Altyazı - sinema dergisi-sayı-29( Mayıs 2004)101sayfa

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,706
35,978
İstanbul
Varlığından henüz haberim olduğu bir dergi. Sayenizde daha ne bilmediğimiz dergilerle tanışacağız kim bilir?.. Teşekkürler üstadım, hakkınız ödenmez.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,906
5,308

Sayın murtaza5 ;

Dergi çok özel bir sinema dergisi. Vizyondaki filmler şu an vizyonda olmayabilir ama her biri için verilen bilgiler hiç te eskiyecek bilgiler değildir.

Ayrıca aşağıdaki yazılar bana göre okunası yazılar :

-- Suzan Avcı ile Bir Konuşma ( Söyleşi ) : 46-49 sayfalarında.
[ Dedo11'in Yorumu : Yeşilçamın vamp kadını ile yapılan çok özel bir söyleşi ]
-- "Farklı Olmanın" kalıcılığı
FİKRET HAKAN : 50-54 sayfalarda.
[ Dedo11'in Yorumu : Yeşilçamın gerçekten de "Farklı" ve "Çok Yönlü" sanatçısıdır , Fikret Hakan. "ÇOK YÖNLÜ" vurgulaması benim nitelememdir. Neden mi ?
1- Fikret Hakan çok iyi bir aktördür. Şöyle ki her tür rolün altından başarıyla kalkacak kadar üstün rol yeteneği var ( Başrol oynadıkları bir yana , Yılmaz Güney ile birlikte oynadığı filmdeki rolü , Kadir İnanır ile oynadığı köprü üzerine filmini şöyle bir göz önüne getirin. İnanın birçok sanatçımız için şöyle söylenirim : "Bu sanatçılar ABD li olsaydı Oscar alırdı."
2- Fikret Hakan çok iyi bir şairdir. Şiirlerinden örnekler için "Yaşasın Edebiyat" adlı nitelikli edebiyat dergisinde okunabilir.
3- Fikret Hakan çok iyi bir çizerdir. Bunu siz sitedaşlarım benden iyi bilirsiniz. ]

-- Barış Müstecaplıoğlu : Hayal Makinesi (öykü) : 70-72s (Fantastik kurgu öykü)

Daha neler var neler. Diğerlerini de dergiye gözatanlar bulsun...
Bana göre tek zorluk. Normal boyutlarda yazılar zor okunuyor. Büyütünce okunuyor ama zor okunma özelliğini pek yitirmiyor.

Sitemizin sadece yöneticisi değil aynı zamanda emekçisi karınca çalışkanlığı ile çalışan sayın murtaza5 .....

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim....

Son düzenleme: