Yeni Martin Mystere Lal Kitap Sayı 204 - Gog ve Magog

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,058
6,171
İncil , Eski Ahit , New York , Kabala , yaratık ve tüm bu kavramların birleştiği , uzaktan Frankenstein'ı çağrıştıran imkansız aşk öyküsü . Açıkçası , çizgi diyarımızda , okunacak nitelikli paylaşımların fazlalığı nedeniyle , bazı eserleri paylaşıldıktan hemen sonra okuyamıyorum . Sayın @ihtiyardost tarafından paylaşılan '' Gog ve Magog '' isimli Martin macerası da bir süredir , bekleyenler arasındaydı. Ama , '' mutlaka okunacaklar '' sınıfımda bulunmanın ayrıcalığıyla !! Zira , senarist Luigi Mignacco , tıpkı Castelli gibi Bonelli'nin sevdiğim sanatçılarından. Nitekim Mignacco , diyarımızda daha önce paylaşılan farklı maceralarda olduğu gibi , özellikle yine bir Martin macerası olan '' Fermi Paradoksu '' ile dikkatimi çekmişti. ( Yeni Martin Mystere Lal Kitap Bonelli Comics Sayı 159 Fermi Paradoksu başlıklı olarak @extreme tarafından paylaşıldı .) Bilindiği gibi , ne yazık ki oldukça erken yaşta mide kanserinden kaybedilen Enrico Fermi ( 1950'lerde radyoaktivitenin zararları henüz tam olarak bilinmiyordu ) nobel fizik ödülü sahibiydi ve nükleer fiziğe inanılmaz katkılarda bulunmuştu. Fermi kendi adıyla anılan paradoks ile , dünya dışı varlıkların varlığı ile insanoğlunun bahsedilen bu dünya dışı varlıklarla iletişim kuramaması arasındaki tutarsızlığa işaret etmişti. ( Düşünüyorum da , paradoksun kendisi bile tam bir Martin konusu özelliğinde !! ) Tabii , ileri sürülen bu paradoksun matematiksel argümanları da mevcut. ( Konuyu merak eden dostların , öncelikle Frank Drake'in katkılarını okumalarını öneririm. ) Senarist Mignacco , işte bu tür konuları ele aldığından Castelli gibi dikkatimi çeken sanatçılardan. Teşekkürler , özellikle Mignacco imzalı bu macera için sayın @ihtiyardost . Ama , Martin maceraları ilk yayınlandığı yıllara göre sayfa sayısını artırsa da , ele alınan konulara göre benim için 160 sayfalık format yine de çok kısa , daha önce de bu konularda yazdığım gibi , maceralar sanki çok hızlı sonuçlandırılıyor !

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,058
6,171
Martin Mystere' e ait bu maceranın paylaşım sonucuna baktığımda , kısa süre içinde 800 görüntülemeyi geçtiğini görüyorum. Emekleriyle birbirinden nitelikli paylaşımlar yapan dostlarımızın ve titiz seçimleri sonucu paylaştıkları yayınların varlığı , günden güne çizgi diyarımızın izlenme sonuçlarını hiç şüphesiz daha da artıracaktır. @ihtiyardost ve diğer tüm dostlara binlerce teşekkürler .