2024 Mayıs - Yeni çıkan çizgi romanlar

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
685
5,104
İstanbul
53745452770_bc6ba004f5_o.jpg

Son düzenleme:

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
685
5,104
İstanbul
JBC sonunda Kıyamet Saati'nin kalan 6 fasikülünü de satışa sundu.
(İlk sayıları aldığımda sanırım daha kıtalar ayrılmamıştı 🤣 )

Ayrıca Çizgi Düşlerin Injustice2'yi de devam ettirmesi sevindirici.
(Son sayı çıktığı tarihlerde Apollo aya inmişti. 🤪 )

Son düzenleme:

memospinoz

Yeni Üye
19 Ağu 2017
111
494

Zowie

Yeni Üye
4 Kas 2019
50
244

Zowie

Yeni Üye
4 Kas 2019
50
244

memospinoz

Yeni Üye
19 Ağu 2017
111
494
Lanet olasıca Mylos Kitap : Madem düzenli yayınlayamayacaksın, neden Tex'lerin telifini aldın ?
Böyle okuyucuya saygısı olmayan sözde yayıncılar yüzünden Tex okuyamıyoruz.
5 aydır bir tane Tex yayınlanmaz mı yahu ? Tez zamanda batmanız dileğiyle...
Son duyumlara göre Aylık Tex yayınının telifi Lal Kitap'a geçmiş.

memospinoz

Yeni Üye
19 Ağu 2017
111
494

thorgal

Aktif Üye
18 Ocak 2018
394
1,358
İstanbul
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından Latif Demirci anısına "Yazan – Çizen Latif Demirci" isimli sergi kitabı çıkarıldı.
Bu kitap İş Sanat’ın 16 Nisan 2023 – 30 Haziran 2024 tarihleri arasında Kibele Sanat Galerisi’nde gerçekleştirdiği ücretsiz ”Yazan – Çizen Latif Demirci” sergisi nedeniyle hazırlanmıştır.

2000 TL olan etiket üzeri olan ücreti yayınevi sitesinden kargo ücretsiz ve kredi kartlarına 4 taksit ile 1500 TL olarak satışa çıkmıştır.

memospinoz

Yeni Üye
19 Ağu 2017
111
494
yadacı biri çizgi roman biri hikaye kitabı kategorisinde görülüyor.
Kategorilere fazla takılmamak lazım çünkü yanlış giriliyor. Hatta bazı güzelim çizgi romanlar sırf yanlış kategoride olduğu için hiç dikkat çekmiyor, sessiz sedasız yayımlanıyor.
Açıklamasına bakarsak çizgi roman olduğunu görebiliriz:
"Senaryosunu Niyazi Güneş Atay'ın yazdığı, çizimlerini Mustafa Uslu'nun yaptığı Yadacı, kaynağını Türk mitolojisi ve tarihinden alarak kurgulanmış ve günümüze ışık tutan bir çizgi roman. Türk çizgi romanına yeni bir soluk getireceğine inandığımız bu etkileyici eseri, bir sonraki sayıyı sabırsızlıkla bekleyen takipçilerinden olmanız dileğiyle, siz değerli okurlarımızın ilgisine sunuyoruz."

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,482
70,043
Karagümrük
Çizgi romanda kapak çok önemli. Manga denen türün kapaklarına baktığımda hiç bir çekicilik göremiyorum. Abuk sabuk hayali karakterler. Çizgi romanı aldıran kapağıdır. Manga denen bu dandik türün kapakları bile çok itici geliyor bana. Ülkeyi Suriyeliler, afganlar, afrikalılar; sokakları başı boş kuduz itler; ekranları 1 yaşına gelmeyen süt kuzularının pirzola için kesilmesine gıklarını çıkartmayan ama bu itlerin savunuculuğunu yapan ite tapan itperestler, çizgi roman piyasasını ise mangalar istila etti. Tez zamanda hepsinden kurtulmamız için daha ne beklenilmektedir ?. Hükümet ne yapmaktadır ? Kolluk kuvvetleri ne zaman harekete geçecektir ? Bunların beka sorunu olduğu anlaşılamamakta mıdır ? 🙂

Son düzenleme:

hanshiro

Yeni Üye
15 Kas 2022
31
17
Çizgi romanda kapak çok önemli. Manga denen türün kapaklarına baktığımda hiç bir çekicilik göremiyorum. Abuk sabuk hayali karakterler. Çizgi romanı aldıran kapağıdır. Manga denen bu dandik türün kapakları bile çok itici geliyor bana. Ucuz ve dandik olan bu türün veba mikrobu gibi yayılması ise ayrı bir üzüntü kaynağı. Ülkeyi Suriyeliler, afganlar, afrikalılar; sokakları başı boş kuduz itler; ekranları 1 yaşına gelmeyen süt kuzularının pirzola yemek için kesilmesine gıklarını çıkartmayan ama bu itlerin savunuculuğunu yapan ite tapan itperestler, çizgi roman piyasasını ise mangalar istila etti. Tez zamanda hepsinden kurtulmamız için daha ne beklenilmektedir ?. Nerede bu devlet, nerede bu hükümet ?
manga türü de bundan farklı değil aslında... yansıtma farklı olsa da prensipte aynı "eser" kavramına çıkıyorlar. bir kaç manga görüp zevkime uymadı diye türü karalamak, yargılamak doğru bir tercih olmamalı. çizgi romanlar size bunu mu öğretti?

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
869
16,396
Çizgi romanda kapak çok önemli. Manga denen türün kapaklarına baktığımda hiç bir çekicilik göremiyorum. Abuk sabuk hayali karakterler. Çizgi romanı aldıran kapağıdır. Manga denen bu dandik türün kapakları bile çok itici geliyor bana. Ülkeyi Suriyeliler, afganlar, afrikalılar; sokakları başı boş kuduz itler; ekranları 1 yaşına gelmeyen süt kuzularının pirzola için kesilmesine gıklarını çıkartmayan ama bu itlerin savunuculuğunu yapan ite tapan itperestler, çizgi roman piyasasını ise mangalar istila etti. Tez zamanda hepsinden kurtulmamız için daha ne beklenilmektedir ?. Hükümet ne yapmaktadır ? Kolluk kuvvetleri ne zaman harekete geçecektir ? Bunların beka sorunu olduğu anlaşılamamakta mıdır ? 🙂
Sayın Hocam, manga'nın büyük kısmı beni de cezbetmiyor ama çok değerli kitaplar da var. Dolayısı ile koca bir kategoriyi belki de hepten gömmemek lazım :) Üstelik bana sorarsanız, Tex ve benzerleri için ben de artık çok tekrar ediyor, artık öyle yepyeni bir şey de çıkmıyor pek diye bir eleştiri de getirebilirim. Burada sorun yok, konu çizgi roman olunca sabaha kadar tartışabiliriz.

Ancak mesajınızın ikinci kısmı biraz sakıncalı. Birazdan birisi çıkar, "kime itperest diyon la sen?" diye karşılık verir, konu çizgi romandan çok çok uzaklara doğru yol alır, yöneticilere de bir dolu gereksiz iş çıkar.

O yüzden lütfen konuyu çizgi romanın çok dışına çıkarmadan, özellikle; suçlayıcı, hakaretamiz, tahrik edici cümlelerden kaçınarak dile getirelim.