Aquablue (Tamamlanmış seri)

esattr

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
29 Tem 2009
662
18,522

Yeniden merhaba... Amatörce devam ettiğim çeviri ve balonlamalarım için açtığım blogları tamamlanan seriler oldukça sizlerle paylaşmaya karar verdim. Yalnız mediafire gibi upload yerlerini artık kullanmıyorum. Sebebi ise yeterli yeriniz kalmadı vs. gibi durumlar beni fazlasıyla geriyor (Yaşımdan dolayı olsa gerek. Malumunuz artık 61+3 yaşında oldum) İlk paylaşımım yıllar önce başka bir grupla başladığım ama sonra tek başıma bitirmek zorunda kaldığım Aquablue. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimle... İyi okumalar.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,298
5,415
Üstad; En azından bir seferlik, 12-17 dahil (ve arasını) o 6 sayıyı, tek bir seferliğine bir yere yükleseniz de, eski CBR sisteminizle, rahatça indirsek. İlk 11 sayınızda olduğu gibi.
Eğer hayır derseniz, tek tek JPG'leri indirip, paketleyeceğim..

esattr

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
29 Tem 2009
662
18,522
sevgili murats kardeş, mediafire olayından neden sıkıldığımı ilk mesajıma yazmıştım. Kaldı ki daha bir çok yeni macera sırada bekliyorken inanın mediafire de yer açmak için eski uploadlarımı silmekte istemiyorum. Ama şu sayfadan alan sıkıntısı çekmeden istediğin gibi yükleme yapabilirsin (tabii benim gibi bilgisayar özürlü bir adama o sayfayı nasıl kullanacağımı da anlatmalısınız) derseniz neden olmasın.
Ops bu arada yukarıda bir spoler verdim galiba.... :) neyse hangi kahramanın hangi sayısı olduğunu nereden bilebileceksiniz ki?
Sağlıcakla kalın, çizgi romansız kalmayın.

didi

Yeni Üye
5 Nis 2009
40
195
Üstad; En azından bir seferlik, 12-17 dahil (ve arasını) o 6 sayıyı, tek bir seferliğine bir yere yükleseniz de, eski CBR sisteminizle, rahatça indirsek. İlk 11 sayınızda olduğu gibi.
Eğer hayır derseniz, tek tek JPG'leri indirip, paketleyeceğim..
Tek tek uğraşmanıza gerek yok üstadım. Chrome veya Firefox tarayıcısında sayfayı açıp indirmek istediğiniz kitaba tıklayın. Sayfa okuma modunda açılacaktır. Herhangi bir yere tıklamadan klavyenizde CTRL+S yaparak indirme işlemini başlatın. html olarak indirilme sırasında içinde resimlerin de yer aldığı klasör de beraber inecektir. O klasörün içinden kitap sayfalarını alarak cbr formatında kaydedebilirsiniz.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,298
5,415
Teşekkürler, hemen deneyeceğim.
Tek tek uğraşmanıza gerek yok üstadım. Chrome veya Firefox tarayıcısında sayfayı açıp indirmek istediğiniz kitaba tıklayın. Sayfa okuma modunda açılacaktır. Herhangi bir yere tıklamadan klavyenizde CTRL+S yaparak indirme işlemini başlatın. html olarak indirilme sırasında içinde resimlerin de yer aldığı klasör de beraber inecektir. O klasörün içinden kitap sayfalarını alarak cbr formatında kaydedebilirsiniz.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,298
5,415
Daha önce esattr tarafında CBR olarak çd'de paylaşıldıysa da, benim yakalayamadığım, eksiklerim olan 12-17 arasını, yukarıdaki siteden html olarak save edip, cbr olarak paketleyip, hepsini tek ZIP içinde koydum.

1 hafta için CBR olarak şu linkten indirebilirsiniz:

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
218
727
sevgili murats kardeş, mediafire olayından neden sıkıldığımı ilk mesajıma yazmıştım. Kaldı ki daha bir çok yeni macera sırada bekliyorken inanın mediafire de yer açmak için eski uploadlarımı silmekte istemiyorum. Ama şu sayfadan alan sıkıntısı çekmeden istediğin gibi yükleme yapabilirsin (tabii benim gibi bilgisayar özürlü bir adama o sayfayı nasıl kullanacağımı da anlatmalısınız) derseniz neden olmasın.
Ops bu arada yukarıda bir spoler verdim galiba.... :) neyse hangi kahramanın hangi sayısı olduğunu nereden bilebileceksiniz ki?
Sağlıcakla kalın, çizgi romansız kalmayın.
Sevgili Esattr, Bloğunuza nasıl erişebiliriz?

erkanmulusoy

Aktif Üye
23 Ocak 2012
251
901
Teşekkürler sayın didi. Sayenizde öğrenmiş oldum.

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,793
2,740
Sayın Esattr öncelikle emekleriniz için çok teşekkür ederim, ancak bazı sayılarınızda (12 den sonrakiler) çevrilmeden kalmış sayfalar mevcut. Saygılarımla.

itsari

Yeni Üye
9 Şub 2024
43
178
Emekleriniz için tekrar çok teşekkürler Sayın esattr...
Blogunuzdaki Kai Falke 4. sayı sekmesinde 3. sayı gözüküyor, mümkünse 4. sayıyı ekleme imkanınız olur mu?

esattr

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
29 Tem 2009
662
18,522
Kai Falke'yi henüz düzenlemesi bitmediği için adres olarak burada yayınlamadım. Sadece Aquablue adresimi paylaştım ve bir arkadaşımın uyarısıyla yaptığım araştırmalarla bulduğum orijinal sayfaları düzenleyip yeniden yayımladım. Umarım bu tip hataları fark eden arkadaşlar sayfa numarasıyla bildirirler. Şimdiden teşekkürler.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,408
6,587
Ankara
Ellerinize sağlık üstadım. Aslolanın paylaşım olduğuna inanıyorum. Bu yüzden hangi depolama alanında bunları stokladığınız gayet tabi ki sizin keyfiyetinizdedir. Ne güzel ki sayenizde böyle güzel çalışmalardan nasiplenebiliyoruz.
12. sayıda 5. sayfa gözden kaçmış gibi görünüyor, hatırlatayım istedim.

haziran

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,588
4,783
Merhaba Esat Abi 16. sayı 45 sayfa kendi dilinde kalmış ve gene 17. sayı 45 ve 55. sayfalar kendi dilinde kalmış.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,408
6,587
Ankara
Sevgili Esattr 7. sayıda ciddi bir sayfa karışıklığı var. Uygun bir zamanınızda bakabilirseniz memnun olurum