Van'da büyük deprem

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,615
Van da meydana gelen, büyüklüğü ortalama 7.0 civarında olan depremde 1000 dolayında kayıp olabileceği belirtildi. Ölenlere Allahtan Rahmet, yaralılara ve evini kaybedenlere acil şifalar ve sabır dilerim .
Not : 2 saattir haber alamadığım Van ercişte görevli olan Dayımın oğlu Mithat Özdemir'in enkaz altından yaralı olarak kurtulduğu haberini az önce aldım. Allahım kimseyi böyle bir acıyla imtihan etmesin. Dualarınızı eksik etmeyin.

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,283
Evet büyük bir acı... 1999 İstanbul'a teskerimi alıp döndüğüm de
aynı felaketle karşılaşmış karşı mahallemizde bir kaç bina yıkılmıştı... Tedbir almaktan başka çaremiz yok, doğal afetler karşısında...Ölenlere Allah'tan rahmet, milletimize baş sağlığı diliyorum..

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,424
En az kayıpla geçmesi dileğiyle büyük geçmiş olsun..Umarim böyle bir felaket daha görmeyiz..sanada çok geçmiş olsun sevgili rawenks.. inşallah ciddi bir yarası yoktur:(

savok

Admin
30 Eki 2009
19,997
83,930
Kasımpaşa
Dayının oğluna büyük geçmiş olsun ve diğer depremzedelere Yüce Rabbim yardım etsin.
Ölenlere rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum..
Çok zor..

pereventi

Süper Üye
27 May 2010
1,150
1,450
güney
Yüce RABBİM görevli kardeşlerimize yardım etsin,enkaz altında sağ olarak yardım bekleyenlere bir an önce ulaşmayı nasip etsin, ölen vatandaşlarımıza ALLAH' tan rahmet yaralılara acil şifa diliyorum, rawenx dostumuzun kuzenininde sağ olarak kurtulması bir teselli oldu hepimize,dilerim fazla kayıp yaşanmaz.

12 Şub 2010
15,006
544,091
Öğlen saatlerinden bu yana Van'da bulunan tanıdıklarıma ulaşmaya çalışıyordum. Askerliğimi Van'da yapmıştım. Az önce ulaştım ve sağlık haberlerini aldım. Erciş'te can kaybı olabileceğinden söz ettiler.
Sevgili dostum, hemşerim ravenx 'in dayı oğlunun sa ve selamette olması sevindirici haber, geçmiş olsun ve gözün aydın diyorum.

Van'daki dostum, 1999 depreminden sonra yapılan binalarda zemin etüdü yapıldığını ve inşaatlarda titiz davranılması nedeniyle zararın korkulduğu kadar olmayacağını söyledi.

Milletimize geçmiş olsun dileklerimle, vefat eden varsa Allah'tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.
Allah'tan başka acılar yaşatmaması için dua ediyorum.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,582
Bir "Erciş Lisesi" mezunu olarak son derece üzgünüm.
Depremden zarar gören tüm yöre halkına Allah(CC)'tan sabır diliyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, halen kurtarılmayı bekleyen insanlarımızın en kısa sürede kurtulmaları için dua ediyorum.
Allah(CC)'ım tüm ülkemizi bu ve benzer afetlerin tekrarından korur İnşallah!

bayrakzaf.gif

hanefi

Süper Üye
13 Şub 2010
3,143
830
Bugün Van'da idim. 11.20 uçağıyla Ankara'ya geldim. Ben indikten sonra deprem olmuş. Yani depremden kılpayı kurtulduk.
Cenab-ı Allah ölenlere rahmet, kalanlara sabır versin.
Van'dan ziyade asıl hasarın Erciş ilçesinde olduğunu öğrendim.
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi kampüsünde önemli bir hasar yok.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,148
4,536
Allah ölenleri cennetine kabul etsin kalanlara sabır duasında bulunuyorum.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,135
20,727
Allah (cc) yardımcıları olsun.bir inşaat mühendisi olarak debremin ne olduğunu bildiğimden böyle kötü büyük bir felaketin bir daha yaşanmaması en büyük dileğim.oradaki tüm vatandaşlarımıza acil
şifalar , hayatını kaybedenlerin ailelerine, yakınlarına sabırlar
diliyorum. üzüntüm çok büyük.

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,634
metu
Bütün Ulusumuza geçmiş olsun yaralı olanlara acil şifalar ölenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum.Ayrıca Rawenx arkadaşımızın akrabası için ise çok sevindim ayrıca geçmiş olsun.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,846
137,862
Allah ölenlere rahmet,ailelerine sabır versin...
Gerçekten çok büyük bir acı...
Değerli kardeşim,dayı oğlun için büyük geçmiş olsun dilerim...
Cenabı Mevlam tekrar böyle bir acı vermesin inşaallah...
Öldüren deprem değil,malzemesinden çalınan ve kontrol edilmeyen binalar,tedbir bunlara alınması lazım.

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,300
LÜLEBURGAZ
Allah yardımcıları olsun... şu an enkaz altında ölüm kalım savaşı veren kimbilir kaç can var... böyle zamanlar tüm ulusça el ele olma, yaraları sarmak için dayanışma ve birlik zamanıdır... dualarımız tüm depremzede vatandaşlarımızla, tüm bölge halkıyla...

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Ülkemizde ki hala daha doğru dürüst kapayamadığımız yegane yaralardan biri deprem felaketi, çok zor Allah yardımcıları olsun.
Ölen vatandaşlarımıza Yüce Rabbimden rahmet, kalanlara da acil şifa ve dayanma gücü diliyorum. İnşallah olabilecek en az kayıpla atlatırız bu felaketi.
Ayrıca akraban içinde çok sevindim Mustafa abi geçmiş olsun Allah korumuş valla.

12 Şub 2010
15,006
544,091
Bir saat kadar önce bir arkadaşımın Van ' da oturan bir akrabasıyla görüştüm

Mayıs ayında iş nedeniyle Van'a gittiğimde tanışmış ve konukseverliğini görmüştüm.

Gece evlerde kalınmaması, gerekiyormuş, ama yeterli sayıda çadır yokmuş

Tüm ailesiyle Ankara'ya gelmesini, evimin evi olduğunu söyledim

Diğer kardeşleri ve ailelerinden ayrılarak sadece kendi ailesiyle Van'dan ayrılamayacağını söyleyince hepsini konuk edecek yakınlarım olduğunu söyleyerek ısrar ettim

Van'a hem gelen hem de Van'dan gidenlerin çok olduğunu, uçak ve otobüslerde yer bulunmadığını, kendisinin özel vasıtası olduğunu ama diğer kardeşlerinin olmadığını söyledi

Elimden fazlası gelmediği için ancak dua edebiliyorum

Depremin ilk günü olması nedeniyle tüm tedbirlerin hemen aynı gün alınmasını beklemek yetkililerle haksızlık olur biliyorum

Ama kış mevsiminde yüzbinlerce insanın, hasta, yaşlı, çocuk, gencin gecelerini açıkta geçirmesi en az deprem kadar korkunç bir şey

Duamızı edelim, güzel

Enkaz altında olması muhtemel insanların kurtarılması, yaralıların tedavisi, ölülerin gömülmesi, kimlik tespiti, asayişin sağlanması vesair tedbirleri alınması ve tüm bunların hemen gerçekleşmesi tabii ki kolay iş değil

Terörün yoğunlukla devam ettiği bölgede ve afet dönemlerinde afet bölgelerine üşüşen akbabalara(!) karşı önlem almak da cabası

Allah yardımcıları olsun, kalbim onlarla

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,560
Tüm halkımıza geçmiş olsun .
Tabii afetlere karşı tedbir almalıyız . Böyle acıları yaşadıktan bir müddet sonra herşeyi unutuyoruz.
Bu felaketin 24 şehidi unutturduğu , Deniz Feneri sanıklarının serbest bırakılmasını unutturduğu gibi.
Sevgili dostum Rawenx size de geçmiş olsun , inşallah dayınızın oğlu en kısa sürede sağlığına kavuşur.

neptunn

Süper Üye
27 Tem 2009
1,871
5,011
Cenab-ı Allah'tan milletimin ölen ferdlerine rahmet kalanlara sabır ve şifa niyaz ediyorum.

Allah milletimize böyle felaketler göstermesin.

Amin.

denz89

Yeni Üye
8 Tem 2010
51
5
Bu dualara tüm kalbimle katılıyorum, 5.7 sallandığımızda yıllarca rüyalarıma girdi, oturduğum koltuğa biri değdiğinde yerimden fırladım. 7.2'yle yıkılmak nasıl bir felakettir, yaşayan bilir. Ölenlere Allah'tan rahmet, yaşayanlara sabır dilerim. Milletimizin başı sağolsun.