YuYu Hakusho — Vol. 1–19 (1990–1994)

megalanya

Kıdemli Üye
30 Ara 2010
166
971
İstanbul
YuYu Hakusho — Vol. 1–19 (1990–1994)

YuYu_Hakusho.png

Yayıncılar:
·
Shueisha (Japonya)
· Viz Media (Kuzey Amerika)
Orijinal isim: 幽☆遊☆白書 (Yū Yū Hakusho)
Yazar: Yoshihiro Togashi (hikâye & tasarım)
Dergisi:
·
Weekly Shōnen Jump (Japonya)
· Shonen Jump (Kuzey Amerika)
Basım: Jump Comics
Tür:
·
Macera
· Komedi
· Dram
· Dövüş sanatları
Tema: Doğaüstü
Manga türü: Shōnen
Yayın: 3 Aralık 1990 – 25 Temmuz 1994
Durum: Tamamlandı
Sayılar: 19 Cilt/Volumes (176 Bölüm/Chapters)
Seri: YuYu Hakusho
Anime uyarlaması: Var
Dil: İngilizce
Dosya tipi: CBZ

Google Drive:

Kod:
https://drive.google.com/file/d/1iP4O2qw5TmYfaaVNAzshlk_5bv1wZlFu/view

RAR şifresiz. İyi okumalar.

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,120
6,554
Manga evreni farklı bir evren. Nice zamandır , diyarımızda fazla manga paylaşımı görmemekteyim. ( Diyarımız farklı çizgi roman akımlarını da barındıran yapısıyla , çok renkliliğe önem veriyor . Ancak , bu konuda paylaşımcı dostlarımızın daha fazla önem vermeleri gerektiğini düşünüyorum . ) Döğüş sanatları konusu ise , maceranın gerektirdiği Bond tarzı aksiyon sahneleri dışında , uzak doğu sporları ( Bruce Lee örneği gibi ) sadece çocukluğumda ilgimi çekmiştir. Ayrıca , izlediğim manga serileri sınırlıdır , Tüm bunlara rağmen , ‘’ sevgi’’ ya da ‘’ ilgi ‘’ kavramlarımı bir kenara bırakıyorum. Diyarımızda daha fazla manga yayını yer alması gerektiğini düşündüğüm için ( bana göre sayıca oldukça yetersiz ) , tarafsız gözle paylaştığınız mangayla ilgili yorumlarımı sunmak istiyorum , sayın @megalanya .

Çok önemli bir manga serisi paylaşmış bulunuyorsunuz . Adlarını saymayayım , ama hem mangaları hem de animeleri bir çok ödül alan bu eserin , sadece mangasını tüm dünyada yaklaşık 50 milyon kişi okumuştu .( Filmleri , bilgisayar oyunları ile ilgilenen sevenleri hariç . Animeleri için , ‘’ şimdiye kadar yaratılmış en iyi anime ‘’ tanımı bile yapıldı !! ) Ancak , diyarımızda yine sanat kalitesi yüksek , tüm dünyada okur kitlesinin daha az olduğu çizgi romanların çok daha iyi sunumlarla yer aldığını , burada gördüğüm sunumun ise çok teknik olduğunu söyleyebilirim. ( Yanlış anlamamanızı , tüm bu düşüncelerimi , yukarıda da değindiğim gibi , diyarımızdaki mangalara ilginin artmasını istediğimden yazdığımı bilmenizi isterim. ) Bu mangadaki ; yolda araba çarpan çocuğu kurtarırken , ölen ama sonra hayata dönen , dünyadaki kötü yaratıklarla savaşan Urameshi’nin macerası , birçok konuyu barındırıyor. Korku , mitoloji ( Budist ) , dedektiflik ( ruh dedektifi ) , dram gibi. Seri uzaktan , geçmişte okuduğum Gantz adlı mangayı çağrıştırdı bana . Orada da bir manga istasyonunda , yaşanacak kazaya karşın kurtarma faaliyeti ve daha sonra bir grupla ‘’ öbür dünya ‘’daki davranışları sunulmuştu. Benzerlikler fazla değil tabii. ( Ben sanatçısı Yoshihiro Tageshi’nin , bu kadar yankı uyandırmasa da ‘’ Hunter x Hunter ‘’eserinin de mangaseverlerin severek okumuş olduğunu düşünüyorum. ) Tageshi mangalarının grafik yapısı açısından göze çarpan bir özelliği var ;çok karakterli kalabalık sahnelerin yer aldığı kareler bir hayli fazla . Bu durum , genelde koyu renkli fonun hakim olduğu sayfalarla , okurun ortamdaki diyaloglara daha fazla dikkatini çekmekte. Yani , sözgelimi ‘’ One Piece ‘’ teki devasa yüz mimikleri çizimlerinin yerini , bu mangada daha çok kalabalık sahneli çizimlerin aldığı görülüyor. Bu mangayla ilgili telif hakkı konusu etkin mi bilmiyorum ama , gözlerim sayfaların Türkçe olmasını aradı. Farklı ( ve Türkçe ) mangaları diyarımıza kazandırmanız dileklerimle , böyle önemli bir mangayı diyarımıza kazandırdığınız için teşekkür ediyorum sayın @megalanya ( Tüm bunları , siteden ikinci indirme girişimim , sonlara doğru başarısız olunca , bende daha önce bulunan örneklerden yararlanarak yazdım ! Parçalar halinde yükleme yapmanız daha faydalı olacaktır. Ayrıca , bazı dostların yaptığı gibi , bizlerin ilgisini çekmek istediğiniz mangalar için , uygun olduğu takdirde linkler de verebilirsiniz . Zira , bu alanı birçok okurdan daha iyi izlediğiniz anlaşılıyor. )