Sevgili dostlar; kansere yakalanmış bulunuyorum.

aydınus

Aktif Üye
13 Eki 2021
229
1,079
İstanbul-Bahçelievler
Otacı kardeşimize büyük geçmiş olsun, 2 yıl önce kalp, 8 ay önce de kolon kanseri ameliyatı geçirmiş biri olarak acil şifalar diliyorum. Bu konuda tıp çok ilerledi, sizin en kısa zamanda sağlığınıza tekrar kavuşacağınıza olan inancım sonsuz. Sizi ve diğer kardeşlerimizi heyecanla takip eden biri olarak sevgi ve saygılar sunuyorum.

emekli

Aktif Üye
17 Eki 2015
272
570
Geçmiş olsun üstadım. Allah acil şifalar versin, seni sevdiklerine bağışlasın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Borarenan

Kıdemli Üye
24 Şub 2022
133
362
Geçmiş olsun. Yüce Allah'tan şifalar diliyorum. Umarım bunu atlatırsınız ve sağlığınıza kavuşursunuz.

Bu işleri konuşunca adım komplo teorisyenine, paranoyağa çıkıyor ama çevremizdeki insanların böyle kansere yakalandığını gördükçe de üzülüyorum, sinirleniyorum. Covid-19 ve aşılarla insanları hasta ettiler, kalp rahatsızlıkları ve kanser vakaları arttı..

eskicizgi

Kıdemli Üye
16 Ağu 2016
185
376
Bursa
Geçmiş olsun.Hastalığınız için çok üzüldüm.Allah acil şifalar versin.Tedaviniz olumlu sonuçlanır ve bir an önce eski sağlığınıza kavuşursunuz inşallah.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,094
Kastamonu
Geçmiş olsun sevgili kardeşim. Umarım bir an önce tamamen iyileşmiş olarak aramıza geri dönersin.

ytukenmez

Yeni Üye
26 Mar 2009
17
24
Geçmiş olsun Bayhun bey, en kısa zamanda bu hastalığı atlatacağınıza inancım tam. Acil şifalar diliyorum.

Otacı

Süper Üye
5 Tem 2016
810
12,423
Sevgili dostlar; 13.04.2023 tarihinde İstanbul'da robotik cerrahi ile Radikal prostatektomi ameliyatı oldum. Şu an bir hafta dolmuş durumda... dün eve çıktım şimdilik her şey iyi gidiyor. İlginiz için sağ olun var olun.

Kinggpin73

Yeni Üye
26 Tem 2022
24
40
Çok geçmiş olsun. Bizlerle paylaştığınız için teşekkürler. Moralinizi yüksek tutunuz. Bu önünüzdeki bir engel. Aşarsınız! Buradaki bir çok çizgi roman kahramanı gibi. Tez zamanda acil şifalar.

zofluoglu01

Yeni Üye
11 Eyl 2018
6
24
ADANA
Geçmiş olsun. Ben 4 sene önce lokal prostatdan yakalanmıştım ve atlattım. İnşallah siz de atlatırsınız. Geçmiş olsun.

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
532
2,739
Çok üzüldüm,

biraz önce de tam da bu konuda bir kitaba rastladım

Bence yakalanan da yakalanmayan da okumalı

Patrick Holford, Liz Efiong - Kansersiz Yaşamın Sırrı (Cs)
Kanseri Önlemenin ve Kanserle Savasın İlaçsız Kılavuzu
ansere yakalananların sayısı gün geçtikçe
artıyor. Şu an üç kişiden birine hayatının
noktasında kanser teşhisi konarken, bu sayının 2020 yılına kadar iki kişiden biri olaca
kadar artması bekleniyor. Kansere sigarada da fazla yol açan en önemli etkenin, modem
beslenme tarzı lduğu artık bilinen bir gerçek.

İçinize su serpecek haber ise, kanser riskinizi yarıdan fazla azaltmanın mümkün olduğu.
Öğreneceklerinizin bir Kısmı:

• Kanser riskinizi nasıl değerlendirecegin.
• Riskinizi arttıran ve azaltan yiyecekler
• Kansere yol açan kimyallardan nasıl kaçınacagınız
• Hormonlarla ilgili neden olduğu
• Besin takviyelerinin kanseri\ savaş nasıl
desteklediği
• Tüm kanser türlerine yönelik önleme
ve besin destekleri
En güncel, bulgular
Kanseri önlemede hem de hastalık esnasında beslenmenin kanserin tekrarlamasını
önlemeye yönelik tavsiyeler

ortamlarda bulamazsanız haber verin linkini bulmaya çalışayım demiştim ama en iyisi hemen paylaşayım

aciliyet durumu

Patrick Holford, Liz Efiong - Kansersiz Yaşamın Sırrı

PDF-Cs

Pdf/A

Kitap Açıklaması

Bilimsel literatürden pek çok saygın referansın ışığında hazırlanan "Kansersiz Yaşamın Sırrı", yeme alışkanlıklarımızı ve yaşam tarzımızı değiştirerek kansere yakalanma riskimizi nasıl azaltabileceğimizi ve bu konu üzerine ortaya atılan söylenti ve gerçekleri ele alıyor. 20. yüzyıl başına kadar hemen hemen hiç bilinmeyen kanser, 2014 yılında üç kişiden birinde görüleceği tahmin edilen bir hastalık haline geldi. Bu durumun nedeninin önemli ölçüde, kimyasal çevremizde meydana gelen değişiklikler olduğu belirtiliyor. Ancak yazara göre, kanser vakalarının dikkate değer bir kısmı gerçekte önlenebilir nitelikte. Bu anlamda "Kansersiz Yaşamın Sırrı" adlı kitap, tüm olası etkenleri bir bütün halinde dikkate alarak kanser riskini azaltabileceğimizi, bağışıklık sistemimizi güçlendirerek kansersiz bir yaşama ulaşmamızın mümkün olduğunu savunuyor.

"Sağlık konusundaki görüşlerimizde son on yılda önemli değişimler oldu. Patrick Holford özellikle beslenmenin önemi konusunda tekrar gözden geçirdiğimiz değerlendirmelerimizin öncüsü oldu."
Dr John Marks, Life Fellow and former Director of
Medical Studies, Cambridge University

"Holford, güvenebileceğiniz ve benzerleri arasında en ileri düzeyde bulunan alternatif bilgiyi sunuyor."
Hazel Courteney (Yılın Sağlık Muhabiri, 1997, The
Sunday Times)

"Holford genel kabullerin dışına çıkmış gibi görülebilir ancak yaklaşımı geleneksel tıpta giderek daha çok benimseniyor"
The Guardian

Sayfa Sayısı: 434
Baskı Yılı: 2013
Yayınevi: Hyperion Kitap

Son düzenleme: