Sentry (2018) 1-5 Tamamlandı!

Mr Davaro

Çeviri & Balonlama
7 Haz 2020
511
8,412

ALTIN MUHAFIZ GERİ DÖNDÜ...
Ama bu iyiye işaret mi?
Marvel evreninde unutulmuş en büyük kahraman.
Sentry, 1000 güneş patlaması gücündeki nöbetçi,
ölümden geri döndü ama sorunlu zihni barıştan çok uzak.
Gündüzleri Bob Reynolds, akşamları ise Sentry olarak
devam eden kahramanımız pırıl pırıl bir hayat yaşıyor.
Bu ikili hayat ne kadar doğru?
Peki ya kahramanımızın karanlık tarafı Void?

Evet altın muhafız gerçekten geri döndü.
Uzun bir aranın ardından Sentry serisini tamamlanmış olarak
5 sayı birden ücra çizgi romanda sizlere sunmaktayız.

Hepinize Keyifli Okumalar...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,453
Muhteşem bir çalışma toptancı bir zihniyetle birazdan hepsini analiz edeceğim.:)
Çalışmalarınız için çok teşekkür ederim üstadım.
Kapak resmi zaten kaliteyi gösteriyor.
Marvel evreninde bilmediğimiz ne kadar kahraman var bazan şaşırmamak elde değil.
Hakikaten çok uzaklarda kalmış kahramanlar.
Onunda bir gizli kimliğinin olması normal haliyle.
Bloğunuz cennet gibi.
Başarılarınızın devamın dilerim.
Saygı ve selamlarımla.

LeBeau

Çeviri & Balonlama
1 May 2020
193
4,329
Bu seride Davaro'nun emekleri büyük. Tüm teşekkürü hak ediyor. Ellerine sağlık.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,464
8,672
İzmir
Hulk'un okuduğum bazı sayılarında görmüştüm.
Karakter hakkında pek bir bilgiye sahip değilim.
Bunlardan en çok The DarknesS anlar bizim İzmir grubunda.
Ama emek verilen her kitabı aynı ilgiyle okurum.
Çok teşekkür ediyorum emeği geçen dostlara.
Sağolun, beyler.

teks55

Çeviri & Balonlama
5 Ara 2016
2,455
8,019
Sentry (Robert Reynolds)

On yıldan fazla bir süre, bir metamfetamin bağımlısı olan Robert Reynolds, bir profesörün laboratuvarına gider. Orada, bir milyon güneşin patlayan enerji gücünü elde eder. (Dark Avengers #13) Ardından bir kostüm oluşturur ve Sentry ismiyle ortaya çıkar. (Sentry Vol 2 #8) Sentry, modern dönemin ilk süper kahraman grubu olan Fantastik Dörtlü(1963)'den önce ortaya çıkan ilk süper kahramanlardan biriydi. Sentry modern dönemde çeşitli kahramanlarla karşılaşmış ve bir takım maceralar yaşamıştır. Bay Fantastik, Demir Adam, Hulk, Örümcek Adam ve Profesör X gibi kahramanlarla beraber düşmanlara karşı savaşmıştır. (Sentry: X-Men #1, Sentry #1)

Paylaşım için sonsuz teşekkürler.

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,453
Örümcek Adam da Molekül Adam vardı.
En muamma kahramanlardan biriydi.
Son hali ne oldu bilemiyorum.Kaç yıl oldu hiç bir yayında görmedim.
Demir Yumruk ve Güç Adam da iyi bir ikiliydi.
Güneş Çocuk ta rastlamıştım müthiş çizimleri vardı.
Marvel ve DC evreninde mebzul miktar Süper Kahraman var ancak Örümcek Adam ,Batman ,Süperman çok seviliyor.
Örümcek Adam da Kurbağa Adam vardı çok ilginç bir karekterdi.DC evreninde Rüstem var.Pala Remzi misali bir ağabeyimiz.
Kılıcıda var.
Esrarengiz bir karekter.
Bende yeni gördüm dün okuduğum Justice Leage de.
Ama delikanlı biri akşam yarım kaldı macera film tadında çizimler muhteşem.
Aynı çizgi romanda dili sürekli olmasada fazlaca dışarda Uzaylı seri katil bir kardeşimizde var.Bu serinin kesin filmi yapılır.
Örümcek Adam da ki Bumerang benzeri bir bumerang ustasıda yer alıyor birde Telepat var.Konu harika beklentilerimin üzerinde kesinlikle.
Geçenlerde aldığım Batman Süperman de ise ortada Batman yok çakma bir Bat var.Süperman ise garibim güçlerini yitirmiş ama müthiş bir konu yine. Verilmek istenen mesaj güç kalbinizdedir.Bu ara birde araya duvar sürüngeni aldım oda çok güzel bir konuydu.Çizgi roman konusunda bu aralar çok verimliyim.Bu kadar iş arasında biz kontaminasyona açık bir halde çalışırken güç bende artık. Unutmadan He-Man çizgi romanını aldım DC den oda müthiş.Geçenlerde hayli toplu alım yapmıştım oradan gelenler birde sahaf arkadaşlara notum var ben ve Petranyus tan habersiz çizgi roman satmayın.Önce bize Whatsapp tan mesaj sonra bizden onay çıkarsa satım izni veriyoruz.
Geçen güzel bir Red Kit gelmiş aradı sahaf dostumuz ayır üstad dedim akşam alırım.Bu sistem iyi.Kolleksiyonluk iki parça geldiki bu ara muadili yok çokta basit bir ücrete.İnternetten arıyorum yok örneği.
Tarayabilirsem yerli çizim bir tarih kitabı şahane olacak.Unutulmuş bir yerlerde iyi denk geldi.
Yani mevzu uzun , konu derin , manası içrek.
Selamlar sevgiler değerli dostlarım.