19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nızı tebrik ediyorum

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
303,210
mLqXE4.gif

19 Mayıs 1919, bir toplumu esaret altında kalmaktan kurtaran, Türk Milletinin ulus olmaya yönelik olarak yazgısını değiştiren, yarınlarını aydınlatan, çağdaş uygar bir yaşama yönlendiren ve sonuçta tam bağımsızlığını sağlayan büyük Türk ulusunun doğum günüdür. Atatürk’ün Samsun’a çıktığı günün milli mücadelenin başladığı gün olarak kabul edilmesi, 19 Mayıs 1919 tarihine büyük bir anlam katmaktadır. Atatürk’ün bu günü gençlere armağan etmesinin, genç Türk Devletinin hayata yeniden adım atması anlamını da taşıdığı düşünülmelidir.

Milletimizin "19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını ve bugüne kadar aziz vatan toprakları için canlarını feda ederek bize şanlı bir geçmiş bırakan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum

52308R.gif
52308R.gif
52308R.gif

fenerbahce_100

Süper Üye
26 Mar 2009
1,838
1,018
"Milletin İstiklâlini Yine Milletin Azim Ve Kararı Kurtaracaktır."

19 Mayıs ATATÜRK'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu olsun..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,706
35,987
İstanbul
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs 1919 aynı zamanda ulusal egemenliğimizin başlangıç tarihidir. Bu günün anlam ve önemini hiç unutmamak temennisiyle "19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı"mımız kutlu olsun.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,631
39,230
izmir
Her ne kadar unutturulmaya çalışılsa da, kalbinde Atatürk sevgisi yatan hiçkimse böyle güzel bayramları unutmaz, unutturmaz. 19 mayıs Atatürk'ü anma ve gençlik ve spor bayramınız kutlu olsun.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,145
20,800
Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün sadece ülkemize değil tüm dünya gençliğine armağan ettiği bayramdır. Kıymetini bilelim, yaşayıp yaşatalım. 19 Mayıs gençlik ve spor bayramımız kutlu olsun.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,962
24,144
Kıbrıs
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mızı kutluyorum.Birlik
ve beraberliğe en muhtaç olduğumuz bu günlerde şaşmaz rehberimiz
Atatürk olsun.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
8,025
'' İnsanlarda para gibidir,içinde ATATÜRK yoksa sahtedir..''İçinde ATATÜRK olan tüm insanların Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor bayramı kutlu ve mutlu olsun..Ne Mutlu Türküm Diyene..

Motion

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
611
3,367
MJ943a.jpg

Bütün ümidim gençliktedir.
Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.

Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.

Mustafa Kemal ATATÜRK
---------------------------------------------------------
(Tüm Çizgi Diyarı sakinlerinin 19 Mayıs Atatürk'ü anma, Gençlik ve Spor bayramını kutlarım...)

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
26,114
ordu-turkey
Türk tarihi incelendiğinde ilk bağımsızlık savaşını çinlilere karşı çuçi denen bir yiğit türkün verdiği görülür.Türk hep bağımsız ve hür yaşamıştır.Hatta arapların islamlaşmasından sonra yaptıkları akınlar da bile ancak gönül yoluyla girmiştir.Ve kendi öz değerlerini koruyarak islamın belki en anlamlı yaşandığı bir toplum olmuştur.
Ülkemizin en büyük talihi Mustafa kemal gibi bir liderin çıkmasıdır.Savaşın acılarının içinden gelen ve asker olduğu halde savaştan nefret eden bu büyük insan yaptıkları ve imkansız denilen birçok şeyi başararak bizlere insanın yardımlaşmayla neler başaracağını gösteren bir önderdir.
Allah ona ve onun yolunda emperyalizme kafa tutmuş tüm diğer insanlara rahmet eylesin.
19 mayıs asla unutulmamalıdır.Bitmiş bir imparatorluktan bir avuç insanın bir ve beraber olarak nasılbüyük bir eser ortaya koyabileceğinin dünya da emsalsiz örneğidir.Bayramımız kutlu olsun.

12 Şub 2010
15,006
545,225
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Facebook'ta Halil İ. Yıldırım ve Ogan Kandemiroğlu ustaların çizimi olan resimleri ustaların hoş görüsünü umarak burada paylaşıyorum.

photo.php

13245371_10153648737878589_8979904873266535225_n.jpg

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,198
5,181
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu BÜYÜK İNSAN ATATÜRK'ü saygı ile anıyor, bütün gençlerimizin ve genç kalanlarımızın bayramını kutluyorum.

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,492
13,566
iskenderun-Hatay
Gençlerin ve kendini genç hisseden tüm diyardaşlarımın bu anlamlı gününü kutluyorum ve Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve minnetle anıyorum..