DE GECEN BIR BILIMKURGU CIZGI ROMANI ...INGILIZCE ... ILGI CEKERSE DIGER BOLUMLERINI DE TEMIN EDINCE PAYLASIRIM .
Earth.cbz

Ekli dosyalar

• P00001.jpg
    P00001.jpg
    89 KB · Görüntü: 8
  • P00008.jpg
    P00008.jpg
    88.6 KB · Görüntü: 14
  • P00026.jpg
    P00026.jpg
    89.9 KB · Görüntü: 10
Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
37,141
İstanbul
DELCOURT'TAN BIR KISMI TURKIYE'DE GECEN BIR BILIMKURGU CIZGI ROMANI ...INGILIZCE ... ILGI CEKERSE DIGER BOLUMLERINI DE TEMIN EDINCE PAYLASIRIM .
.....

Daha önceki sayıları stoktan üstadımız tarafından paylaşılan serinin beşinci sayısı için sevgili mimar777'ye teşekkür ederim. Açtığı konuyu seri bütünlüğü açısından stoktan üstadın konusuyla birleştirdim.