6.7'lik Deprem Paniği

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
767
1,667
Dostlar merkez üssü Gökçeada olan 6.7'lik deprem hisseden tüm insanları korkuttu. Malum uzun bir aradan sonra bu kadar büyük bir deprem yaşadık ve çok uzun sürdü bayağı da sallandık. Bilgilere göre can ve mal kaybı yok. Denizde meydana geldiği için sadece ufak çapta hasarlar var. Hissedilen yerler : Çanakkale , Gelibolu , Edirne , Tekirdağ , İstanbul , İzmir , Balıkesir. Hepimize geçmiş olsun inşallah hepiniz iyisinizdir.

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,161
Bandırma'da deprem sırasında mutfaktaydım. Duvarlar, yer sarsılmaya başladı. Ben balkona çıktım.
Aslında masa altı gibi bir yere girmek gerekiyor. İnsanlar dışarı fırladı.Merkezi Gökçeada'nın 30
mil batısında bir yer galiba. 5 bin metre derinde ve dikey olduğu için can kaybı olmamış.Yerleşim
yerlerinde ve yüzeye yakın olsaydı hasar büyük olurdu.Türkiye ve Yunanistan'a geçmiş olsun.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
26,115
ordu-turkey
Yine aynı hatalar evin balkonundan atlamalar falan sonuç 1 ağır 265 hafif yaralı birde japonya ya bakın 7.5 luk depremde bile burnu kanamayan insanlar bizden fazla.Ne yazılır ki bunda artık.Geçmiş olsun 1999 marmara depremini yaşamış biri olarak.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,126
Kastamonu
Depremin etkilediği bölgede yaşayan tüm dostlarımıza geçmiş olsun.

Çok şükür, galiba ucuz atlatıldı. Antalya'da da hissedildiği söyleniyor ama ben hissetmedim.

4you007

Kıdemli Üye
10 Eki 2012
131
844
Oturduğum koltuk gitti geldi.Şükür tabii bu kadarla atlatığımıza.Hepimize geçmiş olsun.

bonelli1910

Kıdemli Üye
25 Nis 2011
129
233
Geçmiş olsun Türkiyem. Allahü teâla her türlü felaketten görünür görünmez kazadan, güç yetmez takat erişmez beladan musibetten bizleri muhafaza eylesin.

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
662
2,965
Geçmiş olsun herkese.

.....
Aslında masa altı gibi bir yere girmek gerekiyor. .....

Aslında masa altı doğru bir seçim değil. Bizzat Nasuh Mahruki'den dinlediğim şu: evinizde ezilmeyeceğini bildiğiniz bir şeyin yanına yere uzanmak. Herhangi bir çökme durumunda burda bir üçgen (hayat üçgeni denmişti programda) meydana geleceği ve siz de bu üçgende bulunduğunuz için yaşama şansınız yükselir. Nasuh bey evinde yerde bulunan üstüste yığılmış kitapları göstermiş, en dayanıklı ve ezilmeyen selülozdan meydana gelen kitaplardır. bunların yanına uzanırsanız tonlarca yükün altında kalsanız dahi oluşacak üçgende hayatta kalırsınız demişti. Kitap hayat kurtarır diye de bir espri yapılmıştı hatta :)

Son düzenleme: