Papa.nın istifası...

DemiR_AsumaN

Süper Üye
13 Mar 2009
470
623
35 1\2
Papa istifa etti, Twitter karıştı

Papa'nın istifası Vatikan'da deprem etkisi yaratırken Türkiye'de yine sosyal medyanın diline düştü. Papa'nın gidişi, yerine kimin geçeceği ve yazdığı istifa mektubunun kimin kabul edeceği bilinmeyen Papa Twitter'da dalga konusu oldu.
İşte güldüren o tweetlerden bazıları:

Freddy Tayfour ‏@freddy_tayfour Papaz kaçtı!
Nafer Ermiş ‏@NaferErmis Papa 16 istifa edecekmiş, tamam da, asıl sorun yerine kim gelecek? Papa 16S mi?
Murat Tavlı ‏@MRTTVL Papa 16'ncı Benedikt'in yerine Yılmaz Vural gelsin.
Taci Kalkavan ‏@taci_kalkavan Papa 16'dan boşalan koltuğa talibim. Esnaf gibi yönetir, mazlumun ahını almam.
Can Durukan ‏@cndrkn_ Vatikan'da Yılmaz Vural sesleri! Papa 16.Benediktus'un kötü gidişin ardından istifasıyla gözler deneyimli hocaya çevrildi!
Ömür Yılmaz ‏@OmurYilmazz Papa 16. Benedict istifa edecekmiş. Hmmm, dilekçeyi kime verecek acaba; sıkıntı büyük. "Dear God... yours sincerely"
Dorukhan Varlık ‏@drkhnvrlk Son dakika: Aziz Yıldırım Papa Benedict in istifasınıda kabul etmemiş..
dilşah büşra kırım ‏@dlshkrm Papa Benedict o ilk tweeti atmayacaktın...
Suna Akyıldız ‏@CadiKazaniiii Istifa Eden Papa'ya Turkiye'den Teklif ; "Gel Bizim Papamiz Ol"
Muzo Ç. ‏@MuzoChe Pelin Batu Papa'ya gay demiş, Papa da yana gaymış.
Ayça Derin Karabulut ‏@AycaDerin Papa bile istifa etti, bi sen etmedin Aziz..
Sami ‏@DuzAdam_Sami Papa 16 ruhani liderlikten istifa ediyor lan. Sen sigortalı işinden istifa edemiyorsun daha.

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,063
2,797
Doğrusu başka inançlarla dalga geçmeyi sevmem ülkemde katolik insanlar da olabilir kırmak istemem ama sayın benedictin ülkem hakkında olumsuz beyanlarını medyadan okumuştum ne diyelim kendi kararı "tanrı"!!! onu affetsin hepimize hakkı hak bilip hakka tabi olmayı batıl'ı batıl bilip kaçınmayı nasip etsin katolik alemine bu vesileyle geçmiş olsun vatikan hakkında ise son dönemlerde baya dedi kodular çıkmıştı araştırmacılar ve ilgililer araştırıp kamuyla paylaşırlarsa mutlu oluruz özellikle papalıktaki gizli örgütlenmeler... (p2 gibi) ..

dipnot hak=doğru batıl=yanlış-hatalı

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,063
2,797
bu kadar komik mesaj dan sonra çok ciddi oldu herhalde ne diyelim "Ben sizin papanızım ben ne dersem" o olur diyemem yukardaki mesajlarda da papadan çok aziz beye yılmaz beye ve iphone göndermeler var ve gerçekden güzel ve zeka ürünü mesajlar. bizde ana muhalefet boşluğu var sayın papa bir el atıverse iyi olur BÜYÜKELÇİ RICCIARDONE kendisine yardımcı olur iç işlerimiz konusunda baya malumatı var.:)

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
97
170
denizci
"Küçük bir çocukken annem bana şöyle demişti; 'Eğer asker olursan general olacaksın, rahip olursan Papalığa yükseleceksin'. Ama ben ressam oldum ve Picasso olarak kaldım" Pablo Picasso

DemiR_AsumaN

Süper Üye
13 Mar 2009
470
623
35 1\2
ss.jpg