Nicole - Ein bisschen Frieden (1982)

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,257
4,001
Osmaniye
Nicole - Ein bisschen Frieden (1982)​
50235888217_1b35c5a1a9_w_d.jpg

1982 yılında yapılan Eurovision şarkı yarışmasının birincisi bu harika şarkı benim gönlümde ayrı bir yer tutar. Her evde televizyonun olmadığı, Eurovision şarkı yarışmasının tarihi bir sınav olarak kabul edildiği yıllar. Yani muhakkak, bir şekilde bu yarışmayı seyretmemiz gerekiyordu :) Ablamla birlikte aynı mahallede oturan dayımın oğlunun evine gittik. Her şarkıyı seyrediyoruz ama uykumuzda geliyor ancak şarkıları seyretmek kendi kendimize mecburi kıldığımız bir durum :) Tüm şarkıları seyrettik vakit gece yarısı saat 12'ye geliyor ve sanırım son şarkıydı. Elinde gitarı olan sarı saçları harika yeşil gözleri olan güzeller güzeli bir kız bir yandan gitarı çalıyor bir yandan da duygusal bir şarkıyı Almanca olarak söylüyordu. Hem şarkıya hem de kıza vurulmuştum. Maalesef yarışmanın sonucunu beklemeden ev sahiplerini de düşünerek kalktık ve evimizin yolunu tuttuk. Eve gelirken ve de yattığım da halen bu hatunu ve şarkıyı düşünüp durmuştum :) Aşık mı olmuştum ne? Yaş 9 bu arada.

Neyse, şarkı beni anılarıma götürdü ve aslında bir Eurovision konusu açıp bu tür paylaşımlar yapacaktım ama şarkıya dayanamadım. Kaba Almancanın bu kadar güzel olduğunu hiç düşünmezdim doğrusu :) Bu arada hatun şarkıyı hem Almanca hem de İngilizce olarak söylüyor.

Keyifli dinlemeler.

https://www.youtube.com/watch?v=mnjahffO7eI

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,606
35,132
İstanbul
Nicole'un sesinin güzelliğinin yanı sıra Barış temalı bir parça olmasından ötürü olsa gerek bir ara bu parçaya fena takmıştım, öyle ki You Tube'da art arda sayısız dinlemişliğim vardır. Genç ve güzel kız şarkısında da bahsettiği üzere sadece ne hissettiğini söylemiş. Şayet birinci olmasa yazık olurmuş. Buram buram nostalji kokan hatıralarınızı bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim dostum. Eline ve yüreğine sağlık!

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,257
4,001
Osmaniye
Nicole'un sesinin güzelliğinin yanı sıra Barış temalı bir parça olmasından ötürü olsa gerek bir ara bu parçaya fena takmıştım, öyle ki You Tube'da art arda sayısız dinlemişliğim vardır. Genç ve güzel kız şarkısında da bahsettiği üzere sadece ne hissettiğini söylemiş. Şayet birinci olmasa yazık olurmuş. Buram buram nostalji kokan hatıralarınızı bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim dostum. Eline ve yüreğine sağlık!

Kim takmadı ki dostum, biz seksenler çocukları...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,606
35,132
İstanbul
Kim takmadı ki dostum, biz seksenler çocukları...
Bilirsin You Tube'da Nicole'ün "Ein Bisschen Frieden"ına tıkladığında bu şarkı ile ilgili ardı sıra pek çok video geliyor. Akşam akşam sayende gene aklıma düştü, ilk fırsatta çayımı alıp koltuğa uzanarak hepsini ardı sıra keyifle tekrardan izleyeceğim. :) Teşekkürler..

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,257
4,001
Osmaniye
Bilirsin You Tube'da Nicole'ün "Ein Bisschen Frieden"ına tıkladığında bu şarkı ile ilgili ardı sıra pek çok video geliyor. Akşam akşam sayende gene aklıma düştü, ilk fırsatta çayımı alıp koltuğa uzanarak hepsini ardı sıra keyifle tekrardan izleyeceğim. :) Teşekkürler..

Aynısını bu akşam ben yaptım.

:d:2::31: