Sansürlenmemiş Karaoğlan filmleri mevcut mu?

camozu

Onursal Üye
12 May 2014
181
3,388
arkadaşlar aramızda elinde Karaoğlan filmlerinin sansürsüz kırpılmamış versiyonlarına sahip kimse var mı? you tube da mevcut olan "Altaydan gelen yiğit " hariç diğer üç film de ( Baybora'nın oğlu , Bizanslı zorba , Camoka'nın intikamı ) kesilmiş ve 1 saat 6 dakika civarına düşürülmüş..elinde arşivinde eğer var ise bu filmlerin sansürlenmemiş full haline sahip olan arkadaşların paylaşmalarını rica ederim..

Son düzenleme:

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,191
8,107
arkadaşlar aramızda elinde Karaoğlan filmlerinin sansürsüz kırpılmamış versiyonlarına sahip kimse var mı? you tube da mevcut olan "Altaydan gelen yiğit " hariç diğer üç film de ( Baybora'nın oğlu , Bizanslı zorba , Camoka'nın intikamı ) kesilmiş ve 1 saat 6 dakika civarına düşürülmüş..elinde arşivinde eğer var ise bu filmlerin sansürlenmemiş full haline sahip olan arkadaşların paylaşmalarını rica ederim..

camözü üstadım,
Karaoğlan filmleri arşivimi kontrol ettim.
Maalesef bendeki filmler de sansüre uğramış.
Hepsi de 1.04 veya 1.06 saat süreli.

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,301
Türkçe altyazı sitesine göre,

Karaoğlan - Baybora'nın Oğlu (1966) 67 dakika,

Karaoğlan - Bizanslı Zorba (1967) 68 dakika,

Karaoğlan - Camoka'nın İntikamı (1966) 70 dakika.

Hem Suat Yalaz'ın ilk film uyarlaması, hem de Kartal Tibet'in ilk filmi olan

Karaoğlan - Altay'dan Gelen Yiğit (1965) ise 90 dakika.

Saygılar.

*

kavanozdiplidunya

Yeni Üye
21 Tem 2023
2
5
Şu filmler var ama ne kadar doğrudur bilmiyorum.

Karaoğlan Baybora'nın Oğlu 1:07:01

Karaoğlan Camoka'nın İntikamı 1:10:02

Karaoğlan Bizanslı Zorba 1:07:46

Umarım istediğiniz gibi çıkar.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,114
a3bbftm.jpg

1969 SUAT YALAZ üstadın son kez çektiği Karaoğlan filmi.

Bu filmi zamanında sinemalarda nadir izleyenler'denim.
Yıllar önce ok.ru torrent sitesinden indirip birkez daha izlemiştim.
Şimdilerde siteden kaldırılmış.

Son düzenleme:

camozu

Onursal Üye
12 May 2014
181
3,388
ben küçükken TRTnin tek kanallı olduğu dönemde bir kaç hafta üst üste pazar sabahları karaoğlan film serisi oynamıştı..iyi hatırlıyorum Baybora'nın oğlu filminde fıçı gibi bir şeyin içinde bir kadın banyo yapıyordu,hatta Emel Turgut'la Kartal Tibet'in sevişme sahneleri vardı..şimdi ki versiyonlarda bu sahneler kırpılmış..bir sinema filmi 60 veya 70 dakika olmaz zaten..tüm filmleri Suat Yalaz çektiğine göre en azından diğer filimlerde Altaydan gelen yiğit gibi 1 saat 30 dakika olması gerekir.. içinde bulunduğumuz günümüz anlayışının bu filmleri bu hale getirdiğini düşünüyorum..