11 Ağustos 2012 İzmir

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,565
28,959
İzmir
İlker'in gelişi ile İzmir Pasaport'da muhabbetimiz başladı.

Fotoraf0246.jpg

02cd.jpg

İlker bilgisayarı ve harici harddiskler ile seyahat ettiğinden Çizgi Diyarı ve çizgi romanlardan uzak kalmadık. Ali ise nikine çok uygun şekilde baştan aşağı beyazlar içindeydi.

03cd.jpg

Oradan buradan konuşurken ben Amerikan çizgi romanları ile arkadaşları bunaltmaya çalıştım, fakat Fumetticilerin kalabalık olduğu ortamda hükmen yenik ilan edildim.

04cd.jpg

Sonuçta o kadar çizgi roman konuşupta çizgi roman almamak olmaz deyip Pınar Kitap'a gittik.

05cd.jpg

Fotoraf0250.jpg

Pınar Kitap Alsancak Sevgi Yolu'nda. Bulmamak mümkün değil.

Fotoraf0252.jpg

Muhabet o kadar koyuydu ki, zamanın nasıl geçtiğini anlamadık. Mehmet Ali dükkanı nasıl talan ederim diye düşünürken güzel bir tesadüf eseri ''Çizgi Roman Sözlüğü''nün yazarı Mazlum Akın'ında orada olduğunu fark ettik. Resimdeki sakallı arkadaş.

Resimleri orjinal boyutunda isteyecek arkadaşları da düşünüp ekledik:

İlker'den bir sonraki buluşmanın tekrar İzmir'de olacağının sözünü alıp günü tamamladık.

Not: Niklerimiz
İlker: bakunin
Ali: büyük beyaz
Mehmet Ali: Mehmet Ali
Murat: The_DarknesS

Son düzenleme:

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,844
Toplantınız şekillerde görüldüğü üzere epey keyifli geçmiş; imrendim doğrusu ama incelik gösterip bizimle de paylaştığınız için teşekkürler. Darısı diğer buluşmaların başına:).

12 Şub 2010
15,006
545,241
Seyahatlerden nihayet fırsat buldum ve iki günden beri ravage'nin muhteşem paylaşımı Scalped'leri indirip okuyorum. Her bölüme ayrı yorum yapmak isterdim ama devam bölümünü okumaktan kendimi alamıyorum ve yorumu askıya alıyorum. Az önce 19. bölümü okudum ve yoruma başlayayım dedim, hala katili anlamış değilim ne zaman bitecek sevgili ravage:) keşke bitmeden başlamasaydım:D

Bir nefes alayım dedim

Ooooo, İzmir toplantısı, hem de bensiz:)

Canlı yayında toplantıya bağlandım ama fotoları gördükten sonra telefon bağlantısının can vermediği kanaatine vardım, Pasaport:)um vize sorunu da yoktu ama Pasaportsuz kalmışım:)

Mehmet Ali, Murat, İlker

Ali'yi gördüm Ali'yi:), sofralarına hasta olduğum Ali'yi dost sofrasında görmüş oldum

ertuğrul, timed, şerifamca, gulyabani pasaportlarınız hazırlayın
homeric hazır mısın
saydıklarım saymadıklarıma haber versin
Bayramdan sonra ilk hedefimiz İzmir
Sallayalım pasaportu

Pınar Kitabevi'ni, ayaklarıma kara sular ininceye kadar aramış ve sevgi yolunda nihayet bulmuştum. Aldığım bazı çizgiromanların iç kapağına bastığı kaşesinden öğrenmiştim Pınar Kitabevini.
Sevgi yolunda Sac dolaptan ibaret sevimli bir seyyardı. Aradığım ÇR lardan bir kısmını bulmuştum. Sonra İzmir'e her gittiğimdeki uğrak yerlerimden oldu.

Bir kaç yıldan beri gitmedim. Ne zaman dükkana taşındı bilmiyorum. Çok güzel olmuş, iyi olmuş.

Muhabbetiniz, muhabbetimiz daim olsun dostlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,519
Sarıyer
Güzel bir buluşma, kaynaşma olmuş, zaten odağın çizgiroman olduğu bir ortamdan başka birşey çıkmayacağını pek çok vesileyle öğrendik şimdiye kadar.

Neredeyse bir yıldır İzmir toplantısı diye konuşuyoruz da bir türlü hayata geçiremedik, tarihi bir belirlesek gerisi kendinden gelecek. Benim için nöbet olmadığı sürece sorun yok, gelirim. Yakından tanışalım, İzmir'li dostlarımızla.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,237
Seyahatlerden nihayet fırsat buldum ve iki günden beri ravage'nin muhteşem paylaşımı Scalped'leri indirip okuyorum. Her bölüme ayrı yorum yapmak isterdim ama devam bölümünü okumaktan kendimi alamıyorum ve yorumu askıya alıyorum. Az önce 19. bölümü okudum ve yoruma başlayayım dedim, hala katili anlamış değilim ne zaman bitecek sevgili ravage:) keşke bitmeden başlamasaydım:D

Bir nefes alayım dedim

Ooooo, İzmir toplantısı, hem de bensiz:)

Canlı yayında toplantıya bağlandım ama fotoları gördükten sonra telefon bağlantısının can vermediği kanaatine vardım, Pasaport:)um vize sorunu da yoktu ama Pasaportsuz kalmışım:)

Mehmet Ali, Murat, İlker

Ali'yi gördüm Ali'yi:), sofralarına hasta olduğum Ali'yi dost sofrasında görmüş oldum

ertuğrul, timed, şerifamca, gulyabani pasaportlarınız hazırlayın
homeric hazır mısın
saydıklarım saymadıklarıma haber versin
Bayramdan sonra ilk hedefimiz İzmir
Sallayalım pasaportu

Pınar Kitabevi'ni, ayaklarıma kara sular ininceye kadar aramış ve sevgi yolunda nihayet bulmuştum. Aldığım bazı çizgiromanların iç kapağına bastığı kaşesinden öğrenmiştim Pınar Kitabevini.
Sevgi yolunda Sac dolaptan ibaret sevimli bir seyyardı. Aradığım ÇR lardan bir kısmını bulmuştum. Sonra İzmir'e her gittiğimdeki uğrak yerlerimden oldu.

Bir kaç yıldan beri gitmedim. Ne zaman dükkana taşındı bilmiyorum. Çok güzel olmuş, iyi olmuş.

Muhabbetiniz, muhabbetimiz daim olsun dostlar.

Sevgili dostum;yeniden düzenle mesajını, bende oradayım zira İzmir'e hepinizden yakınım, şu an Didim'deyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
593
3,761
istanbul
ooh maşallah bi toplantı daha hemde izmirde. güzel olmuş valla. kaçırdığım buluşmalar dosyasına bi kayıt daha düştüm. madem çizgidiyarı ekibi leyleği havada gördü hepinizi burayada beklerim tez vakitte :)
noolucak iki adımlık yol. uçağa atladınmı hooop erbil. ehehe.
bu arada şunu da belirtiim burada çizgiroman diye bi olay yok. olmamış hiç. şeytan diyo çevirt arşivimdeki çr leri kürtçeye ekol ol buralarda ama neyse :)
tanıdığım tanımadığım, tanıyan tanımayan herkese özlem dolu selamlar.

kparker

Süper Üye
5 May 2012
157
843
dostlar herkese merhaba,

şu an izmir'de yaşamıyor olsam da eski bir izmirli olarak küçük bir bilgi vermek isterim.
pınar kitap'ı şu an işleten arkadaşın babası, izmirliler sanırım hatırlayacaktır çankaya civarında her pazar kurulan bit pazarında yere sergi açarak ikinci el çizgi roman satan, değiştiren bir amcamızdı. bilenler varsa düzeltir yanlış hatırlamıyorsam bit pazarı 90'ların sonuna doğru çankaya'dan kaldırıldı, şu an eşrefpaşa civarında bir yerlerde galiba ama eskisi gibi de değil diye biliyorum, belki de tamamen kaldırılmıştır. ben ortaokul, lise dönemlerimde çizgi romanları o amcadan alır ve daha sonra iki kitaba bir kitap olarak değiştirirdim. en son elde kitap kalmayınca birikmiş param ile tekrar yenilerini alır devam ederdim :) en son rastladığımda artık oğlum yapacak bu işleri sevgi yolunda demişti. oraya da uğramışlığım vardır. sonra yıllarca çizgi romana ara verdim. ta ki çizgi diyarını keşfedene kadar. sadece siteden indirdiklerimi okumuyorum, ken parker ve martin amcaları kitaptan okumayı daha çok sevdiğim için satın alıyorum.
ben son sekiz yıldır bursa'dayım. darısı bursadaki buluşmalara diyelim.

selamlar.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
387
9,754
İstanbul
Çok güzel ortam. Çizgiroman severlerin birarada görmek güzel. İstanbul'da toplanıldığı zaman vaktim olursa katılmak isterim.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,312
4,589
Sizlerin yüzlerini görmek çok güzel sevgili dostlar.Güzel bir ilimizde güzel insanları görmek,fedakarlık örneği olan sizleri görmek hakikaten çok güzel.
Hepinize selamlar ve sevgiler.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,549
70,143
NeverLand
Saatlerin su gibi geçtiği bir gündü.
Ama keşke İzmir ya da yakın çevreden daha çok çizgi romanseverin bir araya gelebileceği bir buluşma da ayarlayabilsek.
Misafirperverlikleri için üç dostuma da teşekkürlerimi sunuyorum bir kez daha.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,114
76,943
hiçbiryerde :)
özellikle sevgili ilker'i kıskandım şimdi,
dün burda bugün orda,ne güzel...
arkadaşların hepsine selamlar sevgiler...
izmir'de toplantı yakışır diyar sakinlerine...
ben de izin alabilirim gibi görünüyor,evden yani.
:4:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,746
44,734
denize sıfır
Ortak noktamız olan çizginin belini kırdık diyebilirim.:)saatler çabuk tükendi muhabbet bitmesin istedik.bizi gören kızlar balkondan atladı:D:Dhepimizin bir arada olmasının bazı yan etkileride oluyor.:)Yeni avcılar toplantısını iple çekiyorum.:)

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,349
54,612
TAM 35
Gerçekten dostlarla buluşmak müthiş zevkliydi.Sevgili İlker'in dediği gibi İzmir ve civarında oturan dostlarla daha geniş katılımlı bir toplantı düzenlemek çok hoş olurdu.Kimbilir belki ilerde o da olur.Ama önce şu Konstinapol'lülerin İzmir çıkarmasını bir atlatalım ilerde ona da bakarız.:)

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,478
8,807
İzmir
Pınar Kitapçılığın sahibi sevgili Ceyhan abi, çok sevdiğim bir dostum. Onun fotoğraflarını burada görmek tam bir sürpriz oldu benim için. Çok hoşsohbet birisidir. Kitap alın ve ya almayın fark etmez, dükkana gelen herkese aynı ilgiyi gösterir. Ben çizgi romanlarımı ondan, Agatha Christie, Mike Hammer, James Bond, Sherlock Holmes gibi polisiye serilerini de hemen onun yanındaki Tarih kitabevinden alıyorum. 1960'lı ve 1970'li yıllara damgasını vurmuş Akba, Başak, Tay, Altın, Ceylan, Hayat Yayın evlerinin polisiye serilerini Tarih'in sahibi Tarık abiden temin edebiliyorum. Başka erde bulmak ta mümkün değil zaten. Bir de Pazar günleri Halkapınar'da kurulan bit pazarından. Orası da çok karışık, bir bulursunuz, on bulamazsınız. Allah ikisinden de razı olsun, istediğim kitapları ne yapıp edip temin ediyorlar. Onlar da olmasa kocaa İzmir'de çr ve polisiye okuyamayacağız. Burdan her ikisine de teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalın.