30 Ağustos Zafer Bayramı

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,565
28,956
İzmir
Bu yıl Muberek Ramazan Bayramı ile vatanımızın kurtuluşunun bayramı 30 Ağustos aynı güne denk gelmiştir. Herkese kutlu olsun...
30-agustos-zafer-bayrami.jpg

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,919
Çizgi Diyarı üyelerinin ve tüm Türk Ulusunun 30 Ağustos Zafer bayramı kutlu olsun.
30 Ağustos, bir ulusun uyanışı, başkaldırışı ve bağımsızlığını elde etmesi açısından türk ulusunun en önemli bayramıdır.

store

Yeni Üye
14 Ağu 2011
72
9
Dün İslam ümmetinin yegane koruyup kollayanı kahraman Türk ordusu,bugün de bütün mazlum müslüman milletlerin yegane umududur!

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,548
70,019
NeverLand
Belki de bugün Ramazan Bayramı'nı gönül rahatlığı içinde kutluyorsak bunun en büyük nedeni olan Zafer Bayramı tüm yurtseverlere kutlu olsun.

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,308
LÜLEBURGAZ
Belki de bugün Ramazan Bayramı'nı gönül rahatlığı içinde kutluyorsak bunun en büyük nedeni olan Zafer Bayramı tüm yurtseverlere kutlu olsun.

zafer daima "ya istiklal ya ölüm" diyebilenlerin olmuştur... başta Atatürk olmak üzere kanıyla, canıyla zafer bayramını gerçekleştirerek ramazan bayramlarımızı, kurban bayramlarımızı gönül rahatlığı içinde kutlayabilmemizi sağlayan gazilerimize, şehitlerimize minnettarız...

GURUR DUYUYORUM TÜRKLÜĞÜMLE

Yunan İzmir’de Fransız Urfa’da
Dört bir yan düşman çizmeleri altında
Kudurmuş dalgalar arasında
Kaptansız kalmış
Bir gemi gibiydi memleket

Bir gemi gibiydi memleket
Yelkenleri yırtık, dümeni kırık
Rotasız
Tayfaları dağınık

Hangi ulustan
Mustafa Kemal gibi bir kaptan
Çıkıp ta, vatanını, insanını
Böyle umutsuz durumdan kurtardı

İşte bu Türk’ün azmiydi
Mustafa Kemal önderliğinde yazılan destanıydı
Türk’ün bağımsızlığına, bayrağına
Yurduna aşkıydı

Kimi kolunu, kimi bacağını
Kimi canını
Kimi de canı gibi sevdiklerini verdi
Bu vatan uğruna
Bu vatanın toprakları
Nice canları bastı bağrına

Gurur duyuyorum Türklüğümle
Türk doğmak, Türk olmak
Onurunu verdin ya bana
Ey! Büyük Mustafa Kemal Atatürk
Hiçbir söz anlatamaz minnetimi sana

Gurur duyuyorum Türklüğümle
Ne mutlu ya
Ne mutlu Türk’üm diyene
Bu onuru yaşayana, bilene…

Gürsel İLERİ

:wbtr: 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN :wbtr:

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,414
26,980
İstanbul

zafer daima "ya istiklal ya ölüm" diyebilenlerin olmuştur... başta Atatürk olmak üzere kanıyla, canıyla zafer bayramını gerçekleştirerek ramazan bayramlarımızı, kurban bayramlarımızı gönül rahatlığı içinde kutlayabilmemizi sağlayan gazilerimize, şehitlerimize minnettarız...

Bence başka söze gerek yok. Bayramımız kutlu olsun.

12 Şub 2010
15,006
545,240
Seyahat nedeniyle forumda olamadım. Gecikmeli de olsa Zafer Bayramımızı kutlayarak anıyorum. Canlarını veren aziz şehitlerimizle, kurtuluş bayrağını açan dönemin Türkiye Büyük Millet Meclisi ' yle, TBMM ordusuna iç çamaşırı, çarık, silah v.s. emek ve malını veren, silahları cepheye sırtında taşıyan halkıyla, savaşa şiirleriyle, yazılarıyla destek veren sanaçı ve ozanlarıyla tüm milletin topyekun ve ortak şahlanışıyla elde edilmiş tarihte emsali olmayan bir zaferdir. Zaferi taçlandıran savaşın simgesi ise başkomutan Mustafa Kemal'in komutasındaki ordumuzdur. Hepsini rahmetle ve saygı ile anıyorum.