Wonder Woman Tarihçe - Amazonlar #02

Ruinton

Çeviri & Balonlama
22 Eyl 2022
38
1,328
Wonder%20Woman%20Historia%20-%20The%20Amazons%20%282021-%29%20002-000.jpg

Amazonların dudak uçuklatan iddialı tarihinin ikinci bölümünde, geleceğin kraliçesi Hippolyta, hayatını kurtaran şaşırtıcı
kadınlarla yeniden bir araya gelmek için umutsuzca erkeklerin dünyasında bir yarık açıyor... ama ne yazık ki bulması zor insanlar.
Belki de yollarının tekrar kesişmesi Tanrıçaların isteğidir... ama o andan önce, Hippolyta kendine ait bir kabile toplayacak ve tüm
kadınların kalplerinin mutlaka kendisininki kadar doğru bir alevle yanmadığını görecektir...

Keyifli okumalar!

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,120
6,565
Bilindiği gibi , kökeni 1930’lu yıllara kadar giden DC firması çizgi roman tarihine Superman ve Batman’in yanı sıra Wonder Woman’ı da sundu. Günümüze kadar da bu şirket ; bilim kurgu , western , polisiye ve daha bir çok konuda, bir çok çizgi roman üretti. Uzun süredir , Amerikan çizgi roman dünyasının özellikle ‘’ super hero ‘’ konulu çizgi romanlarını okumuyorum. Saygı duyduğum , türe meraklı , hatta türün hayranı olan okurları düşünerek, bunun nedenlerini şimdilik belirtmiş olmayayım.

Ancak , belirttiğim uzun süre sonunda , ilk defa paylaşmış olduğunuz Wonder Woman serisini çok beğendim. Bunda senaryo yazarı Sue deConnick’in mitoloji kaynaklı senaryosunun rolu bulunuyor , kuşkusuz. Ama benim için, emeklerinizle paylaşımınızdan hareketle okuduğum bu serinin, çizim ve de renklendirme kalitesinin rolu daha da fazla. Phil Gimenez’in çizimlerini , daha önce ‘’ Infinite Crisis ‘’ ile , 2. Sayıdaki Gene Ha’nın çizimlerini ise sanırım Aliens’te görmüştüm. Bu çizgilerle birlikte , çok sık okumadığım Süper Hero dünyasından , bu serinin bana cazip gelmesinde bir başka unsur da renklendirme. Renklendirmenin , ilk iki sayıda başka anlayışlarla , başka ekipler tarafından oluşturulmasına rağmen , hepsini çok başarılı gördüğümü belirtmiş olayım. Çok teşekkürler emeklerinize Sn. @Ruinton

Son düzenleme: