Konuşan Katır - Çocuk Haftası 1961 Yazlığı

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,211
h3yp71t.jpg

Keyifle okumalar diliyorum, saygılarla...

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,892
5,203

Sayın sarkomer ;

Dedo11 Yorumu :
Konuşan Katır olur mu ? Yok daha ... Diye birçok kişi bunu yadırgayacaktır. İnandırıcı bulmayacaktır. Çocuklara böyle saçma sapan şeylere inanmalarını sağlamayalım diyecekler. Diyecekler de , diyecekler...

İnsanları çocuklarına öyle şeylere inanmasını öğretirler ki ; İnsanların kendileri öyle şeylere inanır ki ; KATIRIN KONUŞMASI ONLARIN YANINDA , DAHA MANTIKLI , DAHA İNANDIRICI GELMESİ GEREKİR ve DAHA MASUM KALIR ......

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,211
Sayın sarkomer ;

Dedo11 Yorumu :
Konuşan Katır olur mu ? Yok daha ... Diye birçok kişi bunu yadırgayacaktır. İnandırıcı bulmayacaktır. Çocuklara böyle saçma sapan şeylere inanmalarını sağlamayalım diyecekler. Diyecekler de , diyecekler...
Sayın "dedo11"
öncelikle selam ve saygılar...
Miki Maus, Tom ve Jerry, Ayı Yogi, Aslan Kral, Buz devri gibi birçok çizgi roman ve/veya animasyon film kahramanı gibi bizim sevimli katırımız da konuşuyor. Kaldı ki bu sevimli kahramanlarımızın çocuklarımızın konuşmalarına, ilk cümlelerini kurmalarına bile yardımcı olduklarını düşünüyorum. Buna ilaveten, insan gibi düşünen, konuşan, davranan ve kahramanları hayvan olan (karga, tilki, aslan, martı, ağustos böceği, karınca vb); güldüren, düşündüren, sonunda bir hayat dersi de veren "fabl " adı verilen edebiyat türünün olduğu da göz önüne alınırsa en azından "Çizgi Diyarı"nda bu tür paylaşımları yadırgayan bir kimse olacağını pek düşünmüyorum doğrusu...

Son düzenleme: