Tipitip

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,934
52,726
Kendi Koltuğunda
Sevgili arkadaşlar 21 şubat da A101 de satılacak eskilerden çok sevdiğimiz TİPİTİP

sshot-1.png

igdirnet

Aktif Üye
8 Tem 2016
243
768
Seksenlerde mutluluğu tipitip sakizlarının içindeki çizgi bantlarda bulan bir çocukluktu bizimkisi. Tesekkurler.(bildiğim kadarıyla bu sakız hep büyük marketlerde satışta idi.)

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,450
Bülent ARABACIOĞLU dünya çapında bir sanatçı.
Kıymeti çok bilinmemişler arasında ki yerini çoktan almış durumda.
Mizah dergilerinde çok değerli karikatüristler var ancak konu Bülent bey olunca bence gelmiş geçmiş en büyük yeteneklerden birisi diyorum.
En Kahraman Rıdvan , Tipitip , Tipitoş ve diğerleri.
Bu nostaljik hatırlatma için çok teşekkür ederim üstadım.
Karikatür de var mı içinde acaba ?
Alıp bir bakmak lazım.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,934
52,726
Kendi Koltuğunda
Bülent ARABACIOĞLU dünya çapında bir sanatçı.
Kıymeti çok bilinmemişler arasında ki yerini çoktan almış durumda.
Mizah dergilerinde çok değerli karikatüristler var ancak konu Bülent bey olunca bence gelmiş geçmiş en büyük yeteneklerden birisi diyorum.
En Kahraman Rıdvan , Tipitip , Tipitoş ve diğerleri.
Bu nostaljik hatırlatma için çok teşekkür ederim üstadım.
Karikatür de var mı içinde acaba ?
Alıp bir bakmak lazım.
Ben geçen aylarda almıştım kıyamadım:'( açmaya buzdolabının bir köşesinde nostaljik nostaljik yatıyor.Buzdolabını açınca görünce mutlu oluyorum.Açmadığım için içinde karikatür varmı yokmu bilmiyorum açınca görecez.:

Tipitip, Kent Gıda Sanayii adlı şirketin 1974 yılından itibaren ürettiği “karikatürlü” bazuka sakız markası ve bu sakızın paketlerinden çıkan karikatürlerin uzun burunlu, büyük gözlüklü, papyonlu, yuvarlak şapkalı çizgi-kahramanı. Karikatür kahramanının yaratıcısı karikatürist Bülent Arabacıoğlu’dur. Karikatürler çok sevilince çizgi filmi de yapılmıştır. İlk Tipitip çizgi filmlerini Şener Şen seslendirmiştir. Maceralarında Tipitip sevimli, neşeli fakat her işi eline yüzüne bulaştıran beceriksiz bir aile çocuğu olarak canlandırılır. Tipitip karakterinin görünümü zamanla değişmiş, papyon yerine kravat takmaya başlamıştır. Tipitip maceralarının yeni kahramanları karısı Tipitoş, kızı Tipicik ve köpekleri Tipitop’tur.
)

Buda 109 adet Tipitip karikatürü

gg.jpg

üstad gandor08 in daha önce vermiş olduğu link ve bende ayrıdan megaya yükledim

Son düzenleme:

Ray Luca

Aktif Üye
11 Tem 2016
353
1,341
Çengelköy
İçinde karikatür var ama her sakız için değil.
Sadece kutusunun iç tarafında bir tane var.
Eskisi gibi tekli satılsa ne güzel olurdu.
Bir de tadı eskisi gibi değil. Meyveli bu sakız artık.