Alaçatı ot festivali

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,748
44,788
denize sıfır
Sel, yağmur çamur arasında ot festivalimizde tam gaz sürüyor.
Bazı otlar etten güzeldir.
Bazıları etle birleşince inanılmaz lezzetlidir.
Sağlıklı ve her zaman her yerde bulunur.
Sadece hangi ot yenir, ne ile yenir, ne şekilde hazırlanır bilmelisiniz.:)

cxb1s5waisxx8ij4h.jpg

cxb1svmydx0k04q4x.jpg

cxb1ukui1u87agdap.jpg

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,384
142,686
Ne yazıkki yaşadığım bölgede bunların bir çoğu yok, Alaçatı veya Ege bitkisel bakımdan külürü çok zengin bir bölge, ve ölmeden nasipse tatmak istediğim tatların buluştuğu bir yer. Nasip.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,414
26,985
İstanbul
Acaba bugün en güzel otlu yemeği kim yaptı?
Egenin otları ve zeytinyağı bir başka kültürdür. Umarım bir gün denk gelebiliriz.

12 Şub 2010
15,006
545,268
" Ali, ata ot at "

İlkokul alfabesindeki bu cümle sayesinde otla tanıştım:)

Bizim oralarda et ağırlıklı beslenme rejimi hakimdir, et yemesek doymayız

Et giren yere dert girmez gibi sözler vardır

Otun ne güzel bir şey olduğunu ise yüksek öğretim yaşlarında gittiğim Marmara civarında ve daha sonra gidebildiğim Ege taraflarında test ederek öğrendim

Halen hem etçiyim, hem de otçu

Zeytinyağlı ot ürünleri, hele erbabı hazırlamışsa favorimdir
Eh! Büyükbeyaz dostum sanalda da olsa hazırladığı sofralarla her zaman kalbimi kazanmayı:) bilmiştir. Onu uzman sayarım bu konuda

Bu yılın seyahat programına göre festival tarihinde Alaçatı'da olmam mümkün olamadı
Kısmet başka zamana...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,119
76,972
hiçbiryerde :)
Uzun yıllar sabah kahvaltısında bile
ciğer yiyen biri olarak ve ayrıca yeni
bir dampyr takipçisi olarak kanlı canlı
biri gibi görünebilirim ama mantığım ve
yeni öğrendiğim tariflere dayanarak otun
gücünü hafife almamalıyız derim:)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,384
142,686
Bende Haluk abime katılıyor hem etçi hemde otçu olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim. Ama et olmadan da karnım pek doymaz.

Cemilin söylediği otuda hafife almamak bence çok doğru. Mesala yılda bir defa yıldırımlar düşmeden ısırgan yerim.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,788

"Ot festivali" adını görünce önce irkildim, sonra kendime geldim. "Ot" ve "Festival" kavramları birleşince özellikle Batı'da bambaşka şeyler(!) çağrıştırıyor insana. Adamlar bunun da festivallerini yapmışlar ya, pes doğrusu. Bazı otlar (cannabis-marijuana) ABD'de bazı eyaletlerde ve dünyanın bazı ülkelerinde legal hale gelmiş, bazılarında da reçeteyle alındığında (ilaç niyetine) müsaade ediliyormuş (Onların SGK'sı ödüyor mu acaba(!)). Harita Wikipedia'dan, Youtube videosu da olsa olsa California'dandır. Düşman başına.:35:

Mavi alanlar "ot"un legalleştiği yerler, kırmızılar illegal.
Cannabis_law_worldwide.png

WEED FESTIVAL! HOODSPOT! (Sonshine Organics)

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,565
28,962
İzmir

"Ot festivali" adını görünce önce irkildim, sonra kendime geldim. "Ot" ve "Festival" kavramları birleşince özellikle Batı'da bambaşka şeyler(!) çağrıştırıyor insana. Adamlar bunun da festivallerini yapmışlar ya, pes doğrusu. Bazı otlar (cannabis-marijuana) ABD'de bazı eyaletlerde ve dünyanın bazı ülkelerinde legal hale gelmiş, bazılarında da reçeteyle alındığında (ilaç niyetine) müsaade ediliyormuş (Onların SGK'sı ödüyor mu acaba(!)). Harita Wikipedia'dan. Düşman başına.:35:

Mavi alanlar "ot"un legalleştiği yerler, kırmızılar illegal.
Cannabis_law_worldwide.png

Valla Çeşmeliler Kanal D ana habere bile çıktı.
Gördüm hepsi masum ot, zararsız, hatta çok faydalı.
Ali Abi'yi göremedim ama bir teyze (tek dişi vardı ve yaklaşık 100 kiloydu.) ''Çeşme'nin en güzeli benim.''dedi.
O an otlara soğudum.
Tex ve Carson gibi ''Yaşasın biftek ve patates!'' diyecektim ama....
Etin kilosu almış gitmiş.
Vaz geçtim ota talim.
:D :D

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,755
Hocam otu inek yer .
Ben ineği yerim.
Stratejim ve felsefem budur.
Ayrıca et şişmanlatırmış sağlıksızmış. PALAVRA !
Siz hiç bir tane şişman aslan gördünüz mü ?
Peki ot sağlıklı ve kilo yapmaz ise siz hiç zayıf inek gördünüz mü ?
Sevgili büyükbeyaz dostum , o sofra var ya biraz da ızgara etle zenginleştirilse mükemmel bir şey olur.
Ellerine sağlık.
Bir gün öyle bir sofrada buluşmak ümidi ile.
Sevgi ve saygılarımla.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,788

ÇD'mızın yeni zuhur etmekte olan gayet şirin "Et mi, ot mu?" polemiği bana Adile Naşit'le Münir Özkul'un "Limon mu, sirke mi?" atışmasını hatırlattı. Filmin adı "Neşeli Günler"di. Yapım yılı 1978, yönetmen Orhan Aksoy, senaryo Sadık Şendil, yapımcı Ertem Eğilmez, müzik Melih kİbar vb. Ne kadro ama.

Limon mu sirke mi