1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlu Olsun...

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,308
LÜLEBURGAZ
c6vliu0h2bxg2cs4j.jpg

c6vlicd95tu0fma1v.jpg

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,844
Barış mı hani nerede, ben şahsen hiç tanışamadım kendileriyle :( ; görülen dünyada da bilen tanıyan yok, sanırım bizim ülkemiz için 10 Kasım 1938'de tedavülden kalktı. Yoksa koşa koşa Kore'ye asker yollar mıydık. Ama kardeş sırf seni kırmamak için kutlayalım bakalım.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,706
35,987
İstanbul
Şiddetin bu kadar acılarla yaşandığı gezegenimizde her gün barış günü olsa yeridir. Bu duygu ve düşüncelerle Barış günü'nü kutlamak pek içimden gelmiyor ama Barış olgusuna olan büyük saygımdan ötürü kutlu olsun diyor ve bu vesile ile Barış meleği Rachel Corrie'yi de sevgi ve saygıyla anıyorum...

12 Şub 2010
15,006
545,225
Keşke olsaydı da haykırarak kutlasaydık

Dünyanın dört bir yanında savaştan geçilmezken, böyle günlerin ihdas edilmesi bana komik geliyor

Daha da komiği var

ABD başkanına Nobel Barış Ödülü verilmişti

Nobel ödül komitesine, haftalarca aklıma geldikçe bir şeyler mırıldanmış hayırla yad etmiştim

Kulakları mutlaka çınlamıştır

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,844
Keşke olsaydı da haykırarak kutlasaydık

Dünyanın dört bir yanında savaştan geçilmezken, böyle günlerin ihdas edilmesi bana komik geliyor

Daha da komiği var

ABD başkanına Nobel Barış Ödülü verilmişti

Nobel ödül komitesine, haftalarca aklıma geldikçe bir şeyler mırıldanmış hayırla yad etmiştim

Kulakları mutlaka çınlamıştır

Yok üstadım adını koyalım, çizgi roman jargonuyla kuru kafa kemikle başladık, hay bin kunduzla devam ettik ve Türk usulü bitirdik. Ha Nobel aldım diye kasım kasılanlara da ve almak için her türlü şeyi yapanlara da Obama'nın ödülü kapak oldu.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
37,138
İstanbul
Kar hırsına dayanan ekonomi anlayışı, silahlanma yarışı ve ilaç üretiminin savaş sanayiinin yan dalı olması hali sürdüğü müddetçe, bütün barış sloganları hoş bir sedadan öteye gidemeyecek.

Buna rağmen, barışa sahip çıkma adına bu günü kutlarım.

Son söz: "Anlamadığınız şeyden nefret etmeyin!"

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,888
140,311
Dünya Barış Günü, Alman ordularının Polonya`yı işgal ettiği ve II. Dünya Savaşı`nın başlangıcı kabul edilen 1 Eylül 1939 gününe atfen tüm dünyada kutlanan gündür.

Dünyanın her yerinde kan ve göz yaşı dinmezken barıştan bahsetmek,armut ağacında kiraz yetiştirmek gibi bir şey oldu...

Yinede umutlu olmak, büyük bir özlemle barışı istemek insanın en doğal hakkı...

Mutlu yarınlar için barış günü kutlu olsun.