Mitler ve Canavarlar Belgeseli

igdirnet

Aktif Üye
8 Tem 2016
243
768
Masallar,insanoğlu tarih öncesinde ateşin başında ilk toplandığından beri anlatılır.Dünyanın sonsuz karanlıklarında gizlenmiş garip ve olağanüstü şeylere dair masallar...İlahi varlıklar ve şeytani canavarlar...Tanrılar ve krallar...Efsaneler ve canavarlar...Karanlık ormanlardan buzlarla kaplı ülkelere sonsuz çöllerden fırtınayla çalkalanan denizlere dünyanın her köşesinde anlatılacak hikayeler vardır.

Peki bu fantastik masalların kökeni nedir ve nasıl oldu da bunca zaman unutulmadılar?

Bu 6 bölümlük seride efsane ve masalların kökenini araştıracağız.

Bu mitolojik unsurlardan beslenen belgesel serisini Viasat History kanalında önceki gün izledim ve kaydettim.Benim çok ilgimi çekti.6 bölümü peş peşe izledim bitirdim.Youtube sitesinde olduğunu fark ettim.Hoşunuza gider diye paylaştım.

Belgeselde çok güzel animasyon ve görseller hazırlanmış.Şiddetle izlemenizi tavsiye ederim.

1.BÖLÜM AŞAĞIDA.DİĞER TÜM BÖLÜM YOUTUBE SİTESİNDE VARDIR.

youtube.com/watch?v=OGHBkFNQ4is&list=PLrhlBKNROtCoJTjiznQLGFYDH73MPuH9c&index=5

Moderatör tarafında düzenlendi:

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,675
Uzun zamandır unuttuğum bazı şeyleri bana tekrar hatırlattığın için, Teşekkür ederim igdirnet dostum. İzlemek ve çizmek. En keyiflendiğim iki konu birarada olunca...Bu dizi harika. Bir görsel şölen. İlk bölümünü izledim. Bayıldım. Birsüre taramalardan başımı kaldırmam gerekiyor. Sevgi, saygı ve sağlıklar.

igdirnet

Aktif Üye
8 Tem 2016
243
768
Uzun zamandır unuttuğum bazı şeyleri bana tekrar hatırlattığın için, Teşekkür ederim igdirnet dostum. İzlemek ve çizmek. En keyiflendiğim iki konu birarada olunca...Bu dizi harika. Bir görsel şölen. İlk bölümünü izledim. Bayıldım. Birsüre taramalardan başımı kaldırmam gerekiyor. Sevgi, saygı ve sağlıklar.

Beğenmenize sevindim. Bu belgeseli izlediğimde ilk aklıma çizgi diyarında paylaşmak geldi. Çünkü bu siteye takılan herkese hitap ettiğini düşünüyorum.