Ahu Tuğba hayatını kaybetti!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,470
4,822
Osmaniye
AHU TUĞBA (1955-2024)

Ahu_tu%C4%9Fba.jpg

1955 yılında İstanbul'da doğan Ahu Tuğba (Tuğba Çetin) varlıklı bir ailenin kızıydı. Yönetmen Metin Erksan'ın Beyoğlu'nda görmesi ve film teklif etmesiyle oyunculuk hayatı üstelik orta okuldayken başladı. Ünlü oyuncu Kanada'daki İngilizce dil öğrenimini bile yarım bıraktı. 1980'li yılların başlarıyla birlikte üne kavuştu ve Türk sinemasında seks sembolü olarak anılmaya başladı. O dönem Türk sinemasındaki bir çok ünlü erkek aktör ile filmlerde rol almıştır. Sanatçı Amerika Miami'de kızı ile yaşıyordu. (internetten alıntıdır)

Bir çok evlilik yapan sanatçının özel hayatı da oynadığı filmlerdeki karakterlerin hayatlarına az biraz paralellik göstermeye başladığını da belirteyim.
Açıkca konuşmak gerekirse normal bir hayat yaşayacakken, varlıklı ve entellektüel bir yaşamı olacakken bir karşılaşma insanı nerelere getirmiş. Rahmetlinin hayatını okuyunca üzülmedim desem yalan olur. Bana göre Türk sinemasının gerçek güzellerindendir.
Merhumeye Allahtan rahmet ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Logic

Çeviri & Balonlama
3 Kas 2021
395
4,645
Evren
Herkesin hayatı kendine ait elbette. Ahu hanım kültürlü ve varlıklı bir ailenin tek çocuğu iken şöhret olma hevesine kapılmayıp eğitim kariyerini sonlandırmasaydı çok daha güzel bir yaşamı olabilirdi bence. Huzur içinde uyusun.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,710
36,071
İstanbul
Çocukluğumdan beri hayran olduğum kadın oyunculardan biridir. Ölümüne çok üzüldüm. Kendisiyle iş icabı tanışıp, hem evinde hem de bizim iş yerinde defalarca oturup çay-kahve içme şansım oldu. Kendisi de annesi de iyi insanlardı. Sohbetleri çok hoştu. Eyüp Sultan camiine ne zaman gelse, arabasının bizim işyerinin önüne çeker anahtarı da bize bırakırdı. Bir keresinde kurban kestirmeye gelmişti, fakat eşarbını evde unutmuş. O zaman iş yerinde tesettürlü bir kardeşimiz de çalışıyordu. Ona yanında fazla eşarbı olup olmadığını sordu, lakin olmayınca; ben hemen çarşıdan bir eşarp alıp kendisine armağan etmiştim. Bir de Ulus'taki evlerine gittiğim bir gün, kızı Anjelik'e Playstation almıştı, benden kurmamı rica etmişti. Playstation'ı kurmuş ve bir el de deneme amaçlı oyun oynamıştık. Bu da öyle bir anıdır.. Allah gani gani rahmet eylesin.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,470
4,822
Osmaniye
Çocukluğumdan beri hayran olduğum kadın oyunculardan biridir. Ölümüne çok üzüldüm. Kendisiyle iş icabı tanışıp, hem evinde hem de bizim iş yerinde defalarca oturup çay-kahve içme şansım oldu. Kendisi de annesi de iyi insanlardı. Sohbetleri çok hoştu. Eyüp Sultan camiine ne zaman gelse, arabasının bizim işyerinin önüne çeker anahtarı da bize bırakırdı. Bir keresinde kurban kestirmeye gelmişti, fakat eşarbını evde unutmuş. O zaman iş yerinde tesettürlü bir kardeşimiz de çalışıyordu. Ona yanında fazla eşarbı olup olmadığını sordu, lakin olmayınca; ben hemen çarşıdan bir eşarp alıp kendisine armağan etmiştim. Bir de Ulus'taki evlerine gittiğim bir gün, kızı Anjelik'e Playstation almıştı, benden kurmamı rica etmişti. Playstation'ı kurmuş ve bir el de deneme amaçlı oyun oynamıştık. Bu da öyle bir anıdır.. Allah gani gani rahmet eylesin.

Çok güzel anıların varmış be üstat. Hem imrendim hem üzüldüm. Allah gani gani rahmet eylesin.

Levent 16

Aktif Üye
22 Kas 2011
337
1,775
Tanrı rahmet eylesin. Astım gibi zor bir hastalıkla mücadele etti.

69 yaşındaki Tuğba’nın son anlarını kızı Anjelik Calvin anlatıyor:

Calvin," Korkunç bir şok geçiriyorum. Çok uykusuzum, yanımda ağabeylerim ve ablam var. Annem uzun süredir ileri derecede KOAH hastasıydı ve son birkaç gündür kendini iyi hissetmiyordu. Akşam konuştuk. Annemi öptüm 'seni seviyorum' dedim, uyuduk. Sabah uyandığımda uyuduğunu zannediyordum... Birkaç saat sonra bir baktım ki annemde çıt yok. Benim annem normalde kapı sesine uyanan biriydi. Annem çok duygusaldır, hiçbir kadına benzemiyordu. Ne bir evli adamla beraber oldu, ne bir yuva yıktı. Çok kişiye ekmek kapısı açmış biridir. Çok zor konuşuyorum. Bu yaşıma kadar hep başımda durdu, gidip de bir adamla yaşayabilirdi. O parasını benim eğitimime harcadı. Her zaman bana karşı apayrı bir anneydi" diye konuştu.
"Son birkaç gündür öksürüyordu hastaneye götürmek istedim ama o istemedi. Ben öğlen uyandım annemin dinlendiğini düşündüm ama gece olduğunda hala çıt yoktu. Daha sonra 911'i aradım. Annemin yanına bir gittim benim boncuk gözlüm buz gibi olmuş. Dünyanın en büyük acısı, bir anneyi bir evladın o şekilde bulması. Allah düşmanımın başına vermesin. Keşke benim kalbimi çıkarsalardı da ben annemi o şekilde görmeseydim. Benim annem hayatına 14 yıl hayatına erkek almadı. Benim başımdan bir saniye ayrılmadı, okulumun kapılarında saatlerce bekledi. Benim için hem anne, hem babaydı. İçim kanıyor, konuşamıyorum."

( )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...