Ankara'daki terör saldırısında en az 86 kişi hayatını kaybetti..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,708
36,006
İstanbul
Az önce TV'yi açtığımda Ankara'da; terör saldırısı sonucu en az 86 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve 186 kadar yaralı olduğunu üzülerek öğrendim.
Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyorum.

"HAYAT GÖRÜŞÜ DAİMA SEVGİ, HOŞGÖRÜ, KARDEŞLİK VE BARIŞ OLAN BİRİ OLARAK; TERÖRÜ BİR KEZ DAHA, YÜKSEK SESLE LANETLİYORUM!"

LehtPTw.jpg

Son düzenleme:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
26,115
ordu-turkey
Benim artık beynim durdu. İnsanların hayatı bu kadar ucuz olmamalı bu ülkede. Bilmem şu kadar cami var deniyor; bu topraklarda Kürt'ü, Türk'ü, Laz'ı, Çerkez'i hepsi Allah'a inanıyorsa bu ölümler niye?!.. Amaç şimdi de bu ülkeyi Suriye yapmaksa buna artık dur denmeli. Bu kana, bu şovence saldırılara dur denmeli. Ne asker, ne polis, ne de sivil kimse ölmesin bundan sonra. İnanın artık içimde acıya yer kalmadı. Acıyı unutacak haldeyim. Bitsin bu kan, bunu dökenler artık hesap versin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

egitimonemli

Aktif Üye
10 Mar 2012
293
599
Türk Kürt
şeriatçı laik
Sunni Alevi
Ak partili CHP li...
Biz birbirimizi kabul etmedikçe bu böyle devam eder!
Çözüm içimizde, başka yerde aramayalım, tabii çözümsüzlükte!

atlas364

Süper Üye
13 Tem 2009
638
1,428
Terör ile beslenen bir ülkenin , hiç bir yerinde güvende olma şansınız yok . . An olur, İnsanlıktan utanmak, üzülmek, isyan etmek de yetmez !

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,384
142,686
Bir tas çorba var, ısıstıp ısıtıp önümüze konuluyo ve bizde hep içiyoruz.

Terörü her nasıl ne şekilde olursa olsun lanetliyorum.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
303,224
Sayfalar dolusu yazsan da yazılır,
birkaç cümle ile de olsa özetlenebilir;
yıllardan beri şer odaklarca ülkemiz için yazılan, oynanan, tekrar tekrar gözden geçirilerek tekrar yazılan ve tekrar sahneye konan senaryonun bir parçası daha oynandı. Yıllardan beri oynanan bu oyun, yıllardan beri birlikte yaşayan milletimizin birlikteliğine devam etmesi halinde, bozulacaktır. Yeni yeni ve farklı senaryolar ise, maalesef yazılmağa devam edilecektir.
Ortadoğu ülkelerinin yeraltı ve yerüstü zenginliklerinin paylaşılması üzerinde dünyanın süper güçleri tarafından hazırlanan ve adeta santranç gibi oynanan senaryo devam etmektedir. Suriye'deki oyun en kısa zamanda sona erdirildikten sonra sıra ya İran'dadır ya da Ülkemizdedir.

Bu oyunu bozacak olan ise sadece ve sadece bu millettir.
Tek yol birlik ve beraberliktir.
Tek yol "parçala ve yut" senaryosunu bozmaktır.
Tek yol, "bu vatanda yaşayanların dostunun, sadece bu vatanda yaşayanlar olduğu" gerçeğinin görülmesidir.
Tek yol, bu vatanda yaşayanlardan kandırılmış ve beyni yıkanmış olanların gerçeği görmesidir.

Şu bilinmelidir ki bugün ittifak kurulan güçlerden yararlanıldıktan sonra,
yani süper güçler emellerine en az zararla ulaştıktan sonra,
ortada ittifak falan kalmayacak, sıra da onlara gelecektir.

Vatan adına yastayız,
millet adına yastayız,
vatandaşlarımız adına yastayız...

Yıllardır içten vurdular, yıkamadılar,
dıştan vurdular, yıkamadılar,
biz birlik olalım,
oynananan oyunun farkında olalım,
yine yıkamazlar...
Hepimiz aynı gemideyiz. Bu gemi batarsa herkes bu okyanusta boğulur ve köpek balıklarına yem olur.

Peygamber efendimiz(s.a.v.)'in övgüsüne mazhar olmuş bu milleti Allah (CC) korusun.

bayrakzaf.gif

nicomedes

Onursal Üye
30 Nis 2014
880
3,933
İzmit
En çok da mealen ve kısaca ''Olur böyle şeyler''anlamına gelen açıklamalara sinirleniyorum,
Ölenler kim olursa olsun bu toprakların insanları, birinin oğlu,kızı,babası annesi.
İçinizden acıyı paylaşmak gelmiyor ve hatta için için seviniyor bile olsanız Allah aşkı için hiç olmazsa susun!

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,200
5,188
Çorum, Sıvas, Maraş, Diyarbakır, Suruç, Ankara.... Yüzbin defa "LANET" olsun bu kanları akıtanlara

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,962
24,147
Kıbrıs
Türkiyemizin başkentinde yapılan bu korkunç terör saldırısı bizim de içimizi
parçaladı.Ölen onca masum kardeşimize Allah'tan rahmet,yakınlarına
başsağlığı ve sabır;yaralılara da acil ve kalıcı şifalar dilerken,böyle acıların
Türkiye'de artık yaşanmamasını ve orada aydınlık,mutlu,güzel günlere
ulaşılmasını dileriz.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,385
Adana
Doğasi, coğrafyasi, tarihi, kültürü ve insanlari ile muhteşem bir ülkede yaşiyoruz... Belki de sorun bu... Bizi her zaman kiskanan ve çekemeyen diş güçler, karanlik ideolojiler var... Maalesef cumhuriyetimizin ilk yillarindan itibaren bu durum var ve her an ülkemiz üzerinde sinsice planlanmiş, gelişmemizi ve yol almamizi engelleyen planlar var... Hepsinde de ortak amaç kaos yaratmak ve birbirimize düşürmek... Bu yillardir hep böyle... Bir ülke, bir millet hiç mi bir rahat nefes almaz... Hayir, aldirmiyorlar... Bunu yaparken de, toplumu eğitmeyerek, kişisel gelişimini engelleyerek, bilinçlendirmeyerek, duyarsizlaştirarak ve nefret tohumlari ekerek yapiyorlar... Keşke daha farkli olsa... şöyle çok uzakta bir ada devleti olsaydik... Bu kadar çok jeopolitik önemi ve düşmani olmayan, kendi halinde, sessiz, sakin ve üretken bir ülke... çok eğitimli ve bilinçli bir toplum, millet... Baktiğimizda ABD, Avustralya gibi tarihi henüz birkaç yüzyillik ülkelerde, dünyanin her yerinden gelmiş insanlarin oluşturduğu ortak bir ulus ruhu ve refah düzeyi varken, sakin ve sorunsuz sayilabilecek yaşantilar varken... Biz binlerce yillik yerleşimimiz, tarihimiz ve ortak yaşantimizla, bu ruhu, bu bilinci ve bu refahi sağlayamiyoruz... Ne yazik... Buna rağmen, büyük bir kesimle, hiç sorun yokmuş gibi davranabiliyoruz... çok yazik...
Bir hiç uğruna, talihsizce ölen tüm vatandaşlarimiza Allah'tan rahmet diliyorum... Ailelerine sabir ve dayanma gücü diliyorum...