Şilliler yayınevi hakkında bilgi arıyorum

seastar

Kıdemli Üye
11 Şub 2016
162
382
Herhalde değişik adından dolayı çocukluğumun Red Kit'lerinin yayıncısı Şilliler yayınevi ya da yayımcı Yaşar Şilliler kimdir nedir merak ettim; konuyla ilgili bilgi paylaşımı olursa sevinirim.
Not: Bende Hakan Alpin'in "Çizgi roman ansiklodepisi" var ama içerisinde Şilliler yayınevi hakkında bilgi yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,030
Sanırım konuyla alakalı en doğru bilgiyi yine Hakan ALPİN üstattan alabilirsiniz.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,168
Çizgiroman Ansiklopedisi'nin indeks bölümlerinde yer alan 711.sayfadaki Şilliler Yayınları maddesini inceleyerek kitaptaki 15 ayrı sayfaya yayılan yayınevine ait detayları bulabilirsiniz.

seastar

Kıdemli Üye
11 Şub 2016
162
382
Çizgiroman Ansiklopedisi'nin indeks bölümlerinde yer alan 711.sayfadaki Şilliler Yayınları maddesini inceleyerek kitaptaki 15 ayrı sayfaya yayılan yayınevine ait detayları bulabilirsiniz.
Sayın Hakan Alpin ilginize ve cevabınıza teşekkür ederim. Çıktığı günden beri masamda duran, devamlı karıştırdığım, baktığım, zevkle okuduğum eseriniz içinde yeri olmasa bile ellerinize sağlık diyorum.
Benim merak ettiğim ve bir türlü bulamadığım husus; Şilliler Yayınevi şu kitabı basmış, bu kitabı basmış değil de; kim bu yayıncı yayınevi? Adresi neredeydi? Kendisinden sonra acaba oğlu mu yayıncılık işine devam etti? Ettiyse ne kadar zaman yayıncılık işine devam etmişler gibi şeyler...
Eeee niye merak ediyorum; valla bilemiyorum galiba soyadları bana enteresan geldiği için.. Çocukluğumdaki Ret Kitler'den aklımda kaldığı için olacak galiba..
Yayınevi hiç bir zaman bir Ceylan ya da bir Tay olmamış ama senelerce kitap bastığına göre kendini çekip çevirmiş olmalı herhalde.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,168
Yayınevlerinin perspektifinden Türk Çizgiroman Tarihi'ne bakmaya çalıştığım ve Tay-Ceylan-Alfa yayınevleriyle ilk üç tanesi çıkan Çizgiroman Külliyatı serisine dahil ettiğim ve Allah ömür verirse kitabını hazırlayacaklarımdan birisi de Şilliler olacak inşallah. Yayınevine, yayıncısına ve dergilerine dair tahsilatlı tüm bilgileri aktarmaya çalışacağım bu kitapta.
Ancak şu an Burhan Yayınları kitabı ile Tay'ın 2.baskısını hazırlıyorum. Bakalım kısmet...

seastar

Kıdemli Üye
11 Şub 2016
162
382
Yayınevlerinin perspektifinden Türk Çizgiroman Tarihi'ne bakmaya çalıştığım ve Tay-Ceylan-Alfa yayınevleriyle ilk üç tanesi çıkan Çizgiroman Külliyatı serisine dahil ettiğim ve Allah ömür verirse kitabını hazırlayacaklarımdan birisi de Şilliler olacak inşallah. Yayınevine, yayıncısına ve dergilerine dair tahsilatlı tüm bilgileri aktarmaya çalışacağım bu kitapta.
Ancak şu an Burhan Yayınları kitabı ile Tay'ın 2.baskısını hazırlıyorum. Bakalım kısmet...
Kolay gelsin, emeğinize sağlık. Merakla bekliyoruz yeni çalışmalarınızı. Sağlıklı günler dilerim.