Kaptan Swing 256 Sayılık Orjinal Sıralamalı Liste

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,057
Mersin
Degerli yönetici arkadaşlarım, çizgi roman sevdalısı dostlarım

Bir süreden beri internetten eksik sayılarımızı bulmaya çalışıyorum, ama maşallah nereyi keşfetsem orada ki kitapların hepsinin bir şekilde bizim sitemizde bulunduğunu görüyordum ta ki kaptan swinglere erişene kadar, buldugum bazı kitapların olmadıgını bazılarının da sıralamada yerlerini tutmadıgını gözlemledim tabi birazda Caretta dostumun paylaştıgı kitaplardan ve yazdıklarından bizim 256 lık orijinal listemizin İlhami alpagut, ertugrul ürer,Aksoy yayınları,renkli özel serinin karması oldugunu keşfettim ve tek tek indirip bakmaya başladım
Eger uygun görürseniz listede yer alan tüm kitapları dogru seri içerisinde yeni 3 adet listeye çevirelim diyorum(İlhamialpagut,ertugrul ürer,renkli özel seri) hatta bu iş için gönüllüyüm, tabi birçok sayının orijinal isimlerini bilemesem de, bir çok mavi kırmızıya dönüşecek olsada başta Caretta dostumuz olmak üzere yeniden dogru listeleri hazırlıyabilir , paylaşılmış ama listede yerini bulmamış kitaplarıda dogru yerlerine aktarmış oluruz,
Bunu sizinle paylaşmak istememin sebebi daha önce bu listeyi hazırlarken emek veren tüm arkadaşların emeklerine saygısızlık etmek istemememdir
Özetle uygun olursa böyle bir çalışmaya başlamak istiyorum

recocore

Süper Üye
26 Nis 2009
1,563
849
Bunun yapılması çok iyi olur. Önceden, orjinal sırayı takip ederek maceraların bir an önce tamamlanabilmesi için orjinal sıra listesinin hazırlanması iyi olmuş olabilir, hatta belki de bir zorunluluktu. Ancak artık bizdeki yayın serilerine uygun liste hazırlanması aynen diğer kahramanlarda olduğu gibi Kaptan Swing için de gereklidir ve zamanı gelmiştir. Hoz Comics tarafından tüm maceralar yayınlanmıştır, orjinal sıra oradan da takip edilebilir ve her seri için yeteri kadar kitap birikmiş olmalıdır (umarım):). Bu Sitemizin yayın serilerine uygun arşiv sistemi açısından da çok uygun olur. Listelerin belki çoğu şimdi kırmızıya dönecek, ama bu bile elinde bu kitaplardan bulunan sevgili dostlarımız tarafından bu eksik zamanla kapatılacağı için daha iyi olacaktır. Bu konu benim de aklıma gelmişti. Ancak çoğu kitabın serisini çıkartamayacağımı düşünerek çekinmiştim. Serilere hakim bir dostumuzun bu işe girişmesi çok iyi olur. Caseretinden dolayı kutluyorum. Elimden birşey gelirse ben de yardımcı olmaya hazırım.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,948
23,819
Kıbrıs
İlhan Tok dostum böyle bir çalışmaya girdiğiniz için tebrikler.Forumdaki
Kaptan Swing'leri Alpagut-Ürer olarak ayırmak ilk iş olmalı.Bunun için de taranmış sayıların kapaklı olması gerekir.Galiba forumdakilerin çoğu
kapaksız.Ben elimde olan Alpagut'lardan bir excel listesi oluşturmaya
çalışıyorum.Siz en iyisi orijinal 256 sayıyı listeleyin.Sonra bakalım forumda bunların hangileri mevcut.Bu listenin sonunda Savok'un eklediği benim hazırladığım bir liste var (kırmızı ile yazılmış) .Bu liste doğrudur.Bir başlayın bakalım,ben de yardımcı olmaya çalışacağım...

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,057
Mersin
bugün itibari ile çalışmaya başlanmıştır,ilk iş olarak serideki kitapların hangi seriye ait olduklarını ve ayırımlarıyla başlıyorum(en kısa zamanda bitirmeye çalışacağım),ama asıl zor kısmı orjinal adları ile listelemek bu konuda da artık imece usulu bir şeyler yaparız, bu işte en çok caretta dostumun elinden öpecek gibi :)

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,098
Sarıyer
Listelere el atan gönüllüleri görmek güzel. Orjinal seri macera listesi olarak kalmalı ama bu yanında her yayınlanmış seri ayrı ayrı listelenmeli (Zembla d olduğu gibi). Forumda bir kaç yüz liste var bunların hepsinin doğru olmasını beklemek bir futbol hakeminin hataız maç yönetmesini beklemekle eş değer. Zamanında bu listeleri hazırlayan dostlarımıza verdikleri yoğun emek için teşekkür ederim, artık görev bu listeleribir adım iler, taşıyacaklarda. Yeni ve bol kırmızılı listeler oluşması sorun değil, nasıl olsa benim hesabıma göre 2 sene içinde taranacak "ulaşılabilir" eski çizgiroman konusunda sıkışmaya başlayacağız.