Martin Mystere Almanak 2009 - Wold Newton'un Sırları

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,192
7,068
Martin Mystere'nin maceralarının başarısı, ilginç konu ve başarılı çizimleri kadar, kanaatimce, büyük ölçüde kurgu ve gerçekliği ustalıkla harmanlamasından kaynaklanıyor. Bu almanak macerasında da 1795'te İngiltere'nin Wold Newton kasabasına düşen bir meteordan hareketle, Frankenstein'dan Sherlock Holmes'e, Moriarty'den Arséne Lupin'e kadar çok sayıda kurgusal karakter de öyküye dahil edilerek gizem ve heyecanın dozu artırılmış. Sonuçta, ortaya bir nefeste okunacak harika bir macera çıkmış. Değerli @ihtiyardost üstadımıza bu harikulade macerayı bizlerle buluşturduğu için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,059
6,254
Değerli @Calligrapher dostumun değindiği gibi , yine çok güzel bir Martin Macerası konusu. Zaten , senaryo yazarı Carlo Recagno 'yu görünce, beklenti otomatik olarak artıyor. Carlo Recagno denilince aklıma öncelikle , ülkemizde lal kitap'ın 127 numara ile yayınladığı '' Gelecekten Anılar '' macerası gelir. Müthiş bir '' Retrofuturizm '' örneği Alessandrini kapağı ile yayınlanmıştı. Retrofuturizm eserlerini seven biri olarak ( Albert Robida çizimlerini hatırlamamak mümkün değildi ) o macerayı, Rodolfo Torti'nin Alessandrinivari çizgilerine bakarak , '' bir çırpıda '' tabirinin karşılığı okuduğumu hatırlıyorum. Sn. @ihtiyardost 'un paylaşımı sonucu okuyacağım bu macera , Alessandrini'nin meteor yağmuru fırtınasını gösteren , yine tablovari çalışmasıyla '' oku beni '' demekte ! Çok teşekkürler emeklerinize Sn. @ihtiyardost.